Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

weirdo
1. feb 2011

@bzucinka2 - nadhera! A vobec, vsetky torty su uuuzasne 😵 😵 😵

jakelina
1. feb 2011

@andriss23 krásné dotry. 😉

jakelina
1. feb 2011

opravuju se, mělo být dorty 😀

bzucinka2
1. feb 2011

@andriss23 ved su krasne super 🙂

bzucinka2
1. feb 2011

@weirdo dakujem 🙂

zuzana124
1. feb 2011

@andriss23 pekné tortičky 🙂

sisa.b
1. feb 2011

@jakelina presne tak. alobal zvonku a dovnutra papier na pecenie vystrihnuty podla rafiku

sisa.b
1. feb 2011

@dm1 to fakt? mne s ta moja 26 zda strasne malinkata 😨

jezkomanka
1. feb 2011

ahojte, uz tyzden vas tu smirujem 😉 musim sa priznat ze take krasne a originalne torty som este nevidela!!!!
chcela by som priatelovi upiect tortu s MMF potahom no a dneskaj som skusobne potahovala muffinky 😒 ale niekde sa stala chyba..mala som 160g marsmallows, pridala som citronku, krasne sa to nabubtnalo no ale neslo mi tam vmiesit tolko cukru co bolo v recepte. ja som mala preosiatych 500g a minula som max 300g :( uz mi ho vobec nechcelo brat, tak som aj cesto vyvalkala a znovu dala do cukru ale moc mi to nepomohlo. pri potahovani sa mi trosicku trhalo. teraz si neviem predstavit ako potiahnem celu tortu ked sa mi nedarilo ani s muffinkami 😒

sisa.b
1. feb 2011

@bzucinka2 ten je krasny, vesely 😵

@andriss23 pekne torticky 🙂 to si nejakemu doktorovi piekla?

no ja som mladu uspala a idem robit kvety na tortu. kupila som si smartflex, ale vcera mi to s nim neslo, lebo som nemala solamyl a ja tie hmoty v rukach doslova tavim 😝 a prichystane kuzelky - stredy mi mlada rano pojedla 🙄

kiwuska
1. feb 2011

@sisa.b moja starka rezala platy nitou. nit musi byt dlhsia ako obvod torty, das ju okolo torty vo vyske, aky chces mat plat, tak akoby si ju chcela obviazat. potom tie volne konce prekriz a stahuj. daju sa tak robit aj tenke platy

raci
1. feb 2011

tak dneska jsem poslala svoji drahou polovičku do zdravěnky pro kukuřičný sirup a pani mu řekla že nemají že to slyší poprvé... poradíte kde by se to dalo ještě sehnat?? chtěla jsem dělat tu modelovací čokoládu, ale asi bude kulový... ☹ jinak dnes jsem poprvé dělala tu potahovku z ,,maršmelounů" normalní a čokoládovou a musím se pochválit moc se mi povedly (čoko je lepší) 😀

jakelina
1. feb 2011

@raci a tu čoko jsi dělala tak, že jsi tam přidala kakao nebo čokoládu???

jakelina
1. feb 2011

@sisa.b hlavně, že jí chutnalo 😀

@raci já mám sirup ze zdravé výživy a je tam napsáno pšeničný. Ještě jsem to nezkoušela, jednou jsem dělala mléčný marcipán a dala jsem tam místo toho med.

alex21
1. feb 2011

cukrarky potrrebujem radu. Robila som traseny mandarinkvy krem: kompot, slahacka, puding bez varenia. A bol OK.
Niekde som vask citala diskusiu, ze pridavali aj pochutkovu smotanu a vraj je to jemnejsie a lepsie. Neviem kde to bolo a neviem ani pomer. Robil niekto aj s tou smotanou. Mozete mi prosim napisat presny recept. Dakujem

Inak torticky uzasne, stale krajsie a krajsie. Citat co to stihnem ale obrazky pozeram pravidelne.

@sisa.b mas niekde ulozene srdiecko co si robila minuly tyzden, to biele s ruzovymi gulickami a kvetinkami, chcem si ho ulozit ako inspiraciu a ked stiahnem fotku odtialto tak je velmi malicka.

sisa.b
1. feb 2011

@kiwuska to nepomoze. ja som skusala aj to, aj pilku, ale take veci su dobre akurat na rezanie mramoraku, ci bohusovho korpusu. na to potrebujes hustejsi korpus.

sisa.b
1. feb 2011

@alex21 mam ho aj vo vysokom rozliseni 😉

alex21
1. feb 2011

@sisa.b a vies mi nan dat link alebo ti poslem do IP mail a posles mi fotku na mail. Teda ak chces ja by som sa potesila lebo sa mi fakt paci 🙂

raci
1. feb 2011

@jakelina ve vodní lázni rozpustit 200g čok. na vař přidat 180g maršmelounů a míchat v lázni až se vše rozpustí pak se přidá 3 lžíce smetany (já ji něměla tak jsem dala mlíko) 😉 lžíce ztuženého tuku a zapracuje se do toho 150g mouč. cukru. Šlo to hezky zpracovat, já jsem dělala poloviční dávku a je z toho 280 gramový bochánek (tak na půl dortu) 😀

jakelina
1. feb 2011

@raci děkuju moc, už si to opisuju. Potom jsi to ještě zpracovávala na vále???

raci
1. feb 2011

@jakelina jj, ten cukr sem tam hňácala normálně rukama, vešel se mi tam všechen..

jakelina
1. feb 2011

@raci a už jsi z toho něco dělala??? Pochlub se. 🙂

pajafra
1. feb 2011

Mohla bych poprosi o radu? Všechny vámi upečené a nafocené dorty jsou nádherné. Za svůj život jsem pekla všehovšudy asi 3 dorty. Příští týden má dcerka 2 roky. Babička sice dort upeče, ale přemýšlím, že bych to ráda zkusila tady. Nemáme, prosím, pro mě nějaký jednoduchý recept, nejlépe potažený marcipánem? Jsem naprostý začátečník. Děkuji moc.

akika722
1. feb 2011

pekný večer,mohla by som vas poprosiť recept na parížsky krém?ďakujem 😵

weirdo
2. feb 2011

@vinka - ahoj. Chcela by som sa spytat, ked spravis traseny krem, pred tym, ako nim plnis korpus, davas ho este schladit do chladnicky? Ci hned das? A z tej davky, co si pisala, kolko s nim naplnis?
A moze sa pouzit aj one ovocie, ako jahody, broskyne (pokrajane) atd?
Dakujem moc 🙂

vinka
2. feb 2011

@weirdo kludne sa dá použiť aj iný kompot 😉 Len také množstvo ako je to tam napísane 😉 Do chladničky ho nedávam.rovno plním.on je dosť tuhý 😉 len ja ho už netrasiem ale mixujem 🙂 a ovocie dám potom na tortu 😉

vinka
2. feb 2011

@akika722 Falošný parížsky krém *

*350g kryštál cukru
*250ml šľahačky
*2 žĺtka
*1 kakao (100g)
*150g roztopeného tuku (Cera)
*2 veľké kocky masla (500g)

Postup : uvarím 350g kryštál cukru s 250ml šľahačky a 2 žĺtkami, ak to zovrie odstavím a vmiešam 1 kakao (100g) a pridám 150g roztopeného tuku (Cera)- treba dobre premiešať, nech sa tá masa spojí. Nechám do druhého dňa prechladnúť, aby to bolo úplne tuhé a potom vmiešam 2 veľké kocky masla (500g) a trocha rumu.

alex21
2. feb 2011

@vinka prosim napises mi este raz mnozstva traseneho kremu aj s tou pochutkovou smotanou. A ked to slahas tak co najskor vyslahas. Ja by som ho teraz mala pouzit vela az do 2 tort naraz a lepsie by mi bolo ho slahat. Dakujem

vinka
2. feb 2011

@alex21 šlahám všetko spolu.Smotanu,šťavu puding a pochuťkovú podla STAVU.uVIDíš AK Dáš CELU NIč sa nestane ak to bude riedšie len urobíš želatínu plátkovu.Tak som dala aby som nemusela želatínu dať.A na kolko vyjde to záleži ako hrubo dávaš krém.Neviem presne na kolko ale na celu menšiu sa mi zdá

lucula73
2. feb 2011

ahojte šikulky

@vinka
@alex21 ..prosím vás..a keď by som chcela spraviť ten trasený krém s jahodami z konzervy,koľko ho tam mám dať?lebo som robila len mandarinkový a mandarinky sú menšia konzerva ako jahody,aby to nebolo riedke....vlastne idem robiť z dvoch pudingov,2 šľahačiek len neviem kolko jahod?
veľmi pekne ďakujem.