Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
14. sep 2014

Ahojte, pridavam par foteciek, fotenych tak narychlo a jednu som este zabudla/nestihla...bojovala som sama so sebou a akosi si neviem najst system tento tyzden, lebo taham aj za kolegynu, co je PN a doma uz som nic nevladala, plus cely piatok zabity a pomedzi to ucenie na biologiu, lebo uz nam idu supnut pisomku 🙄
s cokoladou je puncova, chceli len taku bez zdobenia, so sliepkou mala povodne vyzerat inak, ale kvoli pocasiu mi to akosi nevyslo...ale hadam budu spokojni aj s tymto vytvorom , lebo chceli povodne kurin so sliepkami 😅

sticker
14. sep 2014

@ajka82 Tá sliepka je perfektná!!!!!! A Ty tiež, že popri všetko ešte zvládneš takéto krásy 🙂 😉

veyuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pipka
14. sep 2014

@mysiatkoo bud v klidku, u nas takto minuly tyzden teplotovalo pol skolky..ale to ti taky zvlastny jednodnovy virus alebo co..lebo nic ine, len teplota a na treti den dieta uplne ok, vratane mojho Tomina...tak sa drzte 😉

pipka
14. sep 2014

@ajka82 kraasne mas tortusky 😵 😵 a v skole sa drrrž! 😎

ajka82
14. sep 2014

@sticker dakujem, no snazila som sa trosicka 😅 😉
@pipka aj u vas? aj u nas v skolke sme mali take teploty a moje baby tak isto-len romanke sa z toho vyklubala 6ta choroba...ostatni mali jednodnovku(aj karin)... a pre 5 deti sme volali rodicov, co ich to chytilo okolo obeda, ze mali take teploty 😖 ...a dakujem

pipka
14. sep 2014

@mimcak zlatik v 16 cm priemer som piekla, v dvoch naraz, a vyslo mi na vysku 7 platov a 6x plnka, v strede je predeleny podlozkou, aby sa im to lepsie krajalo 😉

ajka82
14. sep 2014

@mysiatkoo kraaasa, aj na FB som obzerala 😵 a drzte sa...isto rychlo preje...cajicek a vela kludu 😉

pipka
14. sep 2014

@ajka82 aj u nas detto, oteplotovali ked sa zobudili, volali sme mamy, dosli, na druhy den boli doma a na treti uz naspat v skolke, lebo ze uz im nic nebolo 😉
mne to tomino chytil hned pred prvym dnom nastupu do skolky a teda som ho nechala s babkou ale tretieho uz bol v skolke a ok 😉

jakelina
14. sep 2014

@pipka tak stejná nemoc i u nás. Malý horečku jeden den a za dva dny už šel do školky 😝 😝 Jenom klasika začal v pondělí ráno a co honem, člověk musí do práce, hlídat nemá kdo. No jsou to starosti 😝 😝

vlada111
14. sep 2014

@mysiatkoo neskutočné diela

vlada111
14. sep 2014

@ajka82 sliepka je geniálna

vlada111
14. sep 2014

@lawli tie tašky sú super

mysiatkoo
14. sep 2014

@pipka no stazuje sa aj na hrdlo, tak uvidime co sa z toho vykluje... zatial sa mensia drzi bez, tak pevne verim, ze ako prislo aj odide

@ajka82
@vlada111 dakujeem 😵

sticker
14. sep 2014

@ajka82 Ak môžem, ešte jedna otázka - Ty robievaš lienky v miske, no takú veľkú nemám 😒 Dalo by sa to aj v okrúhlej forme 23, vymažem boky aby sa mi to spravilo do kopca, či to už nebude pekné? Lebo najprv som mala robiť okrúhlu s kvietkami a dnes telefonát, či nemôžem lienku....

ajka82
14. sep 2014

@sticker ano robievam v miske...mam 20cm priemer... ale myslim ze kludne mozes v okruhlej forme, schvalne nechat narast "kopec" a ked naplnis este asi trosku obrezat a tym co obrezes mozes aj dotvarovat ak bude treba

sollange
14. sep 2014

Tak prvýkrát som vyskúšala klieštiky a celééé zle.Vôbec mi to nešlo,mohla som ju nechať bez okraja,bola pekná rovná.Čo už,asi sa im budem vyhýbať.Tak som sa snažila aspoň niečo dokamuflovať kvietkami. a ešte aj dátum mám nakrivo 😒 .Uvidím ,dúfam,že bude zákazník ako tak spokojný

sticker
14. sep 2014

@sollange Ja s klieštikmi veru tiež neviem robiť 😒 Poučila som, že treba hrubšiu poťahovku vtedy mať, ale aj tak to nebolo ono. Tak sa im vyhýbam, aj keď sa mi to moc páči 🙂

sollange
14. sep 2014

@sticker Myslím,že poťahovku som mala dosť hrubú,ale asi som mala s tými klieštikmi brať menej hmoty,no nič.Už som sa poučila.A naviac som sa ponáhľala-bola to totiž objednávka narýchlo a doma 2 kričiace deti a nedeľný obed na sporáku 😀

zuzka7512
14. sep 2014

pre našu Emku...ďakujem za rady @jakelina...

jakelina
14. sep 2014

@zuzka7512 krásná je 😉 😉

sticker
14. sep 2014

Baby, môžem sa spýtať - keď roztopím čokolácu, napr. 200g a zmiešam s maslom.. Je to dobré pod poťah? Nie je to zbytočné dávať tam tú čoko? A má to nejakú výhodu ako iba maslo + cukor? 🙂

moicka
14. sep 2014

@sticker Jani ja davam maslo, cukor a nutelu ale ide skor len o dobru chut pod potahom 🙂 🙂 Jeden pubis to ocenil 😅 😀 😀 😀 ze je tam nutela

miriama11
14. sep 2014

Pre moju Tamarku

lawli
14. sep 2014

@vlada111 ďakujem 🙂

lawli
14. sep 2014

@sticker kľudne sa inšpiruj, budem len rada. A tvoja bude isto krajšia, ta moja bola objednaná v sobotu o pol 11-tej (pani došla s tým ,že ani nevedela čo chce, videla tu kabelu so psíkom a tak chcela aj ona kabelku) číže za cca 18 hodín som ju dala ,bez toho aby som bola na ňu nejak nachystaná 😀
Ovocie v nej nebolo ,ale bola to iba taká maličká ,mala 3 kg ,ta so psíkom mala niečo málo cez 7 kg a v tej ovocie bolo ....dávnejšie som robila ešte jednu kabelu a v tej tiež bolo ovocie. Kuk tu je http://www.tortysnov.sk/obrazok-galerie/48-kg-2...
Ja ich istím slamkami a do slamky dám drevenú špajlu...záleží od veľkosti kabelky ale tak 2 - 3 ks a v pohode to zvládlo aj dlhšiu cestu autom, po nie moc najlepšej ceste. Držím prsty a verím že to dáš 😉

jachin
14. sep 2014

@lawli akú máš prosím Ťa abecedu na tej žltej ( k 50-tke)?

sticker
14. sep 2014

@lawli Toho sa nebojím, že dám lepšiu 😀 😀 Takú by som nedala ani keby mám nato týždeň a nie že za 18 hodín 😀
@moicka Moni aj ja tak dávam.... Len som čítala, že aj takto dávajú baby. Tak ma to zaujalo, či je to lepšie, je toho viac, alebo či to má nejakú výhodu keď je čoko a maslo 🙂

kubrt
14. sep 2014

Děvčata moc děkuji za páčítka mých dortů, moc si toho vážím a přidávám dnes další. Můj zatím nejstrašnější svatební dort - balíky slámy. Nejen že strašně vypadal, i se mi tak nějak pořád sesouval ☹ a to jsem ho prošpekovala výztužemi a doprostřed balíků dala ještě podložky. Jel až do Prahy cca 100 km., tak nevím co dojelo 😀 😀 😀 . Ale přeplatili navíc, tak snad dobrý 🙂 .Vše co si nevěsta přála , jsem tam dala 😝 , Koník na dortu ve skutečnosti vypadal líp. Potřela jsem ho slivovicí, tak se na foto dost leskne. 😀 Čokoládová rychlovka přes noc pro paní účetní do práce. 🙂 a to letadýlko koukám, že je taky pěkně hrbolatý 😀 😀