Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
17. jún 2012

@dadka212 krásna 😅

mrka2
17. jún 2012

@anibas krasne, prosim ta, ty modelujes z PDT,alebo na postavicky mas inu hmotu... a este tu tvaricku Rapunzel.. to si modelovala rucne,ci mas formicku?

larah
17. jún 2012

@mariann2 zlato,ty si robila lienku so žltými vrkočmi?prosím ešte raz foto aj aká je velká asi priemer aj výška,aby som ten pomer-hlava a telo-vystihla , vdaka

mishulle
17. jún 2012

@florentina taky peču na víkend k 80 ale je to v rodině, ale taky to nechaj na mě, takže dělám dva čtverce 25x25 a na to nakoso 15x15 na velký do rohů červené růže a malému do špičky 3 růže, nápis vše nejlepší, do opačné špičky malého čtverce 80, kraje vykleštičkovat a dolů jako lemy stříbrné perličky, ještě možná nějak dozdobím, uvidím až to bude jakž takž před očima

mishulle
17. jún 2012

@florentina já zase řešim, jestli u toho dortu ten nápis udělat čenerj, červenej nebo stříbrnej a nevim zatim

eliska22
17. jún 2012

moja dnešná aj keď robená v nedeľu, ale bavila ma 🙂 aj keď teda tú zelenú som chcela žiarivejšiu, no nepodarilo sa 😝

zuziq
17. jún 2012

moja dnesna pre manzela do prace, kedze mal narodeninky, tak nech si kolegovia pochutia.

roo
17. jún 2012

Baby, na vas sa ja nechytam, ale ked som tu tot ziadala o radu s potahovymi hmotami, tak pridavam aj vysledok:

florentina
17. jún 2012

@mamina1978 @aduskatt já jsem si také říkala, že se k tomu asi žádné ovoce nehodí a taky mě napadl ananas, ale nakonec jsem dala jahody a chuťově mi to sedí (zkoušela jsem si vedle ochutnat vše spolu). No ale holky teď jsem zvědavá, zda z dortu nakonec něco bude. Dělám kabelku, dělala jsem podle fotopostupu z kulaté formy....no a manžel si šel pro něco do lednice a ptal se mě co to bude, jestli to má tak vypadat....já si říkám, zase prudí, no ale jdu se podívat ....a místo dortu jedna velká hromada.... ☹ nevím, zda je to tím teplem....dělala jsem zatím všechny dorty větší a v poho držely, ale měla jsem to blbec vystužit brčky. Jako dělat to znovu nechci, tak jsem to nahrnula na hromadu zpátky, v lednici z toho uplácala znovu ten tvar a držela jsem to a manžel tam dal ty brčka. No tak jsem zvědavá, zda to ztuhne a něco z toho bude..... 😖

aduskatt
17. jún 2012

@florentina ku kokosu ide ananas, banan🙂) ale tie jahody mizu byt tiez fajn

florentina
17. jún 2012

@mishulle a jaká bude barva dortu? Když budou červené růže a stříbrné perličky, tak bych se asi držela pro nápis jedné z této barev, ale na druhou stranu černá jde vžd ke všemu. Jako u nápisu dobrý, ale já se ptala manžela, jaká barva se podle něj hodí pro pani k 80. a on mi na to řekl, že černá....no to mi teda pomohl. Já jsem to zatím úplně ještě asi nevymyslela, ale protože nemám žádný námět na to, co má ráda, tak udělám asi kulatou krabici s mašlí a do ní nějaké kytky a teď mě napadlo, že by možná nebyl od věci klobouk.....jako taková připomínka jejího mládí. Tenkrát se klobuky určitě nosily, ale zase aby to nebyla moc velká nostalgie.....

aduskatt
17. jún 2012

@florentina neviem preco, ale mne by sa pre taku 80rocnu pani hodila celkom taka do fialkova🙂

mishulle
17. jún 2012

@florentina dort bílej, tak uvidim, moc černý tam právě dávat nechci, tak buď čevený, nebo namíchám červenou se stříbrnou, ještě uvidim

eliska22
17. jún 2012

vedeli by ste mi kočky moje poradiť ? na utorok mám tortu k promociám, nechali to na mňa, teda len tam má byť tá čiapka, či čo to je a že má byť taká dievčenská...... aspoň farbu mi poraďte a aké kvety 😕 😕 😕 kukala som aj na nete no nič mi nepadlo do oka 😅

florentina
17. jún 2012

@eliska22 mě by se líbila krémová barva dortu, na to modrá čapka a modrá zavřená malá knížka a na tu bych napsala: hra je u konce a k tomu rudé růže.....

florentina
17. jún 2012

@aduskatt mě se taky nejvíc zamlouvá fialová, ale já jsem poslední dobou zaujatá, protože se mi prostě líbí taková světle fialová...i ta kabelka, jestli teda bude, bude fialová 😵 Tak si říkám, že bych mohla udělat bílou krabici, s hnědými pruhy a hnědým víkem a třeba žlutými růžemi a žlutou mašlí.... co myslíš, šlo by to?

aduskatt
17. jún 2012

@florentina urcite ano🙂 ale by som dala taku ziarivu zltu🙂

eliska22
17. jún 2012

@florentina hm čiapka bude čierna 😝 ja rozmýšľam na kombináciu fialovej a krémovej 😎 len neviem, či tortu fialovú a kvety krémové, či naopak alebo ak poradíte niekto niečo iné budem vďačnáááááááááá 😉

eliska22
17. jún 2012

@eliska22 som chcela napísať aj ďakujem za tip 🙂

dadka212
17. jún 2012

@eliska22 Lusilka robila krásne....

aduskatt
17. jún 2012

@dadka212 ten pergamen musi asi najskor dobre uschnut, kym pojde na tortu, ze?

florentina
17. jún 2012

@aduskatt no já mám přesně v hlavě, jaké barvy /odstíny/ bych vybrala, ale né vždy to co si usmyslím pak docílím na dortu.....
@eliska22 no vidíš, já nějak měla zafixováno, že je modrá, ale to je fuk. Ta barevná kombinace co píšeš je pěkná. A jak už jsem psala, já jsem zatížená na fialovou, takže já bych brala fialové víc, takže bych udělala dort fialový a květy krémové 😀

zuul
17. jún 2012

dievcata idem odtialto objednavat http://cukrarske-pomucky.cz/novinky/ ak nahodou niektora chcete dajte vediet objednam a rozposlem vam

mariann2
17. jún 2012

@larah moja, lienka mala okolo 30 cm dlžku a 15 výšku, váha 3 kg a robila som ju v navvačšej a najmenšej nerezovej miske http://www.facebook.com/media/set/?set=a.317665...

eliska22
17. jún 2012

@dadka212 tie sú ozaj krásne, ale zabudla som podotknúť že guľatá malá 😅 😝 ale tieto sú fakt krásne 🙂

aduskatt
17. jún 2012

@zuul ak by som mohla poprosit, maju tam ciernu potahovku, 1kg, by som si prosila jedno balenie🙂

eliska22
17. jún 2012

@mishulle ďakujem pokukám 😉 ja som kukala na google len torty k promociam vidíš po česky ma to nenapadlo zadať 😀 😀 😀

aduskatt
17. jún 2012

@zuul pozeram, ze to maju tusim dost lacnejsie ako tu

wera.g
17. jún 2012

@dadka212 jej moc ďakujem, akurát tento týždeň sa tam chystáme, tak dúfam, že zoženiem, úplne som sa do tej stonožky zaľúbila, už špekulujem komu by som ju spravila 🙂 a ide to ľahko vybrať z foriem? Bojím sa aby sa mi nepripiekli tam 🙂