Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamcas
12. sep 2013

je pravdepodobne ze som niekedy padla na moju hlavku 😝 ale prosim Vas vidite vy niekde pod tymto linkom postup??? http://deborahhwangcakes.blogspot.sk/ 😕 😕 😕 nasla som ho totiz pri viacerych papuckach, presne pri takych ake chcem vytvorit ale ja tam ten postup a sablony akosik nevidim 😎 😎 😎 😠 😠 😠 😉 😒 😒 😒

dadussh
12. sep 2013

kocky neviem, ci ste si vsimli, ale v kauflande je od dnes v akcii maslo rajo 250 g za 1,39 eur 🙂

mamcas
12. sep 2013

jaaaaj uz som to tam nasla... trebalo tam vsetko rozklikat...

vladiella
12. sep 2013

@jakelina slaby vyber, ale aspon ze su neutralne a daju sa dochutit napr. Ovocim... 🙂

zz134
12. sep 2013

babule pls nejaky napad na krivu tortu? nejaku fany ak by bola...dakujeeeeeeem

katkak23
12. sep 2013

dievcata neviete poradit kde by som dostala vykrajovacky na kvety ale XXL vsetko su take malinkate aj na volaniky mam len krpate 😖 dakujeeem

pristela
12. sep 2013

@zz134 http://blog.pinkcakebox.com/gallery/sweet-16-cakes je tam viac albumov , treba sa mrviť 😉

lupitko
12. sep 2013

kočky prosím vás, potrebovala by som kontakt na pekárku / cukrárku / šikovnú žienku, čo by nám upiekla tortičku na narodeninky, Dúbravka a okolie. ďakujem veľmi 😵 ja bohužiaľ nie som manuálne zručná, mne by sa aj ten hotový korpus z tesca pokazil... 😒 ☹ 😖

lamps
12. sep 2013

dievčence moje sladké, keď robíte poschodovú tortu a pod jednotlivé poschodia dávate kartónové podložky, obaľujete tie podložky vždy aj potr. fóliou alebo dáte ich pod tortu len také "holé"? ja totiž vždy obalujem fóliou, ale dnes ma tak bolí tá moja hlava blbá 😝 podložky som neobalila a torty mám už na nich naplnené, tak neviem, či to môžem nechať tak alebo idem tie podložky meniť

jakelina
12. sep 2013

@lamps já dávám plastové víka od kýblíků, papír ne, ale asi bych obalila. To máš den blbec co??

lamps
12. sep 2013

@jakelina no Majka moja, mám taký "super" deň 😝 😝 😝 😝 tento týždeň mám tri tortuše z toho jednu 3-poschodovú a hlava ma bolí neskutočne, je mi zle 😝 😝 😝 😝, ale toto ja mávam občas takéto "akcie", ale dúfam, že mi to prejde a nočná to istí. A inak všeeeeeetulinko naj.... k meninkám tebe a aj všetkým Máriám, ktoré sem chodíte 😵 😵 😵

pipka
12. sep 2013

@lupitko zalezi od datumu 😒 ja som v Dubravke, ale mam dost plno... tak treba IP napisat 😉

tinamk
12. sep 2013

@ajka82 jeeeej dakujem mooooooc to vyuzijem🙂))

aduskatt
12. sep 2013

@lamps ja obalujem do alobalu kartoniky pod poschodia

pipka
12. sep 2013

babyyyyyy, tak ja nachystane na torticku pre Tomaska vlacik..a dnes s nim volam, ze on krtkaaaaaa chce 😅 😅 😅
pomooooooc 😀 kto mna polutujeeeeeee 😅 😀

@jakelina Majka idem podla tvojho vzoru asi takeho len 2D spravit, hadam bude aspon z polovice taky ako tí tvoji 😵

lamps
12. sep 2013

@jakelina
@aduskatt ďakujem dievčence, no idem pôjdem tie podložky vymeniť za obalené 😝 😝 😝 😝

lamps
12. sep 2013

@pipka ja ťa poľutujem 😀 😀 😀 😀 si chúďatko, od vlastného synka by človek takéto "podrazy" nečakal

pipka
12. sep 2013

@lamps napodobne moja...a u nas lejeeeee a mna do postele tlaci 😅 🙄 a musim pri peci stat a vypekat 😝

toto chodenie do roboty a pecenie je cistaaaaa samovrazda 😝 😀 😀

eliska22
12. sep 2013

baby, jedna známa potrebuje tortu na 29.9. - jedná sa o detskú tortu zrejme minnie a ja nemôžem upiecť na ten termín už mám veľa tortičiek - nezobrali by ste to niektorá?? najlepšie z BA alebo blízkeho okolia 😉

aduskatt
12. sep 2013

@lamps no, stava sa☹ a migrena nech rychlo prejde

pipka
12. sep 2013

@lamps sak totooooooo 😅 😀 😀 😀 neviem , ci mu to odpustim 😝 😀 😀

ale uz googlim krtkov 😀 😎 😝

adka_praha
12. sep 2013

baby a tera vazne :O... nejak som vydedukovala, ze drahokamy sa daju robit z bonparov... prosim pekne, ako??? strasne rada by som vas citala pravidelne, ale nestiham a vy pisete tak prudko, ze nemam sancu... mozno raz, ked budu baby na prazdninach a ja nebudem v robote :/

pipka
12. sep 2013

@adka_praha pis pristelke, ta vie šicko 😀 😉

pipka
12. sep 2013

@adka_praha ale nie, vazne 😉 viem ze ich uz pouzivala na viac veci a ze ich nejak topila v rure alebo mikrovlnke 😉
ale detaily nech ti objasni ona, to uz fakt neviem 😉 bo som zatial nepotrebovala 😉

lupitko
12. sep 2013

@pipka skvelé, určite sa ozvem, už som kukla album a odpadávam, nádhera!

mysiatkoo
12. sep 2013

@adka_praha das si do nerezovej misky alebo niecoho takeho cukriky, roztopis v rure (ja som davala cca 120st... treba sledovat) a potom vylejes do pozadovaneho tvaru (staci na peciaci papier) - pozor, strasne ryxlo to tuhne a ked xces vacsiu ploxu, musis si ix roztopit velaaaaaaaaaaa a ryxlo vyliat ... ale na take pidi ozdobky staci mensi kus... z toho hrnca to dostanes v pohode von - treba nexat len napustenu vodu - cukriky sa roztopia... a teda pozor, velmi to reaguje na prilisne vlhko... ako pomocku na tvar mozes pouzit napr. nejaky drotik - ten si stocis ako potrebujes a ked to zatuhne, tak to opatrne odlepis.... https://www.facebook.com/photo.php?fbid=5186839... tuto je anjel z bonparov a toto jazierko tiez - este dofarbovane gelovkou - musela som dat bohuzial vela, lebo som mala len zlte bon pari a ked bolo malo, furt to bolo zelene, takze nie je priesvitne 😝 https://www.facebook.com/photo.php?fbid=5251451...

mysiatkoo
12. sep 2013

@pipka ake je citoslovce lutovania? lut lut lut? 😝
@eliska22 ako vypomoc cokolvek, ale Minnie nieeeeeee 😎

jakelina
12. sep 2013

@adka_praha já nevím, snad nějak rozpustit v troubě a pak nalít do nějaké silikonové formičky, jinak netuším 😝 😝

jakelina
12. sep 2013

@mysiatkoo lut lut lut, to se tu řehním jak pako 😀