Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuzana92101
13. feb 2013

@pipka takze klasika cera? no co som sa tu uz dnes dozvedela...aka budem mudra 😀 😀 😀 mozno to supnem hned na piatkovu tortu 😉

zuzana92101
13. feb 2013

@jakelina no ved to, ze ta teplota potvorska. Ved by ma nikdy nenapadlo, ze parizskemu bude vadit, ked ho prelozim z hrnca kde sa varil do druhej misy, kde slaham...to uz je aky rozmaznanec. 😀 😝

blcha
13. feb 2013

@pristela to je super ten strom taku roladu robievam aj ja to by bolo super spravit taky strom na tortu aradny napad urcite to skusim aj ked teda aj ked teda rafaelo pops ani nic podobne som nerobila ale sak ked budem potrebovat vygooglim si dcera ma narodeniny az za mesiac ale uz riesim jej tortu a stale neviem ze co ale mozno bude zvonilka tak stram by bol super 😉

a este baby co hovorite na kombinaciu farieb bile oranzova a siva ?

pipka
13. feb 2013

@zuzana92101 ano ano, obycajna cera, prackovy cukor a farba...ja som si toto zarobila v takom pidi mnozstve, ze cca 1PL cery, 1 CL cukru a spajlu som omocila vo farbe a utrela o ceru...a to rozmiesala uuuplne na suvislu kasicku malou lyzickou a potom klasika priborovym nozikom som to natierala ako maslo na chlebik a krasne to islo..a este mi z toho mnozstva skoro polovica ostala 😅 😉
ale tak vzdy je lepsie zarobit si viac ako by mi malo chybat 😅 😎

zuzana92101
13. feb 2013

@pipka dakujem za radu, urcite pouzijem 😉

pristela
13. feb 2013

@blcha @florentina zabudla som napisat ze v strome boli este napichane špajdle a tu je recept na nepecenu roladu : http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=35749 no a rafaelo , robim uuplne jednoducho , len kokos zmiesany so salkom /neuvarenym, neskaramelizovaným / tie narobene gulky das pak na chvilu do mrazaku a pak len namáčaš v čokolade

florentina
13. feb 2013

@pristela super, je to úplně dokonalé, děkuji! Jo já si myslela, že v tom stromu bude špejle 😉 , jsem se na to teď i chtěla zeptat, ale pak jsem si říkala, že nebudu za blbku, že se ptám na úplně každou blbost, že si to tam prostě píchnu 😀

dm1
13. feb 2013

@zuzana92101 ja robim tak isto ako ty ten parizsky s maslom a bez problemov pod potah davam 🙂. len ja davam kusok viac coko ale ved to je jedno ale tiez uz davam len jedno masla na 1 slahacku

pristela
13. feb 2013

@florentina joo pytaj sa aj blbiny , to cloveka prosto niekedy nenapadne , abo ho to napadne az pocas roboty, mne sa vzdy nieco pri skoro kazdej torte stane 😝 , že musim premyslat ako si pomocť, bo som blb a neplanujem vopred , abo nepremyslam a robim automaticky a pak musim zachranovat 😝

blcha
13. feb 2013

@pristela super dik za radu mna by tie spajdle urcite nenapadli 😀 a strasne to musi byt dobre asi si ho slahnem na tu moju tortu co idem prave robit 😀 😀 😀 aj ked akurat obzeram tie tvoje krive torty a pojde sa o to pokusit uz teraz ma z toho hlava boli 😉 ale je to len pre nas takze ked sa nepodari ziadne problem 😉

zuzana92101
13. feb 2013

@dm1 aj ja davam niekedy viac cokolady (podla toho, kolko mam v zasobe) 😉.

jakelina
13. feb 2013

@ollako když chceš mít čokoládu hladkou, tak ji musíš dát na pruh papíru a ten přilepit na dort po obvodu. Až na zatuhlé pak nalít čokoládu nahoru a nahýbáním nechat roztéct.

wera.g
13. feb 2013

@dada2007 ahaaa, no nič, ja som to len rýýýchlo chcela napísať, aby ste vedeli 😀

pristela
13. feb 2013

@blcha neboj podari , a keby sa nieco deje tak pis trebars na Fb , ja ho zapinam furt a byvam hore do 4rano bezne , takze mozem poradit ak teda budem vediet, bo s krivymi som uz vyparatila tiež asi všetko zlé čo sa dalo 😝 ale zas vsetko neviem, tak sa kroť potom 🙂 🙂

ollako
13. feb 2013

@jakelina dakujem pekne, starka volakedy pekavala torty , ale to len tak naliala na vrch cokoladu a mavala to take hrbolate a boky len tak trocha poliala, a posypala orechami, alebo kokosom, tak spravime komprpmis, bez marcipanu, lenze tie boky to je otras, chcem aby bola pekna rovna ako ked sa marcipanom potiahne

dm1
13. feb 2013

@ollako tak si sprav cokohmotu a potiahni to ta chuti cokoladovo 😉

jakelina
13. feb 2013

@ollako no jedině ty boky krásně uhladit krémem a pak na to nalít tu čokoládu. Dát na mřížku aby ti ten zbytek stekl dolů a nebo ty boky obsypat ořechy.

dada2007
13. feb 2013

@wera.g 😉

pristela
13. feb 2013

@pipka to si komu doma robila srdiečko ???????? 😕 😕 😕 😕 😕 som myslela , že ste už jasny s mužom a teraz toto !!! alebo že by si sa chystala na naše strany ? Fakt ? Naozaj? jeeeeej ? ale nemám upratané, nevadí?

blcha
13. feb 2013

@pristela ok berem ta za slovo ale ja to nebudem prehanat len tak troska ju nakrivim a a ni ju nebudem moc dolu zuzovat lebo potom neviem ako by som to potiahla asi dost blbo bude to len take jednoduche lebo sak musim chystat milion 5 dalsich veci budem nas 15 a na vsetko som sama teda nie sama pomahaju mi moja male dievcence takze vsetko mi trva vzdy dlhsie a menu mame na obed hovadzi vyvar potom knedlo vepro zelo samozrejme knedla domaca a potom lokse s pecienkou k tomu torta este neaky kolacik no a neako sa mi nechce s nicim zacinat a to som zabudla na salat a snicle co nemozu chybat 😀 😀 😀 esteze to bude u nasich lebo do bytu by sme sa nenasackovali tak potom este celu sobotu to tam budeme prenasat tak do soboty by som sa nemala nudit 😀 😀

jakelina
13. feb 2013

@pristela pipka tobě ne?? Však chlap si nezaslouží 😝

luciahromadkova
13. feb 2013

@ollako skus roztopenu cokoladu /ak je hustá daj ceru/ natriet na pás papiera na pecenie /podla výšky a obvodu torty/, nechaj chvílu stuhnut, ked sa to neleje obal obmazanu tortu kremom, chce to sice cvik ale vyzera to tiez dobre 😉 pozri moj pokus, ono sa to da naliat aj na tu foliu cokotranfer a potom vyzera ako obr. 2, robila som najprv boky a potom vrch zaliala coko- nesmie byt moc husta, lebo potom je to hrbolate, a tiez treba pod dat krem

luciahromadkova
13. feb 2013

dievcata, co mate chut piect pop cake, mrknite toto je v tchibo v akcii, da sa objednat aj online...
https://www.tchibo.sk/,
tiez kto by rad podnos pod tortu jednoduchy biely tiez v ponuke, len skoda ze priemer 25 cm...-malo 😒

luciahromadkova
13. feb 2013

@pipka janka je nadherna, tiez mam v umysle pre manzelika cosi 😵 😵 ,ale nemam este stencil

blcha
13. feb 2013

baby vcera sa mi pokazila mikrovlnka ako roztopim cukriky bez mikrovlnky? do zajtra novu asi mat nebudem poomoc dakujem za kazdu radu zajtra by som chcela robit mmf tak poradte nech nemusim zvonit u susedy nieje moc prijemna 😝 😝

jakelina
13. feb 2013

@blcha nad parou v hrnci

blcha
13. feb 2013

@jakelina dik tak som aj rozmyslala no mozno ze dostanem na valentyna mikrovlnku 😀 😀 vcera nam normalne zhorela zacala dymit a potom plamene zacali slahat muz jo rovno vyhodil s balkona 😝

dada2007
13. feb 2013

@luciahromadkova anooooooooo........to su oni 😵 😵 😵 😵