Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
10. sep 2012

@aduskatt ty si sa krasne rozpiekla 😉 😵

aduskatt
10. sep 2012

@mamina1978 no, snazim sa, len este mi to ide pomaly🙂, o dva tyzdne mam dve velke a jednu mensiu skoro naraz a uz teraz mam hlavu v smutku, ako si to zorganizujem🙂 ale tesim sa z toho, ze mam robotku

vlada111
10. sep 2012

@itka79 nezabudla, nemala si čo 😀

dadka212
10. sep 2012

@mia1111 ja mám len tieto uložené

mia1111
10. sep 2012

@dadka212 kráááásne, ďakujem, kvety na drôtiku nehrozia, musím niečo jednoduchšie, tá prvá je pekná, ale takú stuhu nezoženiem a táto tu sedí jak totálne suprovo, no hádam ešte babulky niečo hodia 😅 . Ale moc ďakujem, inšpirácie ukladám, ešte sa zídu 😉

mamina1978
10. sep 2012

@mia1111 ale na niektorych musis zmenit farby, pripadne zrusit poschodie 😉 🙂 Inspiracie z internetu

pralinka25
10. sep 2012

dievcence ja len tak pomimo ale zaujima ma to. ako riesite pecenie v rodine. nemyslim uple tu blizku ale napriklad sesternice bratrancov tety strykov a tak. ked vas poziadaju aby ste im upiekli tortu (nemyslim ze maju sviatok a vy im to chcete dat ako darcek) peciete im uplne zadarmo alebo vypytate len za suroviny alebo ako?

pipka
10. sep 2012

@mia1111 a farby si samozrejme mozes zmenit podla seba 😉 aj velkost 😉

mia1111
10. sep 2012

@mamina1978 - ďakujeeeeeeeeeem, vidíš, tú prvú som si kedysi aj ja ukladala, tá je super, tak veru ak nič iné nenájdem, tak urobím niečo na tento štýl, zatiaľ je táto mojim favoritom 😵 . Googlim, ale je to pre mňa moc narýchlo 😒

vlada111
10. sep 2012

Ahojte kočky, tak som včera dobojovala s dcérinou požiadavkou na dinosaurovú tortu. Musela som sa odosobniť z plánovanej dievčenskej romantickej ružovej torty a vzniklo toto. Alicka sa veľmi tešila, dokonca aj tatinko sa zapojil do modelovania a pomohol mi v časovej tiesni s telom malinkého a modrého veľkého 😉

vlada111
10. sep 2012

a na fotke už zopár kvietkov chýba, malá nevydržala 😀

mamina1978
10. sep 2012

@mia1111 tak tu mas este jednu podobnu inspiraciu z internetu 😉 🙂 len je to v modro bielom.... 😉 mozes si zmenit farby.....
mne sa velmi paci to najvrchnejsie poschodie 😉

pipka
10. sep 2012

@pralinka25 ja som nedavno piekla pre sesternicu a trvala na tom, ze zaplati plnu sumu...tak som sa s nou nehadala 😅 😀 dokonca mi nechala 6€ tringelt 🙂
inak robievam to tak..rodina nerodina...ak k nim nemam ja nejake pohladavky, napr. ze mi davaju nieco pre deti alebo tak...tak vtedy beriem len za suroviny..ale ak ani ja od nich nic nedostavam, tak si klasika pytam plnu sumu tak , ako od hocikoho ineho 😉

lebo vlastne kazdy komu peciem, je moj kamarat alebo rodina alebo znamy..to by som pekne krachovala 😝 😅

mia1111
10. sep 2012

@pipka - jéééééj, kráááásne, na Teba, lamps ani lusilku nemám, tak to sa ani nebudem snažiť urobiť podľa vás, to by nemdopadlo dobre 😀 . Ale krásne sú všetky, sakriš, co teď? Aj tá tretia v poradí je super, ale tá je najkrajšia takáto 3-poschodka, keď dám len jedno patro, už by to nebolo ono 😒 . Som moc náročná? 😅

rough
10. sep 2012

Baby, mam moc dobreho kamarata, ktory tento tyzden bude mat 30. Mate nejaky typ na torticku pre chlapa, ktoru zvladne potahovaci amater?🙂 prsia su posledna moznost, ak nic ine nenajdem🙂 vopred vdaka za inspiracie

pipka
10. sep 2012

@vlada111 vladi naaadhernaaa ako vzdy 😵 😵 😵
ty este aj dinosaurov dokazes spravit krasnych a jemne dievcenskych 😀 ta kvetinka v papulke...100 bodov 😎 😀

pipka
10. sep 2012

@mia1111 podla mna kludne urob dvojposchodku...aj tak bude krasna, ved ty si sikulka 😵

itka79
10. sep 2012

@vlada111 ešteže tak-lebo tak zabudam že som zabudla-tak som rada že som neni až taký sklerotik-jasnačka že v začiatkoch sa o tom nerozpráva🙂))))
držkaj sa a uvidime či sa uvidíme-teraz🙂 😵

mia1111
10. sep 2012

@mamina1978 tá je supeeeeeeeeer, kebyže ju dám bielu s hnedými kvetmi, alebo opačne, tak bude bombová, no takúto peknú ju nedám, ale aspoň približne by mohla byť 😵 . Tak a mám ďalšieho favorita 😀 , ešte mi to trošku skomplikujte, nech to nemám také jednoduché 😀 😀 😀 😀
@vlada111 - krááááááááááááááááásna tortička, úžasná, ako vždy, nádherná, čistá, precízna práca 😉 😵 😵 😵 Btw, že som taká odvážna - Ty nemáš pre mňa nejaké inšpirácie? 😅 😵

mia1111
10. sep 2012

@pipka - no ale má mať len 3kilá, to nedám ako poschodku ☹

muffinka8
10. sep 2012

@mia1111 pristela ešte poradila okrem skaramelizovaného salka, pridať aj karamel ... ty si dávala len obyč. salko, nevarené? Ja si neviem vybaviť chuť tej plnky v originálnej marlenke, ale skúsim to asi také karamelové.

vlada111
10. sep 2012

@mia1111 no veru nemá, ja si inšpirácie neukladám, ale kuknem niečo 😉

pipka
10. sep 2012

@mia1111 jaaaaaaj, sorry to som prehliadla 😝 😉
tak len vrchne poschodia kukaj 😉 😀

pipka
10. sep 2012

@mia1111 vies, @vlada111 inspiracie nema...ona ich ma zatial u mna na CD-cku 😀 😀 😀
a ak sa dotrepka s bruskom na stretko, tak jej ich dam tam..a ak nie, prepadnem ju v porodnici 😝 😀 😀 😀

wera.g
10. sep 2012

@dm1 Ďakujeeem 😉 hmm, no asi vyskúšam, uvidíme čo to spraví 🙂) no idem to poobhliadať, ale asi vyskúšam len pre nás cez víkend aby som to naostro nepototo ... 😀

mia1111
10. sep 2012

@muffinka8 - hej, normálne, nevarené 🙂. Bolo to fajnééééééééééééééé 😵
@vlada111 - jééééj, Ty si poklad, ďakujeeeem 😵

mia1111
10. sep 2012

@pipka - počúvaj, moja 😅 , keď už máš cd-čko s inšpiráciami, písnem Ti moju adresu? 😀 Ja nemám síce bruško, ale kým by som došla k Tebe zhora z Kysúc, to by trvalo ešte dlhšie, než si vôbec vieš predstaviť 😀 . Takže hlásim sa 🙂

vlada111
10. sep 2012

@mia1111 hm ja by som si asi pozrela na nete kvetové torty a prispôsobila farbu. Je toho koooopec 😝

pipka
10. sep 2012

@mia1111 jaaaaj no ale sak kludne by si sa mohla dotrepkat, u nas miesta pre navstevyyyy 😀
a na stretko nejdes? 😕 😉 tak mi pisni do IP adresu 😉

vlada111
10. sep 2012

@pipka ty si číslo. Zatiaľ si na stretko trúfam, tak uvidíme. Ale v pôrodnici ťa rada uvítam 😀