Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ladydia
17. jún 2012

@jakelina už koncim...v tychto horucavach som rada ze som 😉 takže už by som mala najradsej PO TOM 😝

jakelina
17. jún 2012

@ladydia to se ti nedivím 😝 😀

mamina1978
17. jún 2012

@monikad1 .... ta tvoja bordovo cierna je krasna, tusim ju obkukam a necham sa inspirovat........ a este mozno by bola jemnejsia, keby si tie bordove pruhy nenalepila celoplosne ale tak stocila do spiralky, to by bolo taaak elegantne, jemnejsie..... kuk podobne ako tu..........inspiracia z internetu....... 😉
A ruzicky mas veeelmi pekne...... 😵 😵

anib
17. jún 2012

,,písala ste niektorá o stetcoch,, iba som chcela napísať,že som v čínskom obchode videla rôzne vykrajovátka,štetčeky a také tie ,,pinzety,, za uplne smiešne ceny - 8-11ks aj za 2-3 eura na nerozoznanie od tych,čo nedávno nukali na zzzlavysme z 13e na 6,5, vlastne boli také isté

dadka212
17. jún 2012

neviem kto tu ešte chcel postup na húsenicu....pridala som sem na MK do mojho albumu....

iwulka23
17. jún 2012

...prvé ihrisko 😀

wera.g
17. jún 2012

@dadka212 prenááádherná je tá húsenička, smiem sa spýtať kde ste zohnali také misky na pečenie a aký majú cca priemer? Ďakujem 😉

zuziq
17. jún 2012

@dadka212 perfektneee, kamoska si akurat tvoju husenicku vybrala ako tortu na oslavu. Idem piect buduci tyzden, ma to byt pre cca 20 dospelych a zo 10 deti, tak snad to zvladnem a neurobim si tam medzi znamymi hanbu 🤐 😀

zuziq
17. jún 2012

este otazocka - nemate skusenosti s miskami o priemere 18,5cm? Bude do nich vela korpus z 3 vajec?

larah
17. jún 2012

@dadka212 niektorá tu robila taku peknu lienku, bola si to ty?mohla by si ešte raz pridat foto a aká bola velká,plís 🙂

pralinka25
17. jún 2012

skusenejsie dievcata chem robit ten pribinakovy krem som si tu nasla u vas recept. ale mam doma len 30% slahacku vyslaham to aj s tym alebo to radsej ani nemam skusat a kupit rovno 33%? bol by dost tuhy aj s 30%?

citam citam zbieram rady stranok ako maku ale som poctivec 😀 a tak pri tom dlhom citani zistujem ze sa tu stale pytaju recepty a tak vacsinou aj tie iste tak ma len napadlo ci by nebolo lepsie vytvorit nejaku podtemu kde by boli len cisto recepty.

no nic idem vas ja citat dalej nech viem co a ako 🙂 a sliny mi tecu a tecu a tecu 😀 z tych vasich krasnych vytvorov

monikad1
17. jún 2012

@mamina1978 Ďakujem ti a ďakujem aj za inšpiráciu 🙂

aduskatt
17. jún 2012

@pralinka25 vyslahas, len budes slahat malinko dlhsie a nezabudni urcite dat stuzovac....a ak sa ti bude zdat krem riedky( ale nemyslim), tak kludne prisyp aj viac creme Ole ako je v recepte 🙂

monikad1
17. jún 2012

@stankapk veľmi pekné🙂))

pralinka25
17. jún 2012

@aduskatt dakujem cize aj stuzovac aj ole k tomu?

florentina
17. jún 2012

@pristela @aduskatt značku té pilky nevím, kupovala jsem ji v cukrářských potřebách, obal jsem vyhodila. Jako manžel s tím ten korpus rozřízne, ale já ne, vůbec na to nemám sílu to tím utáhnout.

florentina
17. jún 2012

@lokalistin jé tak to jsem ráda, že jsem také někoho mohla inspirovat, ten medvídek je krásný, já je tak miluji.....

aduskatt
17. jún 2012

@pralinka25 ano, najskor das stuzovac, s nim vyslahas slahacku, potom ostatok a do toho creme ole.daj najskor jeden a uvidis🙂.mne obvykle jeden staci, ale pre istotu🙂

aduskatt
17. jún 2012

@florentina no asi tak nejak...vcera som tiez nadavala, ale co uz☹ asi radsej investujem este raz a poriadne.-alebo sa naucim prerezavat rovno🙂

florentina
17. jún 2012

@mamina1978 ahoj, zkoušela jsem ten rafaelo krém a je to mňamka, jdu s ním právě plnit korpus, tak snad něco zbyde a nesežeru to u toho 😀 ....děkuji za recept. Akorát mě se nechtělo čekat, až vychladne vanilkový pudink, tak jsem udělala creme ole a rovnou kokosový a myslím, že to na chuti rozhodně neubralo.

Jinak mě to holky mrzí, už pár dní jsem tu nebyla a teď jen pár minut a zase mizím, tak jsem zvědavá, jak a kdy vás pak dočtu, ale utéct si to nechci nechat 😉, tak to pak nějak zkusím dohnat. Ale teď mám zase do půlky července pracovní fofr a pak dovča. Dnes si ale jeden dortík střihnu a na začátku července taky. Jsem dostala super objednávku 😅 ....dort k 80 narozkám, to by jako bylo dobré, ale když jsem se ptala na nějaké požadavky, tak jsem se dozvěděla, že je jedno jaký bude. Tak to snad ještě něco vymyslím, ale když jsem se ptala na velikost, tak prý má být normální....Počet porcí, váha...nic....prostě normální dort....no to jsem tedy zvědavá, jak se s tímto popasuji 😵

pralinka25
17. jún 2012

@aduskatt dakujem urobim to tak 🙂

aduskatt
17. jún 2012

@florentina ja som tak robila svadobnu.ze to je jedno, rozkrajaju pre tolkych, aka bude velka......a ked bude mala ujde sa malo ludom🙂)))

aduskatt
17. jún 2012

nech je ako chce, aj ked je smartflex drahsi, asi mu ostanem verna, PDT specialka sa mi velmi nepozdava☹.hlavne, ze mam este kilo objednane, xixi, zajtra cakam

mamina1978
17. jún 2012

@florentina Ja som ten rafaelo v piatok davala do torticky ,do tej mysickovej, lebo mi sa ho nevieme prejest 😉 🙂 a teraz som tam pridala aj nektarinky, a to je teda este väcsia mnamka. 😵 Ja som si nevedela predstavit kokosovy s ovocim , ale teda som rada, ze ma napadlo tam tie nekltarinky supnut. My sme nacali tortu vcera poobede a prave sme si podelili posledny maly zbytok. 😉 🙂

aduskatt
17. jún 2012

@mamina1978 ku kokosu si urcite dam ananas🙂))ja som ten krem chcela robit vcera, aj salko kupene....no hadam prvykrat v zivote sa mi stalo, ze som doma nenasla ani kusok kokosu, taka som bola sklamana☹

dadka212
17. jún 2012

@larah neviem či som to bola ja 😀 ale robila som pár lienok

dadka212
17. jún 2012

@wera.g dakujem tieto misky sú z ikei priemer 12cm sú také maličké jedna gulka váži cca 500-600gramov už potiahnutá....
@zuziq to sa teším, určite to zvládneš 😉 a neviem kolko cesta tam pojde veď skús tam ide aj o hlbku misky...

dadka212
17. jún 2012

no a moja posledná 11-ta tento víkend 😀

larah
17. jún 2012

@dadka212 dakujem,tá posledná sa mi páči najviac,no oni chcu 3D a niekde som videla taku so žltými vrkočmi
tá prvá má aké priemery asi? chcu vačšiu, ale korpusy rozne,tak to nemožem robit v miske a neviem ako by som to pekne vytvarovala aby nebola čapatá 😒 mám síce ešte mesiac čas, ale......a hmotu si treba asi kupit, z MMF neurobím taku červenu.......a obdivujem ta aká si šikulka

dadka212
17. jún 2012

@larah to bola myslím marianka čo robila tú so žltými vláskami....