Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

kiya
4. sep 2013

sikulky, vraj nema ist pod potah plnka - salko+maslo, tak chcem len maslo s cukrom dat, viete mi poradit aky pomer? budem mat 26 a 20 cm korpusy (som zaciatocnik, tak prepacte hlupu otazku 🙂 )

lucula73
4. sep 2013

@kiya prečo by nemohla?ja som dala viackrát a nič s anestalo.........ak máš masla toľko koľko salka,tak možeš dať.........
a cukru je jedno koľko dáš do masla,ja niekedy ani nedám........len trochu nutely a odrezky z korpusu 😉

aduskatt
4. sep 2013

@lucula73 mne to salko s maslom nebolo odporucane babami, vraj to obcas lubi pustit potahovku.........ale teeda fajn, ze mas dobru skusenost, zasa som mudrejsia

lucula73
4. sep 2013

@aduskatt fakt???tak teda aby som si ja davala pozor 😀 😝
ja som vždy dala na jedno salko minimálne 1,5 kocky masla,tak asi preto mi to nič neurobilo 😉

kiya
4. sep 2013

@lucula73 vdaka za odpoved... 🙂 no ked som sa v skupine spytala tak narychlo, odpoved znela, ze nie, a ano krem robim 1:1 salko maslo... a som to chcela pod potah, lebo my to pekne vyjde na vrch, ktory bude mat 20 cm (teda dufam 😀 ) takze mozem, pripadne pre istotu mozem do toho co mi zostane pod potah zaslahat este kusom masla a tej nutely 🙂 este raz vdaka

aduskatt
4. sep 2013

@lucula73 moze byt🙂) ja som to riesila asi rok dozadu, ked som chcela davat pod potah rafaello a hned ma sprdli, ze tam je salko a pusti sa mi potah, tak som ani neskusala..na druhej strane, tiez si myslim, ze ked je viac masla ako salka, malo by to drzat.........ale som srab to vyskusat na torte, xixi

kiya
4. sep 2013

@aduskatt ahoj 🙂 mam smartflex kupeny, valkam tak akurat, tak tam supnem este kusok toho masla, a bude to ok.. ked nie, dam vediet 🙂

lucula73
4. sep 2013

@aduskatt neviem či si dobre pamatám,ale aj @dm1 Danka tuším písala už dávnejšie,že ten krém može pod poťah...........ak sa mýlim,sory,ale toto mi nejak utkvelo v pamati 🙂 🙂

aduskatt
4. sep 2013

@lucula73 toto si nepamatam, ja si pamatam, ze ma upozornovali, ze nie, ale ani ked ma zabijes, neviem, kto🙂......a sak to je jedno, ked to mas vyskusane, tak asi dobre🙂

ajka82
4. sep 2013

@aduskatt salkovy krem lubi pustit potah pokial je zmiesany aj s pudingom...cize salko+puding+maslo-toto mam ja zas odskusane 😝 ...teraz kukam do rafaella ide aj puding tusim ak sa dobre pamatam... a rafaelo mne osobne pustil tak, ze bola potahovka maslava...bleee

aduskatt
4. sep 2013

@ajka82 no, tak mozno ma toto zmiatlo, ten puding

lucula73
4. sep 2013

@aduskatt 😀 ,no vieš,v moje starej hlave sa už kadečo može popliesť.
tohto krému sa napr. nebojím pod poťah,ale pudingového sa bojím jak čert kríža 😀 ,nerobievam ho často,fakt len občas,ale ak aj pridám viac masla,furt mám dáku zábranu omazať tým tortu 🙂

ajka82
4. sep 2013

vuaaa a teraz rychlo radit mne ako najfriskejsie urobit 6 labuti bez formicky... v piatok maju odletiet s tortou
a k tomu angry birds aspon vraj 10ks som vydedukovala zo vsetkeho
😅

aduskatt
4. sep 2013

@lucula73 pudingoveho sa bojim aj ja..........aj ked som robila pomer viacmaslovy, pustilo sa mi to, odvtedy pudingovy nedavam vobec

vladiella
4. sep 2013

@ajka82 https://www.modrykonik.cz/diskuse/recepty/marci...

Labute z odpaľovaného cesta ... aspon takto narychlo...

ajka82
4. sep 2013

@vladiella jeee, tak toto si vyskusam na doma...teraz sa idem mordovat s hmotou 😅

pristela
4. sep 2013

@kiya salko + maslo moze ist isto pod potah 😉

vladiella
4. sep 2013

@ajka82
Fotopostup na labut cele v anj. "swan"

http://sugarteachers.blogspot.cz/2008/12/how-to...

vladiella
4. sep 2013

Prosim mate niekto recept na domaci mandlovy marcipan pravy??

Nasla som tento recept. Mate ho niekto odskusany?? Dakujem za odpoved 🙂

http://prorecepty.cz/marcipan-recept/?gclid=CPC...

ajka82
4. sep 2013

@vladiella ten recept mam doma, ale ja som z neho max mysi k torte vymodelovala...ale inak pre nas mnamki jedly 😉 ak si myslela, ze s nim potiahnes tortu tak E E
a dakujem za postup, uz som nejake vyrobila aj sa troska podobaju na labute :p

ludkas31
5. sep 2013

moj dalsi pokus - prekvapenie pre koleginu 🙂 snad sa jej bude pacit
PS: fotene len mobilom

florentina
5. sep 2013

@vladiella jestli chceš pravý, zůstaň u toho kupovaného. Můžeš vyzkoušet i jiné, ne jen ten holandský z Dotisima, až budu mít chvilku, pošlu ti odkazy. Jsou ještě malinko chutnější, ale dražší. Dělat ale doma pravý marcipán na potahování není ale podle mě moc vhodné. Chuťově je to velmi podobné, ale nikdy nedocílíš tak hladkou konzistenci, protože doma nikdy nenameleš mandle tak najemno, aby si z nich měla kompaktní hmotu na potahování...maximálně tak na uplácání nějakých malých postaviček /já z něj dělala, ještě než jsem dělala dorty, vánoční cukroví/. A druhá věc je trvanlivost, která je díky tomu vajíčku velmi krátká a pro mě to je tím navíc i nepoužitelné, neb já nic, do čeho jdou vejce /nezpracovaná/ doma už nepoužívám, neb se bojím salmonely a dětem bych to pak nedala vůbec....

meo
5. sep 2013

@vladiella jak říká florentina, nikdy nedocílíš tak hladké hmoty z mletých mandlí, doma moc nejemno nenameleš. Pokud si pravý marcipán nechceš kupovat, tak si udělej domácí nepravý bez vajec. Receptů je na netu dost. Já jsem nikdy domácí nedělala, ale od známých vím, že je dost těžké trefit správnou konzistenci, aby se ti to netrhalo, nepraskalo atd. 🙂

akapulko
5. sep 2013

@ajka82 noooo tak teraz som to preskumala blizsie 😀 😀 mas pravdu dam to tak s tym spodkom a mensiu pyramid naopak navrh hmmm rozmyslam za pochodu lebo uz idem piect korpusy 😀 😀 dakovala ze niekto rozmysla za mna 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dadussh
5. sep 2013

@leonesse ja mam ulozene taketo, snad pomozu 🙂

vladiella
5. sep 2013

@ajka82 dakujem, som zvedava na kocky labutky 🙂

ajka82
5. sep 2013

@vladiella zajtra okolo obeda by mali pre nu prist, tak foto v noci alebo az zajtra podla toho ci zaspim vecer s babami alebo nie 😅
inak mne ani neslo moc o postup, len o to ako to najrychlejsie urobit vsetko, bo som sla spat o 4 :/

vladiella
5. sep 2013

@florentina
@meo
Dakujem 🙂 mne sa to s bilkom nezdalo, bo este kojim... A pravda! Ostanem pri kupovanom. Chcela by som vsak skusit spravit domaci na tie mozartove gule pre manzela a tam nebude vadit i hrubsie pomletie. Pozriem teda este net. A floretinka vopred dakujem za tie linky 😵

vladiella
5. sep 2013

@ajka82 no pekne! Ale tie co som poslala na drotiku vyzeraju jednoducho i bez tych vykrajovaciek a zilkovacov ... Tak po obede sup dospat. Ja pri malej tiez cez den nemozem nic, az v noci ked spi...

ajka82
5. sep 2013

@vladiella hehe, to nevies ze ja mam nespave deti? poobede nespia a vecer o 22 zaspia a to vstavaju o 7 😝 🙄