Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

weirdo
2. feb 2011

@vinka - dakujem pekne. Potom mixujes tu stavu len s tym, ze ovocie vyberies, ze? A neskusala si este s tou smotanou? A prosim Ta, kolko toho naplnis z tej jednej davky?

weirdo
2. feb 2011

@vinka - ej, najprv mam vsetko precitat, odpovede su nizsie, dakujem 🙂

nata_
2. feb 2011

ahojte, sice nepeciem, ale chodim tu obdivovat vase krasne torticky...chcem sa opytat na vas nazor..chystame svadbu tento rok, chcela by som okrem klasickej potahovanej svadobnej torty aj nieco take http://www.flickr.com/photos/clevercupcakes/pag... ....piekla ste uz niektora nieco podobne? pekne by bolo, keby mal kazdy host takuto paradnu torticku len pre seba, nezje, vezme domov 🙂 neviete, ci tie kremove klobuciky su tvrde, ci by sa to dalo pouzit aj ako dekoracia svadobneho stola? viem, ze niektore su potahovane marcipanom, ale u tych s tou penou som si neista, ci by sa to nerozsypalo manipulaciou...na tej stranke je kvantum fotiek, mozno pre niektoru z vas aj inspiracia 🙂 vdaka za nazory

vinka
2. feb 2011

@lucula73 tak určite okolo 660 až 700 ml.musí byť kompot pri dvoch pudingoch.No ved podla mandarínkového si to vynásob 😉 Ak to bude riedke dorobíš to želTíNOU A JE TO 🙂

alex21
2. feb 2011

@vinka dakujem, ale nechcela som po tebe aby si mi odhadla kolko mam spravit plnky to si ja prepocitam 😀 😀 😀 chcela som len aby si mi povedala kolko pochutkovej smotany a kolko slahacky mam dat na jednu konzervu mandariniek a jeden puding (u nas som zatial kupila len taku mansiu konzervu okolo 300 g ma cely obsah) aby to nebolo riedke.
Alebo na jeden puding ake mnozstvo kompotu, smotany a slahacky to je asi presnejsia otazka 😀
Ja som predtym urobila na 1 puding, 1 slahacka a 1 konzerva mandariniek z ktorej som odliala trochu stavy a bolo to OK. 😎 Ale asi teraz urobim od oka a bude 😀 😝

beruska2x
2. feb 2011

@alex21

1. Ja som našla tento recept na hrk-hrk krém:

2 mandarinkové kompoty - celé i se šťávou
1 šlehačka 33 %
1 vanilkový pudink Dr.Oetker bez vaření Olé
1 zakysaná smetana
1 ztužovač šlehačky

tak si môžme vyberať tento veľmi vychvaľovali

2. ahoj. ja robím ten trasený krem takto... na okruhlu tortu: 2 slahackove smotany, 2 pudingy creme ole, 1 jahodovy alebo ananasovy kompot, alebo 2 mandarinkove, a 1 kyslu smotanu. ja ale netrasiem, sa mi to napačilo, ja radsej zapnem slahač a chvilu slaham a je to ovela lepšie a nie su hrudky z pudingu. ked das čokoladovy puding, mne to chutí ako nejaký tvarohačik, alebo termix. je to výborne a ta pochutkova smotana da taku lahodnu chuť. kompoty ale nedavam cele. len tu sťavu. a potom ked natriem plnku, tak ovocie popicham do plnky. ľudom to veľmi chutí a veľmi si to chvalia. tak to je len môj recept. skus, uvidis....

3. to nieje môj recept mám to z FB čo tam baby napísali
1 slahacka 33%
1 mandarinkovy kompot (aj so stavou) 300 ml
a 1 sacok pudingu bez varenia Dr Oetker Creme Ole (nemenit za iny puding!!!).

vse slit do misy a klepat cca 10 minut..

tak si vyber 🙂

lucula73
2. feb 2011

@alex21 to som sa ja pýtala ,kolko čoho do plnky 😀 🙂

@vinka dík,skúsim to prepočítať a pre istotu pojdem kúpiť želatínu 🙂

vinka
2. feb 2011

@alex21 tak 300ml nebude isto riedke.ja ked som ho robila prvý krát tak som dala jednušlahačku jeden kompot a puding ole a mi prišiel nenormálne hustý ten krém 😉 tak ked dáš polkupochuťkovej si myslím,že tým nič nepokazíš 🙂

alex21
2. feb 2011

Babulky dakujem vam po vikende dam vediet ako to dopadlo a aky som nakoniec urobila 😀 😀

lucula73
2. feb 2011

@beruska2x nooo,tak si vyber....ale asi dám len jeden ten jahodový na 2 šľahačky...však uvidím,potom tiež dám vedieť 😉
idem skúsiť prvý krát kittynu,pre moju veroniku,som strašne zvedavá,fotopostup som videla 10 x,uvidíme,aká bude reallita 🙂

beruska2x
2. feb 2011

@lucula73 tak hodne stesti, ja jsem dnes delala masli podle fotopostupu a myslim ze dobry 😉

krem budu delat na valentynsky dort, ak jsme taky zvedava 🙂

beruska2x
2. feb 2011

pripraveno na dortik 🙂

jakelina
2. feb 2011

@beruska2x to máš krásné a krásnou žlutou barvu. 😉 To je asi gelovka, že jo?? A děláš z jaké hmoty???

bzucinka2
2. feb 2011

@sisa.b dakujem a teda dcerka je mila, aj u nas sa tak stava, u nas minule lienkam odtal nozicky 😀

rene82
2. feb 2011

ahojte baby. vie mi daktorá z vás napísať recept na poťahovku z cukríkov marschm. alebo jojo? a je to tá istá hmota, čo voláte mmf? mám v tom hokej. potrebujem množstvo na guľatú tortu 28cm priemer. ďakujem pekne

henikav
2. feb 2011

@rene82 recept na mmf mas hned na prvej stranke tejto temy a ano to je ta hmota z marschmallow cukrikov

jakelina
2. feb 2011

@rene82 hmota je popsaná na první straně. 😉

jakelina
2. feb 2011

@henikav jsme se shodly 😀 😀

beruska2x
2. feb 2011

@jakelina tohle je z MMF a je to z Marchmel. z Lidlu jak je 300g baleni..takove ruzovo-zlute a pridana zluta gelovka Wilton...

bzucinka2
2. feb 2011

@beruska2x krasne ten bude urcite paradny 🙂

beruska2x
2. feb 2011

@bzucinka2
@lucula73 dekuji holky, kamaradka ma 30 😀 tak ji to aspon zmirni depresi 😀

rene82
2. feb 2011

@jakelina a citronka sa myslí tá tekutá, či prášková? a lyžica veľká či kávová? tiež tam nie je napísané, aké množstvo cukríkov na tých 750 g cukru. nechcem niečo domrviť na prvýkrát.

beruska2x
2. feb 2011

@rene82 tekota, co davas do caje, 2 polevkove lzice a curiky - standartni balščeni maji 175g - a ten cukr pridavej po castech, dokud se hmota bude lepit.. nekdy staci 600g, nekdy skoro 900g - podle bombonu... 😉

beruska2x
2. feb 2011

@rene82 jezis ja pisu 😖

rene82
2. feb 2011

vdaka 🙂

nata_
2. feb 2011

zienky to fakt mi tu nikto nevie poradit :(

zuzana124
2. feb 2011

@beruska2x krásne ozdoby a torta bude určite nádherná 🙂 🙂 🙂

zuzana124
2. feb 2011

@rene82 ja robím podľa tohto receptu http://www.lorna.estranky.sk/clanky/marcipan-a-... 🙂 🙂 🙂

jakelina
2. feb 2011

@zuzana124 a když barvíš, tak přidáváš barvu až do hotového nebo už při rozpouštění??

bzucinka2
2. feb 2011

baby, ktora ste robila takehoto shreka? telo je korpus a hlava??? 😕