Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
14. sep 2011

@mrka2 pripájam sa ku gratulantom a želám všetko len to naj..., veľa lásky, pokoja, spokojnosti a radosti zo všetkého, čo ti život prináša 😉

lamps
14. sep 2011

dievčence, potrebujem poradiť. Kamoškina mama chce okrúhlu tortu pre futbalistu s futbalovou loptou ☹ . Torta by mala vážiť tak 4 kg. Problém je v tom, že ja nemám poňatia ako tú loptu vymodelovať ☹ . Viete mi niektorá poradiť ? ďakujem

lamps
14. sep 2011

lepšie povedané, netuším ako ju potiahnem 😝

lucula73
14. sep 2011

@vlada111 ďakujem za radu...preto som sa pýtala na tie hrčky,lebo sa mi takmer vždy spravia,keď robím omáčku 😝

@mrka2 všetko najlepšie teda k sviatku......
ja som minule šla u nás do obchodu si kúpiť kilo WI a nechala som tam cez 30 euro,skoro ma dr... 😠 ,vobec som nemala v pláne...radšej z netu objednať ako vidieť naživo,potom neodoláš 🙂

dadka212
14. sep 2011

@vlada111 šak dojdi sa ušúlame 😀

no ja som teraz odmietla tortu 1x a celkom v pohode mám pocity 😀 nemám poťahovku a bolo to teraz na sobotu takže to určite nie, aj vinobranie máme a chcem sa deťom venovať 🙂 a to chceli šrekovu hlavu no zas 3D tortu ja ich asi priťahujem 😅

dadenka1
14. sep 2011

@tortelinka jeden balík je málo.. a pozor, dosť sa trhá ten marcipán.. tvarohovú plnku daj do torty ale pod poťah len maslo s cukrom... a potom si prosíme foto 😉

dadka212
14. sep 2011

@lamps myslíš tie 5 a 6 uholníky?

ikula2
14. sep 2011

@lamps vobec sa toho neboj lopta je super, ja som robila nejaku 3 az 3,5 kg, piskotu urob na 2x v takej gulatej forme ked odpecies na 2 pologuly tak potom napln. Ja som naplnila najprv spodok dala schladit a potom potozila tu druhu pologulu. Vtedy ti to nesplasne. Potom som aj kde tu obkrajovala a z puncoviny vytvarovala uplne ten vrch aby bol pekny loptovy a dlllhooo hladila a pekne sa spravila lopta. Inac mne vysla uplne ako original velkostne 😀 No a potom potiahnut a urobit tie uholniky. Tie si vypocitas.

ikula2
14. sep 2011

@desmodka auticka su uzasne, krasna
@dajna11 ano na hrubo a ak mas smartflex fower tak urob z toho to dobre vytvrdne

gumkacka1
14. sep 2011

babulky, dakujem za lajky, potesili ste ma 🙂

gumkacka1
14. sep 2011

@desmodka krasna torticka. robila si tie auticka podla nejakeho postupu?

gumkacka1
14. sep 2011

@lamps prekrasne kvety

gumkacka1
14. sep 2011

chcela by som sa spytat, ci sa lepsie pracuje s dekoracnou podlozkou alebo dekoracnym valcekom? dakujem 🙂

janulkamartinko
14. sep 2011

@katulkaaaaaa

@lucula73 Dakujem vam,to som chcela vediet ze kde to mam hladat ,kujem 🙂

desmodka
14. sep 2011

dievcata moc dakujem za vsetky "lajky"

@vlada111 dakujem, ale na tvoje nemam 😀
@mizulienka spravila som kruh, hore som si s kosticou spravila taku preliacinku a tam som potom nalepila tu sivu
@gumkacka1 ziadny postup, ja som az teraz videla tie auticka prvy krat 😅 😅 😅 a len podla obrazka som ich robila

dajna11
14. sep 2011

@ikula2 no urobila som z trubičky plnenej....je akurát aj dlžkou,aj hrubkoou....tak sa ju teraz bojím dotoho dať aby náhodou neklesla v tej piškote dolu

ikula2
14. sep 2011

@dajna11 Dani tak do toho kludne vopchaj spajdlu, bude ti to lepsie drzat, trubicka je tiez super napad, ale oblatka mierne zvlhne

dajna11
14. sep 2011

@ikula2 aj som myslela že dám tam špáradlo,,,,,špajdla je dlhšia,lepšia...no trošku zvlhlo...ale tak snád ztvrdne...mala som iba doma WI

dm1
14. sep 2011

@daniz tak to som rada a kde je foto?

vrana
14. sep 2011

Holky prosím, nejste některá z Prahy? Nevíte jestli je někde obchod, kde bych sehnala hotovou potahovací hmotu a gelové barvy? Moc děkuju.

adka_praha
14. sep 2011

@vrana ja som bola sem http://www.fialapraha.cz/ ale ta adresa uz asi nebude aktualna, lebo mali v plane sa do konca tyzdna prestahovat na stodulky... 😨 😕

adka_praha
14. sep 2011

@vrana jej az teraz kukam pozorne... som tam videla to vrchlickeho, ale uz je tam aj nova adresa a mapka... 😉

vrana
14. sep 2011

@adka_praha Oj Zličín, tak pitomější místo si pro mě vybrat nemohli ☹ Ale děkuju za tip. Zkusím se ještě poptat, jestli není něco i někde blíž.

adka_praha
14. sep 2011

@vrana v pohode... mne zas ten zlicin bude uplne spickovo vyhovovat... mam babku na luka, takze tu budovu vidim z okna... 😀 skor mam obavy, ako bude vplyvat ta blizkost na obsah penazenky... 😅

vrana
14. sep 2011

@adka_praha to chápu 😀 Já jsem z Hájů a v současném stavu se do těchhle končin trmácet nechci no. Jednak to tam nemám ráda ani netěhu a druhak to mám přes celou Prahu ☹ Tak snad ještě někde něco objevím.

pipka
14. sep 2011

@njonja treba si to mozno aj pred modelovanim trrosku zachladit v chladnicke a ked je to take tvrdsie, tak modelovat 😉

mrka2
14. sep 2011

jeminenky,aka hrubka!!! vYlet.pardon 😅

eliska22
14. sep 2011

kočky idem robiť gitaru a už teraz vidím, keď som si urobila maketu, že sa mi to nezmestí do chladničky v celku 😒 máte nejaký nápad? už teraz mi je jasné, že musí byť z 2ch kusov 😝

mrka2
14. sep 2011

no tu je moja slavna Amalka... 🙄 som to tak narychlo urobila,lebo som vcera bola total unavena a dnes si po nu uz pridu. tak ale hadam mala sa bude tesit.