Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
27. okt 2012

@dida38 pribinak nie , ale ja ked robim dobosovu tam mam puding zo skrobu zltok mlieka kakaa a cokolady s maslom ten davam pod potah v pohode

salonka1981
27. okt 2012

@zdenallicka @lokalistin @mizulienka ďakujem za rady ohladne čokohmoty,miešala som s WI a super to išlo a aj super sa s tým robilo 🙂

vecernicci
27. okt 2012

jo a aby se to nepletlo, tak na tom dortu mají být hákový kříže, to budu muset dělat až půjde prcek spát, aby mi neříkal, že tohle se nedělá, že on je taky nesmí stavět z kostek ve školce 😀 😀 😀

jakelina
27. okt 2012

@mariann2 fuk fuk na bolístku, ty jsi chuďě, to musí bolet. Ať se to brzo zahojí.

pristela
27. okt 2012

@vecernicci 😀 😀 no to ani nedavaj pak foto na net , ale fakt . ja som tak bola na pohovore v skole ked najstrasi v prvej triede nakreslil lietadlo s nimi 🙄 akože inak nechápem to ,a le nevadí

vecernicci
27. okt 2012

@pristela já byla na koberečku ve školce, ale vysvětluj tam ,že se prcek s manžou koukají na historický dokumenty o válce, když mu je necelých pět 😀 😀 😀 ale nejradši má letecký souboje 😝

dida38
27. okt 2012

@dm1
@aduskatt
@lokalistin dakujem zienky....ten coko krem s maslom skusim nechat, uvidim co to spravi...je to torta pre nas, takze ak sa nezdari tak to nebude tragedia...a tu pribinakovu potriem maslom s cukrom....este raz dakujem za radu...zajtra pridam foto 🙂

salonka1981
27. okt 2012

A ešte pridávam moje torty. 🙂

mimcak
27. okt 2012

@pristela waaaaaaw tak tá je priam úžastná 😕 😨 😕 😅

florentina
27. okt 2012

@mariann2 nádherné všechny a ať se ti ručky brzo uzdraví, jak je vidět na dortech, máš je zlaté, tak ať jsou fit 😉

lukika
27. okt 2012

@jenie123 až teraz som sa sem dostala ja som ju nakoniec nepiekla lebo sme museli oslavu o týždeň odložiť takže to budem robiť o týždeň ale ty ju máš krásnu sa ti podarila potom aj ja hodím foto

drobec33
27. okt 2012

@79zuzana fuuuha to je riadna davka kremu. Kolko cupcakes z toho urobis? To si mala tusim tu najvacsiu velkost, vsak? Vyzera to suprovo 🙂

mirka1986
27. okt 2012

ahojte, idem sa aj ja pochvalit mojou dnesnou 😉

jenie123
27. okt 2012

@dajna11 krasna smolkova.. mna caka o 2 tyzdne, snad sa podari..
@pristela uzasnaaaaa svadobna..

vlada111
27. okt 2012

@maya30 dávam do krému zmrazené a vyhovuje mi to, lebo mi tie jahody držia aj vrchný korpus a nestláča mi plnku a nevytláča sa mi von.

vlada111
27. okt 2012

@pristela krááásna. Tebe nech nikto nedáva zákazku na farebnú svadobnú, lebo sa všetky pototo...

jenie123
27. okt 2012

@lukika dakujem.. tak nech sa ti zadari.. 🙂

79zuzana
27. okt 2012

@drobec33 no neviem aka je to velkost... dost velka 😀 😀 😀 vyjdu mi z toho 24 cupcakes 🙂

vlada111
27. okt 2012

@anibas zatiaľ nič, to už do polnoci nestihnem 😝 . Prajem ti krásne meniny

florentina
27. okt 2012

@salonka1981 všechny krásné. Ta poslední je velmi zajímavá, to se mi moc líbí...jak jsi dělala ten vzor? To jsi malovala ručně?

wera.g
27. okt 2012

@lokalistin mňam, prosím posunieš mi recept na ten pečený čajík? ďakujem moc 😵

aduskatt
27. okt 2012

@vlada111 nehovor hop, ja som porodila za hodinu a stvrt🙂) tiez som o siestej vecer telefonovala muzovi, ze chudak maly, bude mat narodky raz za styri roky a o stvrt na osem ze uz je tato a on nechapal🙂))) chudak, to musela byt teda sluzba, xixi

salonka1981
27. okt 2012

@florentina ďakujem,ja mám najradšej takéto iné torty ako tá posledná 🙂 Ano malovala som to ručne už som skúšala aj nejakú fintu že otláčať to ale nič nebolo také ako keď sa to namaluje ručne.

florentina
27. okt 2012

@jarka87 já potahuji od svého prvního dortu jen pravým marcipánem, takže dá se. Odkaz na téma s recepty už ti holky daly...vzhledem k tomu, že tam píšeme to co se nám osvědčilo, tak myslím, že tam s ničím nešlápneš vedle. A jinak ptala jsi se na to, která vrstva je poslední před potažením, tak já dávám korpus, krém, (pak pokud dávám ovoce, tak vrstvu ovoce a na to zase krém) a korpus...takto vrstvím dle potřeby...pak celý dort obmažeš, necháš zchladit a pak potahuješ. Obmazat dort můžeš jen něčím, co netopí potahovky, tj. vše co obsahuje převážný podíl másla: máslo s cukrem a odřezky, nebo krémy, kde je právě větší podíl másla, než toho ostatního. Šlehačkové a pudinkové krémy pod potah nesmí. A ozdoby pak na potáhnutý dort můžeš lepit vodou, vodkou, potravinářským lepidlem, pipping gelem ...

wera.g
27. okt 2012

Krásny večer vám prajem 🙂 Popridávali ste toľko náááádherných tortičiek, juj, dlhšie som tu nebola, tak idem vás "popáčitkovať" 🙂 Pridávam aj ja moje najnovšie, zdravotnícka bola čokokorpus a pribinák s malinami a traktorová bola pribinák s jahodami a mramorový korpus

pristela
27. okt 2012

@vlada111 ja myslím , ze keby dostanem objednavkos na farebnu svadobku tak sa pototo ja 🙄 tolko ju chcem , až by som nevedela ako a aku a vznikla by len nejaka bielo-ruzova 😝 😝 😝
ja prenasala oboch rovnako 😀 5 dní , pak som sa mala zbalit a ist na vyvolavacky, tak som stahovala skrine doma pri oboch a vecer som uz aj letela rodit 😀 😀 jeden mal termin 1.3. druhy 1.1. /tesili sme , že budeme mat prvého občana SR a štát nás odmení, ale ako vždy, zase ništ 😀 😀 😀 /maly sa narodil 5.1. 🙄 a druhy 5.3. 😀 😀 😀 takže hybaj nejaku 15kg aj ty upiecť !!!! 😀 😀

nika1985
27. okt 2012

baby dakujem velmi pekne za pacitka strasne ma to od vas velkych marcipanok tesi a vazim si to. inak uz aj mne sa pokazili cukriky este stastie ze som tam nesupla cukor take to ostalo fuj cera na vrchu a bublato to neviem cim vobec to nemalo taky tvar ako inokedy a smrdelo to pritom vsetko robim tak isto cukriky boli nove v zaruke potom som z malou dusickou zarobila este cas plus ine balenie a to bolo uz ok.

pipka
27. okt 2012

@pristela pristelka moja ...pre dnesok ti odpustam 😀 😀 😀

inak ja dnes v zapale upratovania som si vyhadzala spajzu a ked som to ukladala naspat, tak mi padol solamyl...a kooomplet sa mi v tej upratanej kuchyni na zem rozsypal 😠 😠 😠 🙄 🙄 🙄 pouzila by som aj iny slovnik..ale na damu sa vraj nehodi 😝 😅 🙄 🙄 😀

a to nie je vsetko....ked som to konecne vsetko povysavala a vytrela nanovo...aj papuce oprala 😝 tak som piekla babovku, a maly mi vysypal praskove kakao...no 😝 asi tak 😠 😠 😀 😀 😀
uz som to s humorom predychala, ze idem so smetim a kym sa vratim, nech je to upratane 😝
tak mm makal...bo mal na starosti deti a kedze mu "usli" tak vedel ze si to zlizne 😝 😠 😀 😅

pipka
27. okt 2012

@aduskatt tak moja mama to tak nestihla jak ty..a moj brasko ma narodky raz za 4 roky 😅 😅 😅 😀 😀 😀
ale kooolko usetrime na darekoch 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

aduskatt
27. okt 2012

@pipka ja som si teraz zasvinila kooopec veci od modrej gelovky, vcetne ruk a plastovej nadoby, kde skladujem vsetky farby, plus spajlde ofarbene.no radost..........