Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jajuuus
28. mar 2011

@bzucinka2 ďakujem 😉

bzucinka2
28. mar 2011

@sofi07
@anibas obe krasne a obom gratulujem 🙂ste sikulky velikanske 🙂

hejdita
28. mar 2011

@sofi07 prosim prosim tu tvoju net adresu na stranky 🙂 vdaka 🙂

jakelina
28. mar 2011

@sofi07 děkuju za odpověď. Já jsem si udělala to tvoje těsto na perníky a mám tam teda přidat trochu mouky, když chci udělat tu mističku, aby mi to nesteklo??? Jenom nevím, jestli najdu něco, na čem to budu moci upéct. Papírovou krabičku nemám a skleněnou misku jenom velkou. ☹

lussy23
28. mar 2011

@tessa @anibas - prekrásne torty
@sofi07 - 😲 😲 😲 nádhera!

anibas
28. mar 2011

ďakujem 😵 😵 😵
a musím prezradiť na Sofi, že už min. 1x v takejto súťaži vyhrala 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 pred rokom na Valentína

ellise
28. mar 2011

@sofi07 @anibas, blahopřeji k takovému umístění, skvělé nápady, ale taky musím říct že bylo by těžké vybrat, všechny jou tam nádherné

zlatat
28. mar 2011

ahojte,

prepáčte, že tu tak často nechodím, ale celý minuý týždeň sme boli u mojich rodičov, samozrejme bez netu. Medzitým mi synátor znova ochorel, už 8 dní má teploty ... konečne dnes klesli, lebo ešte včera mal 39,6 - boli sme u Dr. a podľa krvných testov to vraj zatiaľ vyzerá na infekčnú mononukleózu - ach jo. 😖

Ale robila som jednu tortičku - pôvodne ju chceli úplne jednoduchú, iba s motýlikmi, no ja som im tam pridala Tweety-ho

zlatat
28. mar 2011

@sofi07
@anibas gratulujem vám - obe tortičky sú prekrásne

zlatat
28. mar 2011

@sofi07 parádne ružičky na drôtiku, vd ty to už vieeeš 🙂

lukika
28. mar 2011

@anibas @sofi07 gratulujem k výhre ste moc šikovné @sofi07 to si sa musela riadne namakať pri tom zdobení asi to išlo aj zle ked si to nemohla zdobiť zvrchu ako medovníky

alicc
28. mar 2011

@zlatat syncekovi prajem skore uzdravenie, torticka je krasna 🙂

mizulienka
28. mar 2011

@zlatat nadherna 🙂 ten tweety je krasny, ako zivy 😉

nadulici
28. mar 2011

@anibas a @sofi07 obom gratulujem, zasluzene vitazstva, torticky mate obidve krasne....skoda, ze tu nie je tlieskajuci smajlik...no proste nadherne diela.... 😵 😵 😎

nadulici
28. mar 2011

@zlatat krasna torticka.... 🙂

zlatat
28. mar 2011

@alicc
@mizulienka
@nadulici ďakujem veľmi pekne, snažila som sa - je to môj prvý Tweety a ani som nevedela ako ho budem robiť, nejde mi na NB internet, tak ho nemôžem mať pri sebe v kuchyni, takže som si vytlačila obrázok a podľa neho modelovala a celkom to išlo 😀

vlada111
28. mar 2011

@anibas to je úžasné, originálny nápad. Obdivujem...

vlada111
28. mar 2011

@sofi07 po pozretí tvojej citujem môjho muža : Ty kokos tak to je brutal 😀 . Gratulujem k zlatým ručičkám.

ada9557
28. mar 2011

Ahojte chcela by som poprosit o pomoc. 😅 tu niekde na týchto stránkach som videla recept,alebo link (už si presne nepamätám)na tortičku ktoru by som chcela urobiť ale už ju samozrejme nemôžem nájst. 😠 ide o okruhlu tortu ktorá bola vnutri plnená punčom.ten sa tam tak stáčal a po rozrezaní tortičky tam vznikli také pekné ružové pásy.dufam že to niekto pochopí čo hladám a že sa tu nevyjadrujem ako tatár 😅 ,ale neviem to lepšie opísat.keby ste niektorá vedeli čo hladám by som vás poprosila o obrázok alebo link.dakujem veľmi pekne 😵

ada9557
28. mar 2011

@zlatat kráááásna tortička. 🙂

mima595
28. mar 2011
ada9557
28. mar 2011

@mima595 júúúú to bola rýchlost 😀 dakujem veľmi veľmi pekne 😵 😵 😵

zuziq
28. mar 2011

Ja som dnes skusala robit otlacanie na potahovku cez hackovane decky a ide to fajn 😵 mala som len zvysky MMF tak je taka fadna, zelena.. 😒 Mandlovy korpus a cokoladovy krem

lucula73
28. mar 2011

@ada9557 aj tu je,ja som robila túto 😉
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=19937

ada9557
28. mar 2011

@lucula73 dakujem 😉

jakelina
28. mar 2011

@zuziq vypadá to hezky. 😉

jajuuus
29. mar 2011

@zlatat nádherná tortička! 😉

mizulienka
29. mar 2011

dievcata chcem sa spytat...

doteraz som pouzivala MMF a vrch torty som stale potrela iba maslom vyslahanym s cukrom, teraz som prvy krat robila s PDT a prvy krat som tortu natierala karamelovym kremom. Robila som ho tak, ze som upalila cukor, do toho 1 slahackova smotana, potom som do toho pridala 1 maslo a 1 karamelovy puding...a potah sa mi stopil,moze to byt tym kremom?

a este sa vas chcem opytat...krem sa mi troska zrazil, v akom poradi pridavate suroviny do kremov?
napr davate karamel do pudingu alebo puding do karamelu a potom maslo, alebo ako? dakujem