Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
20. jan 2013

@florentina no tie detske poziadavky mi nieco hovoria. Moj ma narodky na konci aprila a uz teraz mam poziadavky nasledovne: vlacik, kolajnice, jezisko, koniky, ninja go ..... a este asi 10 dalsich veci 😀 . Som zvedava aka bude konecna verzia pred narodkami 😕

pralinka25
20. jan 2013

@lussy23 @yukki dakujem 🙂
@florentina krasne sa ti podarila ta dvojka

dadka212
20. jan 2013

@florentina krásna 🙂 najdôležitejšie je, že dcerka bola spokojná čo tam potom či sa to k sebe hodí alebo nie 😀 😉

janula.h
20. jan 2013

@florentina dokonalá 🙂 veď ju robíš aby mala radosť a verím že isto mala 🙂

mima1311
20. jan 2013

@florentina kraaasna - aj pekne vypracovana a dcerka ma uzasne meno 😵

florentina
20. jan 2013

@elienka já jsem za ráfek...ten nástavný...jsou levné a nemusíš mít x forem. Pod dávám pečící papír a když mám tak alobal...ale ten většinou zapomenu 😀 ...a celé to dávám na plech. Musela jsem se s tím naučit, ale teď bych neměnila.

elienka
20. jan 2013

@florentina a aký máš ten ráfik? ten kruh mám z Lidlu, to sa mi osvedčilo, len som rozmýšlala o tvare srdce a štvorec

florentina
20. jan 2013

@dm1 tak už se těším na dortík, ten bude veselý!
@pralinka25 děkuji 😉 ...no není to úplně ono, musela jsem udělat dvě záplaty, ale díky tomu to šlo hned.
@dadka212 děkuji moc 😉 ...a máš pravdu, bylo to kouzelné jak se radovala.
@janula.h děkuji, děkuji!
@mima1311 ach zlatíčko, děkuji moc 😉 ...a jsem ráda, že tě "vidím" 😉

a holky všem děkuji za "páčítka"...je to moc milé!

florentina
20. jan 2013

@elienka nemám je z těchto stránek, ale jsou to tyto:
srdce a kulatý z první strany a hranatý z druhé strany tady:

http://cukrarske-pomucky.cz/formy-na-peceni/kov...

florentina
20. jan 2013

@lilliaan myslíš jak potáhneš 3D dort, nebo jak potáhneš figurky na kulatý dort?

wera.g
20. jan 2013

Ahojte babule, pridávam moje najnovšie, ešte chýba spongebob, ale nemám ešte foto, tak zatiaľ tieto 🙂 a idem poodivovať vaše krásne tortičky 🙂

florentina
20. jan 2013

@wera.g nádhera!

rachel36a
20. jan 2013

@1katuska73 díky...

rachel36a
20. jan 2013

@luciahromadkova olejom ti to stuhne, daj ceru ako píše dm1 , tá lidlová je dobrá ale veľmi hustá ... a ja niekedy ked sa mi neurobí pekná rovná alebo mi rýchlo tuhne tak ju roztopím fénom... normálne dám horúci vzduch a ona sa pekne ohreje a rozleje

pristela
20. jan 2013

@florentina ooo, malinkej gratulujem !!!!! a dadka ma pravdu 😀 😀 co tam po tom ci to k sebe ide , hlavne ze mala mala radsot a pak isto aj maminka 😀 torticka je kraaaaasna 😉

@wera.g jeeej, nadhera , obe !!! ale tá zimnááááá sto bodovááá 😵 😵 😵

florentina
21. jan 2013

@pristela ty jsi zlatíčko, děkuji moc za přání i pochvalu ... určitě ráno Johance vyřídím!

pristela
21. jan 2013

@florentina som to čítala, že určite ráno kusok donesiem 😀 😀 😀 😀 jaj ja po tej 24hodke nejak divno vidím 😀 😀 😀

florentina
21. jan 2013

@pristela no ráno to asi nestihnu...ale manžel jede na pracovní cestu na Slovensko, někdy koncem týdne nejspíš, tak že by? 😀

lilliaan
21. jan 2013

@florentina myslela som ako potiahnem 3D tortu - vlacik 😒

dajna11
21. jan 2013

@wera.g premakaný snowboard🙂krása

eliska22
21. jan 2013

@bublina83 pod poťah nemôže ísť taká plnka akú si dala ty...najlepšie je si vymiešať maslo s odrezkami z korpusu 😉 krásne ti to zarovná aj tortičku 😉 plnku by som ti odporučila určite pribináčikovú s jahodami, malinami, alebo parížsku šľahačku s banánom alebo s lesným ovocím, jogurtovú s ovocím a určite bude chutiť 🙂
u nás teda MMF chutí a to nedávam ani tú citrónku, akurát moja mama to nezje, tak si to dá dole a je to 🙂

bublina83
21. jan 2013

@eliska22 mas aj recepty na tie plnky prosim ta ? a to ovocie sa len tak ulozi na natretu plnku ?

eliska22
21. jan 2013

@daducha krásne tortičky 😵

eliska22
21. jan 2013

@bublina83 v tejto téme nájdeš už spomínané recepty aj kopec iných 😉 https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/

čo sa týka ovocia, ja to robím tak, že si potriem korpus džemom buď ríbezľa alebo višňa, potom na to dám časť plnky, na to ovocie - ak dávam jahody, maliny, lesnú zmes, tak tú dávam ešte mrazenú, resp. nechám len trošku rozmraziť 😉 na to ešte dávam trošku plnky na zarovnanie a potom korpus a postup zopakujem 🙂

bublina83
21. jan 2013

@eliska22 Super, dakujem za rady ... ja len zacinam a taketo vychytavky este nepoznam 🙂

maya30
21. jan 2013

@pristela dakujem 🙂 tak cez vikend idem na to...tiramisu sem niekto daval recept od teba tak ho chcem vyskusat 😉 davno som hladala nieco co by sa dalo pouzit do torty a tento sa mi pozdava 🙂

lifinka
21. jan 2013

@njonja vše zvládnite!!!!myslím na tebe.... 😔

lifinka
21. jan 2013

@florentina Johance vše nejlepší!!! dort je pěkný a přání se má plnit 😀

jakelina
21. jan 2013

@florentina dortík krásný veselý. 😉
@wera.g oba krásné, moc se ti povedly

wera.g
21. jan 2013

@florentina @pristela @dajna11 @jakelina JEEEJ kočky moc moc vám ďakujem za pochvaly, veľmi ma potešili, od vás je to česť, veľmi si to vážim 🙂 A taktiež moc moc ďakujem za všetky páčitká, nesmierne ma potešili 🙂