Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

evuska32
5. apr 2014

musím pochváliť všetky kočky, máte neskutočne krásnu robotu 🙂 vidno, že ste profesionálky...rada sem chodím pre inšpiráciu. Ja som dnes robila mamine na narodky, ale nejak ma opustila fantázia 😀....podmienka bola nepoťahovaná. Tak som urobila kávovo-mandľovú, korpus čokoládový a orechový - no a dozdobila iba kvietkami. Takže nič moc, ale som rada, že už je hotová...snáď na úkor výzoru bude aspoň dobre chutiť 😝

mrka2
5. apr 2014

caute baby, dlho som tu nebola, ani neviem,co som pridala uz,tak aspon par... deti chore, raz jedno, raz druhe,tak nie je velmi cas popozerat vase dielka...
ta s muffinami je pre mojho Vilka, vcera mal 2 rocky, ale tak preteplotoval,prekaslal a presoplil ich statocne 🙄

adrika202
5. apr 2014

pridávam posledné dve a čakám nejakeho černocha čo mi pride uprataaaať 🙂 ružova je krstinová a to červené je vraj nekaý motív z madarskej ludovej rozpravky ,nemam tucha akej 🙂

1zaza
5. apr 2014

Ahojte, pridávam moje dnešné, som totál zničená, nechápem, ale najviac mi dala zabrať najjednoduchšia torta, to guličkovanie ma dorazilo, posunula môj časový tortový harmonogram 🙂. Som rozhodnutá, že guličkové už neberiem 😀

dada2007
5. apr 2014

@florentina ja ked dávam niečo umelé/nejedlé......tak vopred ako sa dohadujeme na torte poviem, že to nie je možné kvoli stabilite, váhe a tým pádom vyššej cene torty, estetike(také pekné to proste nespravím 😀 😀 ) no proste ich ukecám 😅 😅 😅

lena80
5. apr 2014

ahoj, napíšete mi, prosím některá, jak udělat máslový krém pod marcipán? 😖

dada2007
5. apr 2014

@lena80 maslo s cukrom vymiešať to peny.....to myslíš?

dada2007
5. apr 2014

@1zaza ja robím takéto farebné guličky vo forme na perly.......a potom len nakrájam po jednom a ukladám podla farebnosti 😉

dada2007
5. apr 2014

@adrika202 jj, madarské ludové rozprávky....chodí to na Minimaxe 😉

lena80
5. apr 2014

@dada2007 myslím že jo. Když korpus naplním krémem a potom ho chci celý potřít tak, aby mi na něm marcipán držel. Jaký je poměr másla a cukru, 1:1?

akzuzs
5. apr 2014

Ahojte pridávam moje tohotýždňovky tá čokoláda je moja katastrófa ale jedneho dňa to zvládnem

dada2007
5. apr 2014

@lena80 a akú máš plnku do vnútra torty?
áno....je to to isté, na jedno maslo dávam jednu dve polievkové lyžice práškového cukru......občas pridám drobečky z korpusu(rozmixujem poriadne) alebo za lyžicu nutely-pre chuť 😉 😉

1zaza
5. apr 2014

@dada2007 jéééj, ďakujem, super nápad 🙂

lena80
5. apr 2014

@dada2007 jako krém mám máslo rozšlehané s nutelou

lena80
5. apr 2014

@dada2007 ty drobky z korpusu k tomu jsou dobrý nápad. Přemýšlela jsem, co s nimi. Moc díky 🙂

evicaka
5. apr 2014

ahojte, tento týždeň som mala iba jednu a tá ma teda vôbec nebavila.... veď aj podľa toho vypadá ☹ a chválim všetky tortičky. Šikulky ste všetky 🙂 🙂 🙂 🙂

dada2007
5. apr 2014

@lena80 len maslo a nutela? nič viac?

luciahromadkova
5. apr 2014

@1zaza prekrasne torty

luciahromadkova
5. apr 2014

@maya30 prekrasne a napadite a este aj prepracovane ako vzdy 😵 😵 😵

luciahromadkova
5. apr 2014

@maya30 prekrasne a napadite a este aj prepracovane ako vzdy 😵 😵 😵
@dada2007 tiež mám tento výmysel ja použivam na to misku z lidla a na tom vrchnaku mi to drzi.... ale aj tak uz mam vybraty robot tak sa moc tesim nan

luciahromadkova
5. apr 2014

@dada2007 @halienka @mysiatkoo baby presne toto riesim aj ja... povodne som tead chcela kenwood alebo etu- ale mne staci len nerez velka misa, planetarny system miesania a este teda kovovy, aby bol a a tiez mal odolne metly... a teda nech je este tichy na nocnu pracu 😉
vybraty teda bol.... sledovala som si ceny a zrazu manzel, že musi mať mixer, lebo ze teda on mieni mixovat zdrave napoje.... 😀 😀 😀 lenze takyto je minimum este o 100 E viac, takze teraz som viac menej za etu gratus /ten ma este aj mixer/
ja teda tiez som nasla zn. famtastic, ale tiez som neidela nazivo tak nerada by som kupila bez odporucania

mishulle
5. apr 2014

první spokojený nerodinný zákazník, mohlo to bejt lepší, ale byli nadšení

muffinka8
5. apr 2014

Baby, torta 24 a 18cm poschodová stačí pre 20 ľudí? Takú veľkosť som ešte nerobila.

jakelina
5. apr 2014

@muffinka8 určitě stačí 😉

mishulle
5. apr 2014

@muffinka8 podle mě by mělo, já dělávám pro kluky 2x 24 dorty pro 16 lidí a vždy zbyde

vladiella
5. apr 2014

Babulky, nejak sa tu narychlo neviem dohrabat
na recept skor pomer na parizsku slahacku, bielu ale i tmavu.
Vedeli by ste poradit, obrovska vdaka 🙂

muffinka8
5. apr 2014

@vladiella 1 šľahačka ... 100g horkej alebo min. 150-200g bielej alebo mliečnej ...
U nás najobľúbenejšia kombinácia je: 1 šľahačka ... 100g mliečnej+50g horkej ... a potom po vyšľahaní + 1 mascarpone

vladiella
5. apr 2014

mozno pomoze 🙂
"MIERKOVAC" - VAZIME BEZ VAHY

vladiella
5. apr 2014

@muffinka8 dakujem, slahat po vychladnuti ked sa mi v slahacke rozpusti coko? a to mascarpone ako? zaslahat do toho co som slahala predtym?

vladiella
5. apr 2014

@muffinka8 boze co to pisem, uz mi sibe, jasne, len ma zmiatlo to mascarpone... to zslahat nakoniec, jasne. dik blnem uz asi vekom