Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
16. mar 2014

@vlada111 děkuji, to je super návod, zkusím ty křídla nějak nakreslit sama. Jsi zlatá

jakelina
16. mar 2014

@lokalistin já myslela, že když jsou ice, tak budou nějaké mentolové. 😝 😝 Zkusím koupit a uvidím, určitě je to levnější než ten isomalt. 😝 Ten byl hodně drahý. 😝 Fakt nevím, koupila jsem bonbari různých druhů, myslela jsem, že nějaké budou modré a z těch ovocných žádné.

jakelina
16. mar 2014

@akzuzs držím palečky, ať jsi brzo fit a stihneš to. 😉

sikag
16. mar 2014

@pristela preksne torticky, ako vzdy! do tej anglickej som sa uplne zalubila 🙂
@mysiatkoo tie tvoje vahy potahovky mozes pouzit iba ty so super natenko vyvalkanou na super rovnu tortu 😀 😀 😀 😀

sikag
16. mar 2014

@jakelina a ako na tie bonpary? to iba supnes do rury na plechu a aj papier davas? a potom sa to valka ci? je to uzasny napad s tym jazierkom, stale ho mam v hlave 🙂

jakelina
16. mar 2014

@sikag asi ano, já jsem to dělala z isomaltu. Ale kočky psaly, že dát roztopit do trouby 😉

sticker
16. mar 2014

@florentina Tá sanitka nemá chybu! Perfektná 😵
@vlada111 Tá poschodová je nádherná. A to množstvo kvietkov.. klobúk dolu 😎
@akzus Snáď už bude len kľudné obdobie, musí 🙂 😉

mysiatkoo
16. mar 2014

@sikag 😝 ale @pristela prave valka na tenulinko, tak jej to bude sediet 😉
a tie bonpari som ja roztapala v takom mini hrnci a potom vylievala na papier do pozadovaneho tvaru...

mysiatkoo
16. mar 2014
jakelina
16. mar 2014

@mysiatkoo děkuji 😉

maya30
16. mar 2014

@mysiatkoo @jakelina @halienka @vlada111 @njonja @pristela dievcata prenadherne torticky ste popridavali, aj ostatne kocky, radost sem nakuknut 😵 😵 😵

jakelina
16. mar 2014

@maya30 zlatko já se těším na tvoje veledíla, kde je máme tento víkend?? 😀 😀

aduskatt
16. mar 2014

tak ja som mala vynimocne tortovanie skoncene uz vcera rano a nejak som sa nedostala k fotkam, lebo ved preco si neurobit pracovny vikend v eshope, ze?😀

maya30
16. mar 2014

@jakelina ach moja, cakam kym si pridu, este 2 mam doma, a to si pre jednu mali prist uz vcera a ani sa neozvali...ale je to pre moju vzdialenu rodinu, tak dufam ze to dopadne dobre

jakelina
16. mar 2014

@maya30 😉 snad si přijdou 😉

vlada111
16. mar 2014

@lokalistin právom bola nadšená. Ja milujem tuctovky, ktoré sa pojmu netradične

vlada111
16. mar 2014

@jakelina pri svojich kvalitách to zvládneš hravo 😉

vlada111
16. mar 2014

@mysiatkoo
@jakelina dá sa veru aj tak. Ja ich vyrezávam od oka, ale vytenšujem ich na úplne papierovo tenučko a pri tom sa mi ten tvar mení, tak si kosticou upravujem tvar za pochodu 😉

evicaka
16. mar 2014

@vlada111 prekrásna tortička 🙂

evicaka
16. mar 2014

Pridávam takú jednoduchú pre deti do školy, robila som aj inú ale tá nestála ani za foto, ale vraj veľmi chutila... ako vždy aj dnes sa nemôžem vynadívať na Vaše výtvory 🙂

abriela
16. mar 2014

@mia114 masa a medved - jazierko - drahy to len okomentoval, ze v teme su "sialenci" (v dobrom)
@halienka Disney torta s postavickami a darcekom je dokonala. Ukladam si.
@mysiatkoo uzasny traktor

maya30
16. mar 2014

kocky tak pridavam tohtotyzdnove, bolo toho pomenej aj plot som stihla natriet 😀 pre jednu si este neprisli, ale vobec nemam chut ich ani nahanat, pockam do veceraa potom ju zjem 😀 ...pepa pig je okopirovana komplet, ale paci sa mi 😎 ostatne taka klasika, fotky su trochu ine, skusam fotacik, kludne povedzte ak to nie je ono, este sa len ucim 😉

pristela
16. mar 2014

Holky uuuzasne tortuchy napecenee ste znova popridavali 😵 😵 😵 😵

joo , baby dik ktore ste napisali tie vahy,ja len tak ze kolko stracam na vahe pro potahovkach 😀 ja miniem na 20cm kruh 9cm vysoky 200g smartlexu, takze co som sondovala stratu na vahu podla inych co pecu tu mam od 300 az do 400g 😕 co je teda podla man dost a mozem uz v klude spavať ,bo inak by som si uz myslela ze kupujem nejaky lahši pol kilovy tvaroh abo co 😀 😀 😀

pojezdalova
16. mar 2014

Kto by mi vymodeloval postavicku psíka na tortu???ale uz v piatok by som ju potrebovala mat doma.........na vysku by mala mat nejakych 8cm....

florentina
16. mar 2014

@vlada111 @jakelina @sticker kočky, moc vám děkuji 🙂 i všem ostatním za páčítka.

Holky je neuvěřitelné sledovat tohle téma, ten všudypřítomný pokrok, vždycky když otevřu stránky a nakouknu na dortíky, nestačím zírat. Dortíky jsou čím dál dokonalejší, nápaditější, prostě pastva pro oči. Táhnete mě to hrozně dál, i když s každým dalším dortem jsem se svojí prací čím dál víc nespokojená. Vidím ty nedostatky, detaily a hrozně mě to štve, ale to asi k tomu patří, jen tak se dá zlepšovat. Navíc vůbec nestíhám, když jsem tu v noci stála nad rozpatlaným dortem a ráno si ho měli vyzvednout, říkala jsem si, že už to fakt dělat nebudu, že to za to nestojí. Je to hlavně o času, kterého se pořád nedostává. Ale už dnes se zase těším, až budu dělat další....asi nejsem normální 😀 ...

mysiatkoo
16. mar 2014

ax .. vdacna to xlapcenska traktorova tema oproti tomuto...

florentina
16. mar 2014

@maya30 perfektní dortíky jako vždy. Prasátkový je dokonalý! A fotky se mi moc líbí, hned jsem si všimla 😉

mysiatkoo
16. mar 2014

@florentina si uplne normalna diagnostikovana tortickarka 😀 😝

lokalistin
16. mar 2014

@vlada111 dik 😀