Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

1zaza
13. nov 2012

@rachel36a normálne gelovkami, prípadne dotieňujem prachovkami, kvietky schnú ako kedy aj podľa vlhkosti, ale tak jeden - dva dni hlavne ak sú na drôtikoch (ale radšej si to pripravujem skôr a viac), pokiaľ netreba skladať, ako napr. kalu, ružu, tam to ešte musí schnúť spojené - dúfam, že si ma pochopila :D,
napr. pri tejto tortičke som som robila na kvietkoch cca 7 dní - ako prvé som robila ruže a kaly, aby som mala istotu, že dobre na drôtiku vytvrdnú,

matilda99
13. nov 2012

ahojte maminky s pecenim len zacinam,inspiraciu som dostala tu od vas ste neskutocne sikovne . Ja som upiekla zatial len 3 torticky pre rodinu no akosi ma to chytilo.
no chcem sa spytat,vcera som sa nudila tak som si urobila par ruziciek z MMF . Ako dlho vydrzia tie kvety mozem ich pouzit aj o mesiac na toricku? dakujem,
a este taka otazocka: nemam ziadne pomocky na vykrajovanie a tak pouzivam len ..co dum dal.. nemate niektora na ppredaj aj pouzivane....?? dakujem

rachel36a
13. nov 2012

@1zaza krásna tortička, ďakujem za rady...zatiaľ skúšam len také jednoduché...

nika1985
13. nov 2012

ahojte baby objednala som si silikonovu dosku lebo mi manzel nadava ze valkam na prac.doske len mam dilemu dneska mi to doslo a pozeram ze su tam vyznacene kruhy normalne su vystupene mate take nieco asi sa mi na tom nebude dat valkat. dokelu tak som sa tesila 😠

nika1985
13. nov 2012

@matilda99 skus popozerat po cinanoch maju vselijake vykrajovacky a lacne nie su sice original ale posluzia a s mmf ti to asi vydrzi dlho pockaj co ti baby napisu daj pod sacek aby sa neprasilo alebo daj na to pohar.

mariann2
13. nov 2012

@nika1985 ja mám takú s vyznačenými kruhmi z lidlu a je na figu, tie kruhy sa otláčajú do hmoty, takže sa na nej nedá pomaly ani modelovať, nie ešte vaľkať hmotu, jedine na druhej strane, ale aj tak to vadí ☹

vera_vila
13. nov 2012

@lucula73 http://eshop.timidekor.cz/zbozi-1075-cukrarske.... Potahovala jsem tímto... Pracovalo se s ním docela dobře, dobře se barví, chuťově je vynikající...

micmo
13. nov 2012

Ahoj holky, nevim jak se to deje,ale vubec nemam na nic cas ☹ Doufam, ze si budu moct co nejdriv prohlednout vase krasne dila 😎 Jinak ja ted delala mufinky na zakazku do pravnicke skoly a dort na baby shower s tema myma slavnyma botickama 🙂 A taky uz pecu cukrovi, ktere vezu na druhou stranu republiky,takze my uz zijem vanocema 😉
Manzel me fotil pri praci,tak vkladam par fotek 🙂 Mej te se krasne.

jakelina
13. nov 2012

@micmo krásné a těch čísel, to musela teda být práce 😝 😝 😝

matilda99
13. nov 2012

@nika1985 no u tych cinanov som uz citala len teraz neviem ci som si to tam nevsimla alebo ako. no nic zajtra idem do mesta a pokukam, lebo tu na nete mi to pride zbytocne predrazene...dik 🙂

lucula73
13. nov 2012

@vera_vila ano,je to ten ,ktorý chcem vyskúšať.........ďakujeeeeeeeeeeem 🙂 🙂

micmo
13. nov 2012

@jakelina Dekuji, bylo to desny,ale jak jsem to pak dostala do ruky tak to slo 🙂

wera.g
13. nov 2012

@79zuzana Zuzka ja som robila, ale ani za svet si nespomeniem aký bol pomer ☹ ale viem že cukru šlo veľa veľa... a šľaháš dovtedy, kým neuvidíš, že to krásne drží, je to pekne vidieť ako to zhustne 🙂 ja som vtedy na pivo mala pdt špeciálku a neroztopilo, úúúplne v pohode, toho by som sa nebála 😉

rapunzel1
13. nov 2012

baby tak moja nočná šichta, keď som sa pýtala svokry či niečo treba v sobotu na utorkový kar, tak že nič moja a včera o 14tej čiže pondelok,...mohla by som poprosiť 120 zákuskov na utorok ???? hm, je to svokra a dobrá, tak čo by človek neurobil, takže moja nočná šichta: 60 veterníkov, 30 karamelových parížskych rožkov a 30 čokoládových rožkov .....

luciahromadkova
13. nov 2012

@rapunzel1 mila svokruska 😒 , ale ta chladnicka vyzera 🙂 a ten veternik nakoniec taky domaci, ziadna umelina, mnam 😵 😵 😵

kagatkaga
13. nov 2012

tak oslava 3.narozenin mé dcerky je za námi a musím se pochlubit, protože dort se nakonec podařil, i když byl opravdu mooooc velký 🙂)) a stihla jsem i mufinky...

kagatkaga
13. nov 2012

jsem začátečník, ale moc mě to baví, i když přiznám....náročné to bylo 😉 a děkuji jakelin za rady 🙂.......fakt je nádhera co některé z Vás zvládáte za krásné dorty.....jen kdyby měl člověk více času ☹ 🙂

12321
13. nov 2012

@lokalistin dufam ze sa aj mne podary

pralinka25
13. nov 2012

@rapunzel1 jeeeeee aka super chladnicka mnam mi tu oci vyliezli 😵 vyzera to taaaaaak moc dobre

pralinka25
13. nov 2012

nechcem plasit len pre info dam link http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nekte...

gabina275s
13. nov 2012

@mamina1978 dakujem idem kuknúť, mám ich robiť až budúci týždeň

rapunzel1
13. nov 2012

@pralinka25 🙂 díky, myslím, že aj chutili, všetko sa takmer zjedlo už počas karu a keď sa odchádzalo a v reštike balili, čo zostalo, tak si hostia pobrali do servítkov a zrazu nebolo nič 🙂 a ešte si viacerí pýtali kontakt a jedna dokonca hneď aj objednala tortičku aj zákusky, tak som v blaženej eufórii, že sa im páčili, i keď to bolo na takej smutnej udalosti.... 😢

pralinka25
13. nov 2012

@rapunzel1 ach jo takto na noc take fotky. a ja ich robit neviem. hned by som tie tvoje zjedla.

12321
13. nov 2012

@rapunzel1 mas nejaky dobry recept na parizaky moj manzel ich zboznuje ale ja ich neviem robit asi som antytalent

rapunzel1
13. nov 2012

poraďte mi prosím, chcem si objednávať prachové farby z http://www.natortu.sk/nakupny-kosik/, zatiaľ tam mám toto, ktoré farby by som potrebovala ešte na pekné tieňovanie, myslím tým, že keď vezmem bledo zelenú, či mám aj tmavo zelenú, alebo tak, chcem si urobiť radosť k vianociam a spraviť si paletu farieb, aby som nezháňala, keď niečo budem potrebovať, ale mohla aj niečo skúšať, keď to budem mať doma. Ja až tak ešte netieňujem, ale veľmi sa mi to páči, tak mi prosím poraďte. díky

ajka82
13. nov 2012

joooj, dufam ze sa to podoba na zrucaninu....najskor to mal byt normal hrad, potom ziadny, ze sa pokusi kamos sam, potom teda, ze nech urobim...no ma skoro piclo 🙄 jak keby nevedeli co chcu... a ta motorka je podla foto, jeho otca, ma byt tam niekde v zrucanine opreta 😅 a este ze ak stihnem bonus aj fogurku podla foto, tak ze budu radi 🤐

rapunzel1
13. nov 2012

@pralinka25
@12321 baby moje, to nie je žiadna veda, to zvládnete ľavou zadnou... cesto je: 3 dl vody dať zovrieť do hrnca s 150 g herry, keď sa rozpustí, tak vmiešať 170 g múky a lyžička sódy bikarbony, v recepte je pôvodne polohrubá, ale s hladkou sú lepšie, miešať pokiaľ sa cesto neoddeľuje od stien hrnca, bude to taká hustá masa nalepená na varchu, nechať vychladnúť a zamixovať 4 vajcia mne sa osvedčil tyčový mixér, ale v pohode aj s klasika metličkami. Nastriekať na plech a piecť na 165 stupňov cca 45min až hodinu, záleží od rúry, ja mám robín na svojej aj na maminej a každá pečie inak. plnky: 1. 0,5l mlieka, puding extra vanilka,cukor, 2 vajíčka´-klasika pudingová, 2.skaramelizovaný cukor zaliaty šľahačkou a vyšľahať,3.vyšľahaná dosladená šľahačka. poleva: skaramelizovaný cukor, zaliat trochou vody, a vmiešavať práškový cukor, kým to nie je akurát husté a omáčať. Parížske rožky sú toť:http://www.akosatorobi.sk/video/2703/parizske-rozky-re..., ale pečiem na 90tke asi 40 minút, niekedy viac a plnku robím. žltka čo mi zostali cukor 1žltko/50g cukru kryštál, hoooodne kakaa palmarin, alebo maslo, a šľahačka 33%, všetko šľahám spolu nad parou do zhustnutia, tak 30 minút, a robím aj karamelovú verziu s plnkou ako do marlenky. Skúste to nie je to také ťažké a môžete mlsať celý deň

12321
13. nov 2012

@rapunzel1 dakujem urcite vyskusam

rapunzel1
13. nov 2012

@12321 hm, ten link sa mi nezdá aktívny, tak ti to napíšem takto Parížske rožky cesto orechové, len trochu upravené od pôvodného :5 bielkov/370 g kryštálového cukru,alebo najlepšie krupica používal z lidlu je jemnučký, vyšľahať nad parou, ja šľahám kým sa hmota neoddeluje od stien misky a robí také bubliny, je to asi pol hodinu cca, potom zložím, zamiešam 220 g mletých orechov, ja nedávam múku,v recepte je 1 pol lyžica, tú vynechávam y kávovú lyžičku sódy bicarbony POZOR, tie orechy zamiešať len varechou nikdy nie mixérom, lebo to môžeš vyhodiť, nastriekať na papier, piecť na 90 asi 40 minúť-, keď sa ľahko oddelia z papiera bez lepenia sú hotové a plnky som už písala...

mamina1978
13. nov 2012

@vera_vila jeeeej gratulujeeeem k syncekovi 😵 😵 😵 😵 😵 Tak to rychlo utieklo....boze ten cas letiiiii 😉 🙂