Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
6. júl 2013

jo, ještě by to chtělo tu fotku, že 😀 inspirace z netu:

vlasta80
6. júl 2013

@mamcas ja som nieco take videla, ze si urobili gulicky, dali do sacku s perletou, potriasli, dali na sitko, alebo cedidko, a dali na chvilku nad paru, ten prasok sa na tom pekne usadil

levandulka3
6. júl 2013

len narýchlo pridávam popozerám až večer

simasa
6. júl 2013

@mamcas Ďakujem. Mám ich iba na FB - je tam pekne vidno vývoj - od tej prvej, až po poslednú 🙂 Napíšem Ti IP. Čo sa týka tej torty, myslím si, že je postriekaná perleťou.

@jakelina Majka, tá farma je strašne milá, zbožňujem takéto zvieratká 😵 A koníka si vyriešil geniálne 😀 Odo mňa chce malá na ďalšiu tortu jednorožca - už teraz mám z toho depku 😝

jakelina
6. júl 2013

@simasa jééééééé, moc děkuji

simasa
6. júl 2013

@florentina Mne sa zdá, že toto je len bielou farbou natreté. Ale krajšie sú tie vlny, keď sa na ten vrch dá trocha bielkovej polevy (ako na medovníky, alebo royal icing) a potom sa to štetcom rozotiera. Nájdeš to napr. na youtube pod brush embroidery.

lifinka
6. júl 2013

ahojky holky, tak dobojováno, Hawaii je na světě 😀 .Váha 3,704kg. Korpusy: kakaový, mramorovaný, světlý a kaštanový krém.Poprvé jsem drátkovala, však jsem tu v pondělí psala, že budu ráda, když ibišky vydrží 😉

lifinka
6. júl 2013

@jakelina moc hezké dorty 🙂

lifinka
6. júl 2013

@florentina můj názor je, že má napřed buď celý dort potažený tou hnědou nebo aspoň půlku dortu a pak má potahovku dávanou postupně tu modrou a zárověň než ji celou položí na dort vráskuje si vlny, které pak namaluje bílou.....

mamina1978
6. júl 2013

@lifinka Uzasne kvietky 😵 😵 😵 ........ krasna pestra torticka. A ze si prvy krat drotikovala, su fakt dokonale 😵 😵

ajka82
6. júl 2013

@florentina skus toto kuk, mozno pomoze 😉

ajka82
6. júl 2013

baby ja tu sedim na riti asi 2 hodiny, kukam do blba a rozmyslam ako urobit sediaceho dinosaura 😅 hlane ako urobit tortovu hlavu aby mu nepadla v tomto pocasi 😕

lifinka
6. júl 2013

@vecernicci nádherné lílie, zkoumala jsem zda si se nedala na marcipánovou kytici lílií 😀 😀 😀

lifinka
6. júl 2013

@mamina1978 děkuji moc, měla jsem z toho fakt noční můru, každý den jsem se chodila pomali v noci dívat, zda se neulomil lístek nebo tak něco.....dala jsem do dortu slámky a do každé píchla ten drát byl silnější byl z 6 drátků a tak jsem nevěděla zda může být floristická páska přímo jen tak do dortu zapíchnutá? Nechala sjem tomu aspoŇ 3cm dlouhý stonek, víš....aby mi ty květy prostě stály na dortě, aby se nedotýkaly povrchu, aby se prostě nezlomily, víš jak to myslím? 🤐

pralinka25
6. júl 2013

@pristela moc ti dakujem za mile slova 😵

lifinka
6. júl 2013

@simasa nádherný dort a ty barvy, povedené moc! 🙂 pěkný lem kolem dortu.

katmi
6. júl 2013

dalsie moje dielko 🙂

katmi
6. júl 2013

@ajka82 perfektné!

viera6
6. júl 2013

na želanie pre moju málu 🙂

mamina1978
6. júl 2013

@lifinka ano ,mozes drotiky aj s floristickou paskou priamo zapichnut do torty. Ale mozes aj do slamky ,
tu @jakelina spominala, ze to tak robi, ak si chce niekto tie kvety nechat, aby neboli od kremu...... 🙂

mamina1978
6. júl 2013

@ajka82 no myslim , ze v tomto teple musi byt hlava urcite z burizonky. a len telo torticka............ 😕

florentina
6. júl 2013

@simasa
@lifinka
@ajka82
holky, všem vám moc děkuji za názor a radu! Ten fotopostup je fantastický, děkuji a ukládám!!!

simasa
6. júl 2013

@lifinka Ďakujem 🙂

ajka82
6. júl 2013

@mamina1978 😒 no prdne ma z toho 😖 vsak do zajtra mam cas :D a este k tomu nejaka 5kg doboska 🙄 este ze mi tu minule pristelka radila, ze nemam robit vsetko ako pisu a ze mi staci len peciaci papier na platy 😎

ajka82
6. júl 2013

@katmi dakujem, ale ak myslis postup to som nefotila ja, niekde som to minule vysnorila a velmi sa mi zapacili take vlnky 😉

eliska22
6. júl 2013

@viera6 nič v zlom, ale škoda, že dávaš takto tie foto, potom to nie je dobre vidieť tú tortičku a je z toho chaos....
radšej dať dve riadne fotky 😉 ale neuraz sa, len fakt na tomto nie je tá torta dobre vidieť 😝

viera6
6. júl 2013

@eliska22 fakt? a ja som chcela vyfotiť všetky strany a detaili 😝 😔

jakelina
6. júl 2013

@viera6 nedělej z toho tu koláž a bude to hezčí 😉

muffinka8
6. júl 2013

@viera6 lenže tie detaily na malých fotkách vôbec nevidieť. Radšej odfoť spradu, zozadu a zboku, hoď sem 3-4 veľké foto a budeme vidieť aj detaily 🙂

carolineg1
6. júl 2013

@katmi tak to je krása...takový pro chlapa :D