Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
16. apr 2011

@anibas uz som to tam kukala tak ti dam tiez link http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=164&...

dadka212
16. apr 2011

ahojte
SúRNE potrebujem recept na karamelovú plnku do torty...vie mi niekto PROSÍM poradiť??? ďakujem 🙂

dadka212
16. apr 2011

a ešte či to potom môžem potiahnuť MMF...potrebujem to na zajtra ideme na obed na oslavu a sťažovali sa, že nemôžu nájsť volnú cukrárku, čo im to spraví, tak to prinesieme ako darček 🙂

zlatka10
16. apr 2011

@dadka212 ja robím plnku takto: 1 Salko dám do hrnca s vodou, musí byť ponorené vo vode úplne, dám variť 2 hod. Počas varenia je dobé obrátiť párkrát konzervu. Potom vybrať, nechať vychladnúť a vyšľahať s 250 g masla.

dadka212
16. apr 2011

@zlatka10 ďakujem moc si zlatá už aj idem do obchodu 😵 a môže to ísť pod mmf či to mám radšej potrieť maslom s cukrom?

zlatka10
16. apr 2011

toto som neskúšala ☹, ale myslím, že to môžeš potiahnuť mmf

dadka212
16. apr 2011

@zlatka10 aj tak ďakujem 🙂 si zlatá 🙂

jakelina
16. apr 2011

@dadka212 já jsem na tento krém dávala MMFa nikdy se s ním nic nestalo, můžeš dát klidně. Nebo se prodává i karamelové Salko, to už nemusíš vařit a máš krém hned. 😉

dadka212
16. apr 2011

@jakelina ďakujem tak to risknem 🙂 a nie je to karamelové salco kúpené riedke? lebo to by mi ušetrilo kooopu času 🙂 😵

bzucinka2
16. apr 2011

@zlatat zvlastne a to robis ovela krajsie torticky ako ja 🙂 no namakam, takze musim zacat pomaly robit, nech ich natrenujem a porobim a to mam len odhad, hadam nebude treba viac 🙂
@jakelina dakujem 🙂
@babulinkab nieco sa aj predava, ale aj zafarbit napriklad kokos sa da 🙂
@adul67
@zuzana124 dakujem a teda vlacikova sa ti krasne vydarila 🙂
@zlatat aku krajku, hod foto, ja sa chystam nejaku kupit, len tie ceny su katastrofalne ☹

bzucinka2
16. apr 2011

@dadka212 ja robim tiez tu salcovu 🙂 a mozes davat pod potah v pohode, ja davam, kedze je tam maslo nic sa nestane 🙂

zlatat
16. apr 2011

@bzucinka2 asi bývam v blbej oblasti - keby som bývala bližšie k Blave, tak určite mám roboty neúrekom, ale v našej dedine je 2x cukráreň, okrem toho sú ženy dôchodkyne, ktoré dlhé roky pečú torty,... navyše v Galante tiež je kopec cukrárok ... čo už, možno sa to časom zlepší.

zlatat
16. apr 2011

@anibas ďakujem

bzucinka2
16. apr 2011

@zlatat drzim palceky, asi sa treba nejako zviditelnit medzi kamoskami a tak sa to potom rozsiri aka si sikovna, ci... ? 😅

zlatat
16. apr 2011

@bzucinka2 pomaličky to začína - len zase ja tu až tak veľa kamošiek nemám, lebo tu bývam len 10 rokov, všade okolo samé babky a dedkovia, nič mladé a ak áno, tak je to rodina.
Zopár kamošiek mám, aj som im piekla torty, tie sa ku mne vracajú aj ma odporúčajú ďalej, no uvidíme, či sa to rozbehne - začala som na objednávky piecť koncom augusta

adul67
16. apr 2011

@dajna11 takže klasicka čokolada dakujem za radu a ešte dačo ked to robíš na rezy tak najprv vyleješ čokoladu a potom tam prilepím tu foliu?a necham stuhnut a potom odlepím?lebo v tych videach čo som pozerala tak tam to bolo vedšinou naopak najprv na foliu a potom na tortu ešte som to nerobila a už som si to objednala tak chcem to vediet presne nehnevaj sa že ta otravujem 😉

bzucinka2
16. apr 2011

@zlatat asi to chce len cas 🙂

babulinkab
16. apr 2011

@bzucinka2 no to s tím kokosem mně nenapadlo, díky

babulinkab
16. apr 2011

@bzucinka2 a můžu se zeptat, čím se ten kokos barví? práškem asi ne, já ani nevím jestli existují nějaké tekuté potravinářské barvy? to jsou otázky, že?

dajna11
16. apr 2011

@adul67 nehnevám sa 😉 učíme sa všetky spolu 😉 ja som to robila iba ten jeden raz a čítala som si nejaké rady....ja som robila že najprv vyliala čoko polevu a na to dala foliu...lenže som tam mala bublinky,horšie sa to vyrovnávalo kedže s polevou sa uhládzal aj krém a to nebolo rovné....to sa potom može nerovnomerne otlačiť vzor...postup je to jednoduchší,ale vraj zlý. Najprv sa má na foliu vyliať poleva,nechať ju trošku zaschnuť aby sa neliala ked pohneš foliou...a potom ju s foliou šupneš na rez....ked ju dáš najprv na foliu vieš ju krásne uhladiť a rovnomerne rozotrieť to je doležité....a aj to,že vtedy má čoko rovnakú teplotu akú potrebuješ na to aby sa vzor otiskol.kdežto ked dáš najprv na nejaký krém polevu,už vtedy stráca teplotu a ked na to ešte dáš čokotransfer,tak može byť čokoláda vlažná a vzor sa ti zle otlačí.....ja som si to prihrievala ešte aj fénom lebo som cítila hned že je čoko studená 😉 ....takže na buduce urobím tak,že dám čoko na foliu A potom na rezy spolu...juj som zvedavá ako to doserkám 😉 😉

adul67
16. apr 2011

@dajna11 neviem si to predstavit ako to tam prenesiem tak uvidíme ked sa mi to náááhodou podarí hodím foto

jakelina
16. apr 2011

@dadka212 neboj, řídké to salko není, je teda trochu řidší než to uvařené, ale krém ti nepoteče neboj.

bzucinka2
16. apr 2011

@babulinkab ja som raz farbila praskovymi farbami a v pohode 🙂

dajna11
16. apr 2011

@adul67 vieš že ani ja????určite mi to ztečie skor ako sa to dostane na plech....alebo čoko velmi stuhne a už nechytí na plnku:((

babulinkab
16. apr 2011

@bzucinka2 díky

alicc
16. apr 2011

ahojte,
tak dnes som konecne dostala kupit cukriky na MMF tie rubino, lebo furt som kupovala len take co boli pol na pol ruzova /biela, aj ked som ich umyla 😒 😅, ale ine nemali nikde a to som obehavala obchody pravidelne a snorila 😵 . no trkvas. ale dnes to uz konecne vyslo a mali ich 😉 tak som pre istotu zobrala hned niekolko baleni 😀

dadka212
16. apr 2011

@jakelina nemali ho u nás tak som kúpila klasické a varím a varím 😀 😝 no hádam sa podarí 😅

ešte ma zaujíma, nikde som to nenašla, ako sa robí takto poťahovaná torta s tým výrezom v strede, vie mi niekto poradiť? chcela som najprv košík, ale to by som určite doobeda nestihla tak to chcem takto nejako a do stredu naukladať čerstvé jahody 🙂
http://www.tortyodmamy.sk/netradicne/tanecnica

vlada111
16. apr 2011

@jakelina kde to Salko karamelové dostať?

jakelina
16. apr 2011

@vlada111 u nás ho mají v Kauflandu i Globusu.