Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katulkaaaaaa
17. júl 2011

@ikula2 ako pise @lusil2005 mali si spravit babovku 🙂

vladka1
17. júl 2011

@cigaretka5 nedá mi to už něco nenapsat....nerozebírej už prosím Tě ceny, za jaké se tady peče...resp.prodává...bylo x krát řečeno: máš právo výběru....pro mě je pečení nový koníček, který jsem si našla po zaplacení dortu k 1.narozeninám našeho prcka....ano, byl pro mě drahý, ale máslo bylo máslo a vím, že na ničem nebylo šizené....ke 2.narozeninám jsem upekla auto. Vyšlo určitě levněji, ale času jsem na něm strávila dost. A kdyby ho po mě někdo chtěl udělat(protože díky Jakelince, která mi poslala odkaz s fotopostupem a všem tady, které mě inspirovaly krémama a ostatním se myslím moc povedl a chutnal......za čež děkuji), tak by se nedoplatil a 100%by mu připadal drahý....Od té chvíle ,co jsem začala péct, mám přísný zákaz kupovat dorty z cukrárny....
Za dlouhý příspěvek se omlouvám, ale radši se chci dozvídat a číst tady jak se které co
povedlo nebo ne a obdivovat nové dorty a né číst x tý příspěvek s argumenty že je to drahé.....

cigaretka5
17. júl 2011

damy moj posledny prispevok k tejto diskusii, nikto vam ani v jednom prispevku nebral pravo mat ceny ake mate. Iba som vam chcela odkazat ze su ludia ochotni robit to s nizsou marzou ako niektore z Vas, aj medzi vami je x takych co pecu za dvacku tak co ste take nasrdene.
Inak dost som sa bavila na vasich argumentoch casu, tvarite sa ze si musite ukrajovat cas od deti, a kto vam to kaze? vy same , sak je to pre vas relax aj od deti.

Majte sa tu nadherne, obcas sem nakuknem , ked hladam inspiraciu na tortu , ale komentovat nebudem................
AK som niekoho z vas nasrala , prepacte nebol to zamer, ale ono je prislovie hovori ze trafena hus ............... 😎

cigaretka5
17. júl 2011

@katulkaaaaaa taka babovka potesi niekedy viac ako kremova torta 🙂 😒 😎

dadka212
17. júl 2011

kočky,
naozaj nikto nevidel tortu 3D orchideu? asi bude improvizácia...

monika_123
17. júl 2011

@dadka212 nedávala sem dm1 orchideu???mne sa zda ze hej,sa mi zda ze pre mamu piekla taku peknu v kvetinaci 🙂

dadka212
17. júl 2011

@monika_123 no oni chcú len kvet nie z hmoty na torte, ale celú tortu v tvare jedného kvetu...ale už asi viem ako to vymyslím 😅 teda dúfam, že sa mi to podarí aby sa to aspoň podobalo na orchideu 😝

desmodka
17. júl 2011

@dadka212 tuto sem tusim @dm1 davala, bola som taka drza a ulozila si ju 😅

monika_123
17. júl 2011

jáááj tak...fíííha to bude zaujimave 😅
@dadka212

daria77
17. júl 2011

@mrka2 krásny McQuinn,keby mi sme mali takého..........tento je super 😵

daria77
17. júl 2011

@katulkaaaaaa tá sova je fakt zlatá,podarená 😵 😵
@anibas tie sú nadherné,umelecká práca 😵 😵 😲

dadka212
17. júl 2011

ďakujem kočky 🙂 no takú v kvetináči si trúfnem tak o pár rokov 😀 ja mám spraviť velký 3D kvet orchidee a neviem ako vykrojiť korpus...či len trojlístok alebo to urobím presne ako obrys kvetu a kopu iných vecí neviem ako urobím 😅 len neviem nikde nájsť takú tortu, aj do angličtiny aj do ruštiny som prekladala a ništ....nevadí zajtra hodím fotku mojej improvizácie ako dopadla 😀

katy1979
17. júl 2011

@mizulienka kasli uz na ceny tiez som si radsej kusla do jazyka a kusnem si radsej este raz aj po rukach si dam nech sa k tomu nevyjadrujem.

@ikula2 asi tak babovku. mala si im sacherku upiect ci potiahnut karton hmotou ked to chceli na efekt. a to je pravda naco chcu tortu ked to nemaju radi. ale tiez nikdy neviem kto to ma ako rad ci im to nebude vela ci malo.

@anjelicek26 no skus podla toho pravitka, tiez sa vzdy nervacim s pasikmi neprisla som na fintu ako to urobit vzdy rovnomerne

katy1979
17. júl 2011

@dadka212 no mne prave ta v kvetinaci pride jednoduchsia ako ju vyrezavat. neviem si to celkom dobre predstavit. ale ked ju urobis tak mi asi sanka spadne.

dadka212
17. júl 2011

@katy1979 no to pochybujem 😀 ja som ešte kvety neskúšala, len ruže aj to sa mi podarila nejaká nová odroda 😀
uvidím zajtra to budem riešiť "za behu"

lencza
17. júl 2011

tak jsem dneska spáchala svojí první MMF ze šmoulíků a musím říct, že se mi to líbí víc než mléčný marcipán.......udělala jsem napůl cukr, napůl sušené mléko a krásně se to zpracovalo, přišlo mi to menší patlačka než marcipán......tak jsem zvědavá, jak to půjde, až přijde na vyvalování placky a potahování 🙂 🙂 🙂

holky jste moje velká inspirace, v životě by mě nenapadlo, že budu něco podobného vytvářet 🙂 🙂

katy1979
17. júl 2011

@dadka212 ja mam vykrajovacku na orchidee snad tri mesiace a este je krasne zabalena nevyskusana 😅

reruna
18. júl 2011

Tady zase přibylo nádherných dortů, všechny chválím 🙂
Ty věčné diskuze o cenách mě jenom utvrzují v tom, že nikomu cizímu bych na zakázku nechtěla péct, pořád bych měla strach, že to každému bude připadat drahé, že to někomu nebude chutnat a nakonec mě ještě někdo udá na finančním uřadě, že si nelegálně přivydělávám 😝 Za tuhle diskuzi jsem ale nesmírně vděčná, aspoň moje rodina bude mít dorty, co nám chutnají a budu se snažit, aby vypadaly co nejlépe, zůstanu při tom, že je to můj koníček.
Nevím, jak na Slovensku, u nás jsou nějaké limity, kolik si můžete přivydělat na RD bez placení daní, a taky si ještě nejsem jistá, jestli cukrářky, které pečou doma nemusí splňovat nějaké hygienické normy? Vy co pečete ve velkém, vyučené cukrářky, tohle máte určitě všechno pozjiš´tované, ale vy co začínáte, tak s dejte pozor, jak vidíte, tak se najdou lidé, kteří by vám mohli zavařit...

lusil2005
18. júl 2011

@reruna aj u nas je nejaka hranica do ktorej nemusis odvadzat dat ani mat zalozenu zivnost... len teraz neviem kolko to je. kedysi to bolo 10000,- este na slovenske koruny.

zuziq
18. júl 2011

u nas je strop ked sa dan nemusi platit az okolo 60.000 😉

reruna
18. júl 2011

@lusil2005 je ale otázka, kdyby třeba na tebe někdo nepřejícný poslal kontrolu, jak dokázat, že jsi tolik nevydělala?
@zuziq že by až tolik? u nás je to určitě míň, myslím, že asi 20 tisíc

zuzana124
18. júl 2011

Baby ďakujem za všetky "páči sa mi" ani neviete ako ste ma tým veľmi potešili, ste zlaté 🙂

katulkaaaaaa
18. júl 2011

30 balickov marschalow uz mam doma 🙂

dadka212
18. júl 2011

@katy1979 ja mám tiež tak pár vykrajovačiek....nejako som sa ešte nedostala k tomu aby som ich vyskúšala...ale dnes keď budem robiť s hmotou možno 😅

robila som ten bohušov nadstavovaný piškót a celkom dobrý je 😵 už som ho raz robila klasický biely, ale nebol taký dobrý, len tento je kakaový a super 🙂

katy1979
18. júl 2011

@reruna a ako ti oni dokazu ze si tolko zarobila? ked nemas pokladnu neodvadzas dane tak to je slovo proti slovu.

@dadka212 bohusov robievam obcas aj ja. ale iba biely na orechovy a kakaovy som si nasla ovela lepsi.
inac ja neviem ci som ja debil ale ked robim bohusov v klasickej okruhlej forme a plnu davku tak je v pohode ked ho peciem na platy tak mi to pride ako placka. ja neviem co robim zle.

lusil2005
18. júl 2011

@reruna ty nemusis dokazat ze si tolko nezarobila. len musis vediet odovodnit napriklad prijmy na ucte. dokazovanie je na nich ked ta chcu z niecoho obvinit.

lusil2005
18. júl 2011

jej ozaj - babizne, toto som sa tu chcela opytat... korpus!!! aky robievate? ja robim ten mramorovy ze
4 vajcia
240g praskoveho cukru
1 van. cukor
150 ml oleja
100 ml horucej vody
250g hladkej muky
1 prasok do peciva...
je uplne skvely, makucky a nadychany, ale niekedy potrebujem taky trosku pevnejsi korpus. tento je ako babovka. preto sondujem ktory by bol dobry.

dadka212
18. júl 2011

@katy1979
@lusil2005 ja robievam len mramorový, len som nemala olej tak reku skúsim ten bohušov a je taký pevný ale ja som ho robila kakaový...

katy1979
18. júl 2011

@dadka212 no ja som mimo domu ale zajtra ci v stredu hodim recept na ten cokoladovy je nadychany a vobec nie suchy a ide tam cokolada nie kakao.pamatam si ho z hlavy akurat na 4 vajcia to je tak na platy na plech dobre a myslim ze aj ten orechovy som nasla celkom dobry.