Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
31. aug 2013

@mamcas a máš dortík obmazaný krémem, aby měl ten transfer na čem držet?

mamcas
31. aug 2013

@vecernicci aaaano 🙂

jakelina
31. aug 2013

@vecernicci to mi přijde málo 30,- korun. 😲 😲 😲

mimcak
31. aug 2013

@jakelina Tá tvoja svadobná je nádherná.Ja viem že tebe sa nepáči fialová,ale mne áno a táto tvoja je nádherná a to zdobenie prekrásna. S dovolením ukladám. A ešte akú farbu si použila na tu fialovu.

jakelina
31. aug 2013

@mimcak děkuji, míchala jsem modrou, červenou a růžovou. Ale mám doma kilo potahu hnusné fialové, ze které udělám asi černou, protože se mi nepovedla. Pořád jsme přidávala na párátko takovou a takovou a nakonec to byl hnus. A ve skutečnosti je ještě trochu jiná, to foťák tak mění ty barvy. 😝

mimcak
31. aug 2013

@jakelina zviknem dávať do fialovej ružovú,ale takto som to ešte neskúšala. V každom prípade je krásna.

florentina
31. aug 2013

@vecernicci tak jsem ráda, že se ti s ním dělá dobře a naprosto to chápu, že se ti nechce zadělávat, mě taky neeee, i když ho mám ráda. Ale povím ti, že když mám dělat se Smartflexem, je to vždy za trest. Bolí mě od toho ruce, když to mám vyválet a o chuti ani nemluvím a navíc se mi na dortu špatně krájí. Poměrně dost to v lednici ztuhne a nevím, jestli to neumím, ale prostě když to pak krájím, tak se mi to dělá horzně špatně..nahoře to nemůžu rozříznout a pak jak tlačim, tak ten dort dole zbortím, jak zajedu do té měkké části 😀 ...

vecernicci
31. aug 2013

@mamcas tak vydrž, on se snad chytí 😉

vecernicci
31. aug 2013

@jakelina ale fakt byly maličký, i tak je to stálo skoro šest tisíc

vecernicci
31. aug 2013

@florentina no vidíš, já je nekrájím, tak mi to nevadí 😀 😀 😀 ale dělá se mi s ním super, už jsem si na něj zvykla a na dlaních už mám mozoly, takže pohoda, teď těch 140 dortíků jsem taky potahovala smartem, jsem si teda dala 😝

vecernicci
31. aug 2013

@mimcak já přidávám do fialový cyklámenovou 😉

jakelina
31. aug 2013

@florentina když se krájí dort, tak musíš dát nůž do vysoké sklenice s horkou vodou a pak to jde krásně. 😉

jakelina
31. aug 2013

@vecernicci moje kamarádka míchá Smart s Pastou damou, tak je měkčí a líp se to pak vyvaluje.

florentina
31. aug 2013

@jakelina jé, děkuji moc za tip! To je dobrý nápad, tak to příště tak určitě udělám...doufám, že do té doby nezapomenu 😀 . Já s ním potahuji, jen když zbyde něco obarveného a nevím co s tím, nebo když by měl projít...tak pro nás doma...protože z něj dělám jen kytky a občas něco, když by mi to z marcipánu nestačilo vytvrdnout, tak ho moc nespojtřebuji...

mimcak
31. aug 2013

@vecernicci cyklamenovú ? tú ani nemám

florentina
31. aug 2013

@vecernicci no to máš pak místo posilovny!🙂....obdivuji, řádně jsi si tedy mákla, jsi šikulka!!!

mamcas
31. aug 2013

@vecernicci tak drziiim a dufam ze to pojde... esteze to testujem len na rodine 😝 vyzera to jednoducho a neni 🙂

vecernicci
31. aug 2013

@florentina no, večer jsem měla ruce až na zem 😀 😀 😀
@jakelina já to míchala i s mléčňákem, ale už to pak není tak pěkná práce 😝

vlasta80
31. aug 2013

moja vcerajsia...s troskou predstavivosti to vyzera aj ako bocian 😀 😀

elamaslakova
31. aug 2013

@jakelina Ja poťahujem s Pasta dama Stela a pridávam do nej trošku smarflexu , Stela je mäkkšia a smarflex tvrdší je to potom super ked sa to zmieša dokopy a hlavne nebolia ruky keď sa to miesi 🙂 a hlavne nie je probléms takouto poťahovkou ked sú veľké horúčavy , vôbec sa nerosí

pristela
31. aug 2013

Holky tak pridavam tortušky uz aj ja/ kooonečneeee/ , to fotenie a vyberanie foto ma raz položí 😖
😖 Tá lienkova v ruzovom bola na zelanie podla obrazka /teda skoro podla obrazku , ktory poslali 😀 /, teda mne lienka v ruzovom prevedení oči prevracia, sa mi to nehodíííííí , ale co uz 😀 no a pak tortuška tá co som sa na nu taaakto tešila a tuto noc som teda vobec vdaka nej nespala 😝 rozmerovo má 85cm x 45cm

anibas
31. aug 2013

@pristela Ty brďo !!!!!!!! To je vila !!!!!!!!!!! Kde si ju chladila ??????????

anibas
31. aug 2013

Tak ja skromne po Žanetke pridám svoje tortuchy 😀 😀

luciahromadkova
31. aug 2013

@pristela torty su uzasne... a posledna?
tak to je uz asi vyssia skola tortovania, lebo uz len napecenie tych korpusov a upravenie do tvarov ma mrazi... a to množstvo nelahkych detailov od domu, bazena az po to rogalo.... a pre istotu som si vytiahla aj krajcirsky centimeter, ze aka je velka ta torta....to prevedenie sa vyrovna aj cake boss-ovi 😵 😵 😵
inak by ma normalne zaujimalo, ze ako si to odviezli, ci to bolo skladane na mieste /lebo teda tipujem, ze skladane z 3 casti /

mamcas
31. aug 2013

@pristela kokso tak to je torta 🙂 paradne sati vseeetky komponenty podarili 🙂 a ta kvietkova je nadherna, uplne z nej nemozem 🙂

pralinka25
31. aug 2013

@pristela ja len ze no ty brdooooooo 😲
si jednotka

pristela
31. aug 2013

@anibas @luciahromadkova holky dakovala 😵 😵
Sabi, sklada sa z troch častí , takže ma tri podlozky a teda chladila sa rozložená , prídu si pre nu az vecer a tiez ju budu prevlakat rozlozenu .
Luci , pravdu mas, hroza pre mna dostat "technicku" tortu aby bola zaujimava 🙄 táto vila sa este len stavia , cize mi poslali len vizualizáciu stavby okolo ktorej bola len čistá tráva - prosto zábavna tota 😀

gumidekmomo
31. aug 2013

krasne torticky ako vzdy 🙂)

vecernicci
31. aug 2013

@pristela tak to je mazeeeeec, ta poslední je fakt super, ted ai ostatní jako vždycky, ale ta vila 😵 😵 😵 😵

lucula73
31. aug 2013

@anibas ahojjky,prosím ťa,ty si tuším robila v krajku z čokolády bielej?nie?ako sa to robilo?potrebujem ozdobiť čokoládovú tortu 🙂