Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
7. feb 2013

@zuzana92101 podla mna je kraasna, taka akurat 😉 ja mat desat a byt chlapec, tak som stastna ako blcha, keby som taku dostala 😵 😵 😵

reruna
7. feb 2013

@jakelina mražené ovoce bude tento týden od čtvrtka myslím v akci za 49,90 v Lidlu

reruna
7. feb 2013

@zuzana92101 krém pařížský s mascarpone dělám bez ztužovače, není potřeba - 100 g čokolády na vaření z Lidla, 1 šlehačka 40% z Alberta, myslím, je to značka Kunín - přivést k varu, odstavit, nechat vychladit - na druhý den vyšlehat do tuha a pak jen zlehka přišlehat 1 mascarpone z Lidla - krásně tuhý krém, mockrát jsem ho dělala, ještě se nesekl

pipka
7. feb 2013

baby...riesim mega dolezity problem 😀 😀 😀 😅
aky papier mam dat pod husenku? ked tam ma byt aj pingu...ktory bude na snehu..aj macicka, ktora bude na travicke 😅 😅
naaa včul babo raď 😅 😅 😅 ja som povodne chcela ten travovy, ale ten snehovy kopcek mi tam nesedi 😝
takze bud jednofarebny alebo nejaky strieborny? 😕 😕 😉

lamps
7. feb 2013

@pipka hlasujem za jednofarebný 😀

lamps
7. feb 2013

@lucinka4 zachránila si hmotu? Ja som odbehla, tak píšem až teraz

zuul
7. feb 2013

dievcata prosim kde zozeniem tie trblietave - diamantove cislice na tortu? dakujem za tip. uz hodinu brusim po nete.

pipka
7. feb 2013

@lamps dakujem ti milaššššik, aj ja som za..len sa v tom chcem utvrdit 😀 😎

vonicka
7. feb 2013

Ahojte, pred par dnami som tu niekde videla postup na marcipanovu kacicku. Prave som si presla celu temu, kde su fotky roznych postupov na postavicky a ine, ale kacicku som nenasla. Vobec si nepamatam, kde som to videla. Neviete mi prosim niekto poradit? Dakujem 🙂

mariann2
7. feb 2013

@zuzana92101 ďakujem

rapunzel1
7. feb 2013

@pristela mojo a zajtra prídeš skontrolovať jedno bláznivé ? Už takmer končím dufam, že mi fakt nepovieš, že je to hrozné.... a potom môžem začať odznova... včera do pol 5tej rána a dnes uvidím, ešte stále sa neviem rozhodnúť tiež či len orchidee, aké a dokonca čo bude predok torty a čo zadná časť. V sobotu ma povezieš asi aj do blázinca 😝 😝 😝 😝

alexandrakocikova
7. feb 2013

@pristela sila🙂

zuzana92101
7. feb 2013

@reruna tak to aj ja robim, ale dnes som prvy x skusala to mascarpone a nevedela som, ze ci to bude dost drzat... No ale neviem preco, mne sa aj ta slahacka s cokoladou vzdy sekne. Na zaciatku super a potom sek a pritom som to dlho neslahala, neviem preco. Potom som vymiesala trosku mascarpone a k nemu som to seknute primiesavala a bolo to super. Kde robim chybu?! A nabuduce teda ziadny stuzovac...nepaci sa mi to, viem, ze niekde to treba...ale ked som to zarobila, tak mi to pachom pripomenulo farbu na vlasy...ta to ma hned tak odradzalo, ze ee ☹

simonova815
7. feb 2013

@dm1 35 cm, lenze ja robim piskotu iba vajcia muka a cukor, takze preto tolko. Ale uz som ich aj rozkrojila, mohla byt o takych 6 vajec menej, nevedela som absolutne odhadnut, v takej velkej som piekla prvykrat. nevadi, nam zo zbytkov urobim zakusok na nedelu a torta bude mat pekne 4 rovnako hrube a hlavne rovne platy 🙂

lamps
7. feb 2013

@pipka 😉 😉 😉

simonova815
7. feb 2013

@zuzana92101 zuzka a na akej rychlosti miesas slahacku? ja som sa s nou vela natrapila, az mi znam apovedala, ze vajecne bielka treba slahat na najvacsiej rychlosti a slahacku na najslabsej. Odvtedy sa mi podari vzdy....

zuzana92101
7. feb 2013

zienky, prave som komunikovala s jednou buducou nevestickou, svadba je ale az v septembri...mala uz vybratu svadobnu tortu a ja som jej pisala, ze som nasla este dalsie uzasne...chce do zlata, ze mozno ju este zmeni a ona mi potom napisala, ze to nechava celkovo na mna, ze sa nechava prekvapit, ze aku ju urobim, taka bude. waw, ja som takaaa happy! Takze babulky, ak mate aj vy nejaku svadobku (naj do zlata, 3posch), tak sem s tym! 😉

zuzana92101
7. feb 2013

@simonova815 jooooj, tak tam bude ten fiiigel...jasnacka, ze som tomu hned vypalila, ako na zavodoch 😀 😀 😀

reruna
7. feb 2013

@simonova815 já šlehám na největší rychlost i šlehačku a zatím se mi nikdy nesekla 😲
@zuzana92101 a máš to dobře vychlazené? z ledničky vytáhnu a hned šlehám ve stejné misce, je to vyšlehané během pár sekund, nevím, kde by mohla být chyba 😲

zuzana92101
7. feb 2013

@reruna ano, bolo to stuhnute...ved ako parizsky ma byt, vychladnuty, do tuha. No ale zacala som slahat hned zrychla...tak asi tam bola chyba...no a po chvilke slahania sa to cele seklo, ale to sa mi vzdy, este to nemalo u mna hladky priebeh, vzdy drama 😝 😀 . Potom musim vyslahat maslo a do toho to seknute vzdy primiesavam a potom je uz dobre.

lamps
7. feb 2013

@zuzana92101 tak ako píše@reruna hneď po vytiahnutí z chladničky treba šľahať v miske, v ktorej si ju mala v chlade a ja si dávam vychladiť aj metličky do mixéra a krásne sa vyšľahá 😅

vlada111
7. feb 2013

@pipka ja používam len biely, tak teda ústupok urobím - nejaký jednofarebný 😉

pristela
7. feb 2013

@rapunzel1 jee, ozaj ved ja ta mam dojst mrknut 😀 napis o kolkej a dobehnem, zajtra tusin nemame ist nikam a dohodneme aj sobotu 😉

pristela
7. feb 2013

@zuzana92101 ja slaham tiez hned na rychlo , kto by mal cas na pomalé 😝 a neseká sa , dolezite ako holky pisu riaaadne vychladenee a aj misla v ktorej miesas /ja metlicky uz nedavam do chladnicky/

rapunzel1
7. feb 2013

@pristela kľudne kedykoľvek od nejakej 10tej ráno, to máme ešte jedenie, obliekanie a naháňanie, potom kedykoľvek, ak sa ti chce aj teraz 🙂 , jak je tu kľud, žiadne deti, chlap príde až o chvíľu, aj mozog mi dokonca funguje, keď je ticho, len muzička pustená 🙂

aduskatt
7. feb 2013

@pipka tiez jednofarebny a klido aj strieborny🙂

pristela
7. feb 2013

@rapunzel1 ted akoze makam ☹ ale tak sa mi strasne nechce ☹ ☹ ☹ tak dobehnem zajtra len neviem kedy 😕

pralinka25
7. feb 2013

@pristela pristelka ty si tu raz spominala ze robis visnovy krem taky so smotanou nehadis mi prosiiiiiiiiiiiiim receptik?

zanika1983
7. feb 2013

Ahojte. Urcite to tu bolo pisane.ale kym to najdem 🙂 poprosim.poradte mi dobry potah na tortu a kde ho aj kupim. Chcela by som cerveny alebo zeleny.akym farbivom ho zafarbim? Dik

pristela
7. feb 2013

@pralinka25 no ja robim nie krem ale taku "masu" višňový kompot , rozpolene višne aj so stavou /+voda ak treba viac/ uvariť so zlatym klasom +cukor /ja si hustotu davam podla seba take redsie/ to sa da pak vychladene na korpus a na to sa dá čistá vyšlahana šlahacka /ja ju uz nesladim / ak myslis toto mozem kuk presny recept . Vidis asi toto urobim malemu krsnatku aj som na nu zabudla, bo pribinak a vsetky ostatne mi uz lezu krkom ☹