Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlasta80
25. okt 2013

A teraz bude kazda rada dobra🙂 😀
mam robit stvorkolku....ako mam dosiahnut aby ta stvorkolka bola akoze vo vzduchu, aby z nej mali dojem ze stoji na kolesach ako original stvorkolka?
asi nejako takto som si ju bola normalne v obchode odfotit 😀 ...alebo ju mam normalne nechat na podnose?
dakujem vopred za rady

daja55
25. okt 2013

Pridavam svoju dnešnú, na vrch chceli cokoladovupolevu a postavicky ze dajú svoje...-ako darček, takže mi ušetrili čas a prácu.... 🙂

lucula73
25. okt 2013

pekný večer 🙂
mala som dve tortuše a mám dosť 😠
tá fľaša je kupovaná,to si kúpila kočka sama a tá s notami bola pre mojho synovca,ja som ju nazvala provokačná,lebo neznáša chodiť na klavír a švagriná povedala,že je motivujúca 🙂,tak uvidíme,či zmení prístup k tomu 😉

daja55
25. okt 2013

@evicaka veľmi pekná. Náherná 🙂

ika84
25. okt 2013

ahoj, potrebujem poradit, odkial kupujete marcipan alebo ho robite? teda takto, nie osm cukrarka dokonca nepeciem rada, ale syn bude mat 1 rok a to si neodpustim urobit mu tortu z lasky..aka bude taka bude ale potrebujem par rad
1. ako sa dopracovat k tomu marcipanu
2. tie figurky sa daju aj kupit ci to vyrabate?
3. nejake cesto a plnky aby mohol aj maly?
4. na co si urcite dat pozor (?)
5. mam vobec nadej urobit takuto podobnu tortu ako peciete vy tu??? 😀

Zacala sm sa len vcera odbzerat po niecom tak ma nezvozte , dakujem

daja55
25. okt 2013

@mariann2 krásna

tinka1003
25. okt 2013

Prisla som sa pochvalit svojou prvou tortickou upecenou pre synceka - velkeho fanusika McQueena - k druhym narodeninkam. To bolo radosti, ked ju uvidel 😵

daja55
25. okt 2013

@viera6 naaaaadherne 🙂

daja55
25. okt 2013

@mariann2 krásne 🙂

akzuzs
25. okt 2013

@ika84 je to poťahová hmota a zoženie sa normálne v cukrárskych potrebách SMAR FLEX VELVET alebo na nete a sú sôzne príchute z toh osa najlepšie poťahuje a aj najlepšie modeluje. Ja keď som začala prvú som robila z K2 ale presedlala som hneď na Smart flex a už len to. Figúrky sa tiež daju buď kúpiť v tých potrebách a daju sa aj cez net ale drvivá väčšina si ich vyrábame sami. Na nete najdéš táááááááketo množstvo fotopostupov, videí a iných návodov ako ich vyrobiť. Repcepty nájdeš vo fóre tu na MK https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/ Neviem na čo si dávať pozor na to postupne budeš prichádzať sama. Jednoznačne keď budeš robiť tortu tak aby sa ti tá poťahová hmota chytila na tortu musíš ju už takú naplnenú potrieť máslom zmiešaným s troškou cukru, alebo z akýmkoľvek krémom ALE kde nieje zlatý klas alebo puding alebo šľahačka. Najlepšie je len tým máslom s cukrom. No a určite máš obrovsku nádej už keď som to ja zvládla také trdlo jako hovado tak Ty určite len sa nedaj odradiť ak by sa niečo nepodarilo . Maj pri pečení a poťahovaní net pustení a tu sú baby ktoré aj o pol noci radia. Inak poriadne si pokukaj videa na youtube tam je aj ako poťahovať, ako modelovať. Len si urob na to čas a študuj 🙂 No a potom sa len pochváľ ako si dopadla. Držíííííím palce a varechu v ruke 😀

vladiella
25. okt 2013

@ika84
1) podla toho ci chces original pravy marcipan, alebo falosne potahovky kupovane, alebo si vyrobis sama domaci MMF z cukrikov marshmallow...
4) a 3) urcite sa vyhni farbeniu plnky, cesta i potahu, farby obsahuju nebezpecne i skodlive zlozky, mozu sposobit hyperalktivitu, alergiu, su karcinogenne a teda nevhodne pre deti. ak si das namahu mozno najdes farby azon free..., ktore by mali byt setrnejsie... vyzdobu (nie potah) farbit mozes pokial ju nebudes davat jest... a tiez pozor na prichucovadla, a aromy, tiez zbytocne moc chemie- ecka...

3) co sa tyka receptov tak tu myslim dievcata pisali, ze detickam robili nepecenu piskotovu tortu... ak ma maly nejake problemy s ladvinkami, myslim, ze nie je vhodny tvaroh kvoli bielkovinam... asi jedine porozmyslat, co uz papa vramci prikrmov a z toho vymysliet co mu dat... ale ak to maly jest nebude, tak si prejdi recepty a skus vyskusat....
tu prikladam link na recepty pridruzenu diskusiu
https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/

2) tu je pridruzena diskusia 2 s postupmi na vyzdobu
https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-2-fotopostupy-recepty/

5) urcite, preco nie? 🙂 vela stastia!
a link na 3 inspiracie
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/marcipanove-torty-3-inspiracie-a-uzitocne-linky/

aduskatt
25. okt 2013

@vlasta80 daj na podlozku este kartonik mensi ako je podvozok stvorkolky a postav ju na to

vladiella
25. okt 2013

@ika84 a este recept na ten potah MMF

recept na hmotu z cukrikov marhsmallows- hmota MMF
podla @ alionuska
https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/

timuss
25. okt 2013

@ika84
1. tiež si myslím, že najlepšie by bolo kúpiť poťahovú hmotu, hlavne,keď nemáš žiadnu skúsenosť so zarábaním doma...smartflex velvet je super 🙂
2. figúrky si vyrobíš aj doma, ročné dieťa asi nemá extra želanie že taká formula či čo ja viem čo letí teraz medzi chlapcami a nejakého medvedíka, či iné zvieratko rozhodne zvládneš, len si treba naštudovať postup 🙂
3: pre ročné dieťa by som osobne volila biele cesto a nejakú tvarohovú plnku alebo pudingovú tiež vanilkovú (pre krstnú dcéru k jej 1. rôčiku som robila piškótové cesto s pudingovo-maslovým krémom a banánmi a bolo to super 🙂 )
4. ako už písali kočky, tortu už naplnenú potrieť maslom zmiešaným s troškou cukru a skúsiť pekne vyhladiť, lebo pod poťahom vidieť každú nerovnosť...
5. určite to zvládneš
a ja osobne si myslím, že kľudne môžeš použiť hocijaké farby (gélové sú najlepšie), malému poťah asi aj tak nedáš jesť, a aj keď áno, trošku poťahovej hmoty a farbív mu nič nespraví 😉 neviem si predstaviť spraviť peknú tortu bez farbív (aj keď sa musím priznať, že alternatívy som niekdy neštudovala) ale ved predsa nebude toho jesť tony ani nie každý deň, tak sa nemáš čoho báť, maximálne tak potravinovej alergie ale to máš tak pri všetkom čo nové zavádzaš 😝

vladiella
25. okt 2013

@ika84 no ja osobne by som to s tymi alergiami nepodcenovala... nehovorim o alergiach na "prirodnu zlozku" ked sa zavadza ovocie ci zelenina, ale o zbytocnom experimente s chemiou! doteraz sa ako kazda mamicka urcite zaujimas o kazdu bezpecnu potravinu pre svoje dietatko, ako bio, pesticidy, dusicnany, konzervacne latky, tak i farbiva, aromy, dochucovadla... takze preco to jednym niecim "naparadu" zabit?? dat dietatu v 12-tich mesiacoch potravinovu alergiu znamena na cely zivot sa niecomu vyhybat... nasledne sa k tomu pridruzuju ine problemy, kto nie je alergik nechape... myslim, ze pekna torta sa da i bez chemie... a ten smart flex asi tiez nie je nic prirodne, vsak? no ale ak to jest nebude, tak je to jedno... mojej som to jest nedala, verim, ze mi raz podakuje... 🙂 fotky s tortou ma a viac si aj tak pamatat nebude... a nie som ziadny hipik, ani bio maniak, len triezvo rozmyslajuca matka, co hovori so skusenostami potykajuca sa v rodine s roznymi alergiami a hlavne ich nasledkami... preto stoji za to pozriet si alternativy... a este poznamka, rocne dieta by nemalo jest vsetko co dospely, to je prezitok, v dnesnej dobe sa k tomu pristupuje citlivejsie...
( @timuss )

maya30
26. okt 2013

Dobru noc kocky 😉

mimcak
26. okt 2013

@vlasta80 tu je robený autobus vo vzduchu. Ja som tak robila kamion http://www.tortysnov.sk/fotopostup/autobus-vo-v...

mizulienka
26. okt 2013

dievcata troska od temy, neviete mi poradit, mozem v mise z jenskeho skla varit na sklokeramike? dakujem

viera6
26. okt 2013

@lucula73 suprove 😉

vladiella
26. okt 2013

@mizulienka moja mamina mi vravi, ze nie, ze je to silne teplo a praskne...

akapulko
26. okt 2013

idem sa s vami podelit a jednu tortuchu foto je blba lebo narychlo pred odovzdanim ale tie deti ked ju videli sa tesili tak dufam ze som sa aspon trocha priblizila podobe tych ponikov🙂

mizulienka
26. okt 2013

@vladiella dakujem, aj som si myslela, ze to asi nebude mozne...idem robit kolac takyto, ten obraceny jablkovy kolac
http://www.ditap.cz/recepty/teple-dezerty/

ale neviem, v com mam urobit ten karamel a jablka, aby som to nemuslea potom prekladat, ale nic ma nenapada, asi to urobim na normalnom pekaci a potom prelozim.

jakelina
26. okt 2013

@mizulienka já to dělám normálně v pánvi co nemá ručku z plastu a udělám na sporáku a pak dám tak jak to je do trouby.

mizulienka
26. okt 2013

@jakelina tak som si aj myslela, ze to urobim, ale na mojej panvi sa neda dat rucka dole 😒

maya30
26. okt 2013

Ahojte, moje vcerajsie, zacala som rano o 8 a skoncila rano po 3 😝 rozmyslam ze tu bonbonieru uz vyradim z repertoara, uz som ju robila tolkokrat ze to cloveka nebavi, skoro ako kniha zivota 😀 navyse som nudzovo musela potiahnut karton, lebo povodny vrchnak mi nevytvrdol...kitty a pu je crazy farebna na zelanie 😎 , figurky su z polystyrenovych guliciek, moja prva modelovana monsterka, len keby chcela schnut, vlhko je 😒 krstinova s papuckami je podla fotky a na bielej svadobke som skusala novu formicku na petuniu 🙂

vladiella
26. okt 2013

@jakelina
@mizulienka
a nemoze to byt hrniec bez plastovych usi? ked v hrnci baby pecu korpus...

mizulienka
26. okt 2013

@vladiella to by mohol byt mysim 😉

jakelina
26. okt 2013

@maya30 moc krásné, vždy to je takové pohlazení po duši, ty Tvoje dorty 😉

dagmarmustafa
26. okt 2013

Pridavam svoje dalsie...rozpravkove a idem popozerat vase 🙂