Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

gelinka75
30. okt 2013

@akzuzs po mne minule jedna znama chcela tortu so psom navrchu a dala som jej cenu ako pre znamu 25 €..a povedala, ze tolko penazi nato neobetuje..uz som isla pod cenu a aj tak jej to bolo vela, posledny krat..odteraz nikomu nedam tak nizko..

akzuzs
30. okt 2013

@eliska22
@sticker
@jakelina
@mima595
@gelinka75
no ved ja viem radšej teraz ako potom keby som odovzdávala tortu a dostala sprchu jak hovado ani som není nahnevaná ale fakt tí ľudia si neuvedumuju čo za jednou čo i len malou tortou stojí nie suroviny ale všetko ostatné. Ja si vždy hovorím je to tak ako to malo byť a viem že sa dostanem aj do horších situácií. Keby sme to tu všetké nerobili pre to že nás to baví tak cca polovica to tu zabalí, že 😀 😀 😀 😀 😀 😀 lebo sto zákaznikov sto pováh. Ešte že tot fórum tu nieje len pre rady na torty ale aj ako debatný krúžok so starosťami a rodosťami. Ste tu zlaté všetkéééééé

jakelina
30. okt 2013

@akzuzs přesně tak to je, já jsem dostala zatím jenom jednou tak vynadané za svatební dort, že jsem to i obrečela. Paní mi pořád psala, že tomu nerozumí, nechá všechno na mě a pak mi vynadala za to, že chtěla bílý dort, ale ne fondán, ale mléčný marcipán. Chtěla karamelový krém s lískovými ořechy praženými a pak mi řekla, že nebyl cítit ten karamel. No prostě sto lidí, sto chutí a nikdy se nezavděčíš všem. Přitom ostatní lidi co byli na svatbě chválili, jak byl dobrý. 😒 Od té doby jak mi někdo řekne, já tomu nerozumím, dejte mi tam co děláte vy, tak zase jenom trnu co bude. 😝 😝

zozo111
30. okt 2013

@luciahromadkova dakujem lucka za radu! 🙂

aduskatt
30. okt 2013

@akzuzs asi lepsie takto, ako potom pri prevzati kritika☹........ ja som sa dohodla , ze za suroviny (dovod na to bol), skoro 4kg torta a prisili si pre nu s tým, že vo vrecku mali 8 EUR, lebo sak len za suroviny.no tak to som vtedy skoro na rit padla

akzuzs
30. okt 2013

@jakelina Hej to si pamätám tá krásna torta. No nevadí sme predsa optimistky, nie?

ajka82
30. okt 2013

tak pridavam jednu so smolkom a smolinkou v smolkovych farbach-ako mi bolo povedane 😅 dufam, ze budu spokojni a torta prezije 155km prevoz 😝

evicaka
30. okt 2013

Kočky, prosím Vás, môžem miešať MMF s inou hmotou? Skúšali ste to niektorá? A ako sa to potom správa ma torte. Ja poťahujem s SV ale mám jej málo a potrebujem súrne potiahnuť tortu. Prosííííím poraďte..

aduskatt
30. okt 2013

@evicaka ja som miesala MMF a Smartflex a rozsypalo sa mi to☹ dufam, ze niektora sladka zienka ma opacnu skusenost, aby sa Ti to podarilo potiahnut

jakelina
30. okt 2013

@evicaka já už míchala. Propracovala jsem Smart, pak i MMF a po trochách jsem MMF přidávala do Smartflexu, ne vše najednou.

monikad1
30. okt 2013
nika266
30. okt 2013

@ajka82 určite prežije,moja ta posledna dnes cestuje z Prešova do Česka,tak uvidíme 🙂

aduskatt
30. okt 2013

@jakelina tak tam bude chyba, ja som to slahla cele spolu, premiesila a ono sa to rozpadlo☹

ajka82
30. okt 2013

@nika266 tak dufam, ze ta tvoja pride v poriadku 😉 ja bezne vozim torty tuto trasu, len teraz idem az o vikend neskor tym smerom, takze si beru sami... a ja vtedy trpnem, co si ako podavaju do kufra, ci sa niekde nezastavia na neviem aku dlhu pauzicku a podobne 😅 ale inak ja vzdy dorazim v pohode aj s poschodkami ...aj lete ked som sla so svadobkou tak prezila bez problemov 😉

blcha
30. okt 2013

ahojte babulky posim vas potebujem od vas inspiacie viem ze tu mate toho vela ale bola by som rada keby ste mi aspon jedna pomohli idem robit tortu s dinosaurami aj som na nete neake nasla ale potrebujem najst tortu s tiranosaurom rexom tak ak mate neake fotecky potesite ma a mozu byt aj bez rexa nieco na inspiraciu dakujem

vladiella
30. okt 2013
ajka82
30. okt 2013

@luciahromadkova na dlhych dieloch vedia aj na pockanie urobit jedlu foto 😉 len najlepsie to mat poslane maily u nich alebo mat nieco so sebou ako im to poslat-to je najrychlesie

anoli85
30. okt 2013

Musm se s Vámi podělit o jedno video z velkovýrobny dortů. Člověk se s dortem patlá kdovjak dlouho a tady ty dorty švihají doslova na běžícím pásu...

https://www.youtube.com/watch?v=A-q7HHlp5wk
tertery
30. okt 2013

Neviděl někde někdo obrázek netopýra placatého nebo 3D...nesehnala jsem vykarjovátko...prosíííím, dííík

denisak77
30. okt 2013

Tento týždeň neobvykle 1 v utorok a 1 dnes a mám dopečené.Už budem iba vaše obdivovať.

lukika
30. okt 2013

Ahojko! Tak tomu modelovaniu som sa nevyhla. Formu na konika mám, ale malá chce pony tortu, ale mne to nevadí aspoň mám nachystanú formu k budúcemu roku 🙂 Pekne prosííííím nejaké inšpirácie pony toriet máte????? Alebo aké ste robili vy?

woman04
30. okt 2013

@blcha
@vladiella ma predbehla 🙂 ...

luciahromadkova
30. okt 2013

@akzuzs k tym cenam este... ja mam excelovsku tabulku a ku kazdej torte pisem rozpocet...., presny rozpis surovin a aj cenu, samozrejme potahovky, farby a tak..., davam tam ak potrebujem aj podnos, vzdy naratam pausal energie /voda, elektrika a atak./ a potom podla narocnosti ratam pracu...takto im to emailom poslem...
podla toho presne vidia, kolko mna stoja len suroviny, energie.../uvedomia si, ze ja ich musim tiez platit/ a tiez vidia cenu mojej prace.../teda narocnu modelaz treba zaplatit..., lebo ani oni nesedia v praci zadara a ocakavaju, ze im robotu niekto zaplati.../
je pravda, ze ja nepeciem velmi pre cudzich... ale uz vidia, ze kolko na celej torte su len suroviny a kolko je vlastne a aka moja namaha...je pravda, ze ja teda peciem preto, ze ma to bavi..., ale zas uplne zadarmo tiez nie...naklady sa mi musia vratit...ak sa niekomu nepaci.., nech ide do cukrarne...
inak tiez ma napadlo, ze aj ten rozpis je vlastne moja praca... ale kedze si to ukladam a tabulka spocitava, tak mi to trva tak max. 20 min. a hned viem kolko pytat....

adrika202
30. okt 2013

Divečata prosím váas nejaku inšpiráciu na poschodku s včielkou majou ?? google nic a moja hlava je prazdna.. 🙂

erorikoka
30. okt 2013

@pipka
@pipka a kde nájdem foto tej tortičky slimáka Turbo

jakelina
30. okt 2013

Polštářek podle předlohy, přesně nadiktované vše

halienka
30. okt 2013

@luciahromadkova a koľko dávaš ten paušál za vodu, plyn, elektriku? Ja teda toto vôbec neviem odhadnúť. Tiež som si vytvorila takú tabuľku, takže nahádžem suroviny a viem, ale tieto energie teda vôbec neviem koľko by to mohlo byť 😀 Ja som ten rozpočet zatiaľ nikdy nikomu nedávala, to mám len tak skôr pre svoju potrebu aby som sama videla koľko ma tá ktorá torta výnde na suroviny, zatiaľ pýtam od kila 10 Eur, takže potom vlastne vidím koľko ostalo mne za robotu, niekedy je to celkom ako tak, ale väčšinou si poviem že by mohlo byť aj viac, hlavne pri tých kde sú náročné postavičky alebo tak. Kedysi mi jedna ekonómka povedala, že ja by som mala mať za robotu minimálne toľko isto koľko výndu suroviny, ale tak mi to nevyšlo hádam ešte nikdy. A bojím sa, že keby som to tak dala, tak sú torty moc drahé a tuto v tejto našej hladovej doline to nik nezaplatí... 😒

muffinka8
30. okt 2013

@akzuzs ja by som sa nad tým vôbec nepozastavovala, fakt ... keď jej tvoje podmienky nevyhovujú musí ísť inde.

pipka
30. okt 2013

@erorikoka netusim...ja som taku torticku este nerobila 😕 😅
ale uz to tu niekto robil...ale ja si ani za svet nepamatam, ze kto to bol 😕 😒

ale mozno baby budu vediet 😉

luciahromadkova
30. okt 2013

@halienka ano suhlasim ta cena suroviny a praca...ved praca aj murara, obkladaca a atd. je raz taka ako cena materiálu... ale nerobim to tiez tak... co sa tyka pausal elektrika, voda tak vzdy dam 10 E, nemam to tiez vypocitane presne...ak by to bola ale poschodka vacsia a pecies na viackrat, tak urcite aj viac vyjdu tie energie...
dalo by sa to vypocitat, ale je ani nahodou nie som technicky typ a s matikou sa na zlozitejsie veci nekamaratim... 😀 a kto by ratal este KW hodiny v slabej a silnej prevádzke a sledoval to...., ved peciem vtedy ked mam cas aj kvoli drobcovi...
a este podotykam, ze vsetko mam na elektriku- aj kurenie, varenie, ohrievanie vody, kedze nasa ulica /aj napriek tomu, ze v BA/ nie je plynofikovana... zalohove platby na mesiac mam za elektriku 150 E...a vyuctovanie pride raz do roka...