Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
27. feb 2013

@mrka2 tu sa to BMWkmi nejak mnozi, teraz mi volal kamos, ci zvladnem jednu X3 taku mensiu cca 3,5kg 😅 som zvedava co z toho bude

maya30
27. feb 2013

@mrka2 ja mam sice limit do 4,5kg ale znacku asi nebudem vyrezavat, ale vystrihnem z casopisu 😝 Som z tej torty uplne vystresovana co neznasam, lebo mi pisali aby som si poriadne pozrela na nete fotky lebo trvaju na tom aby to auto bolo dokonale ako original 😝 😝 😝 zboznujem taku robotu 🙄

maya30
27. feb 2013

@ajka82 no dalsia 😀 😀 😀 😝

ajka82
27. feb 2013

@maya30 sa ti smeje cooo? 😀 😀 😀 jak keby nemohol jednu tortu vziat, ale 2 chce, a ze este niekto vymyslal z kamosov s tortou, preto taku mensiu vraj aby to pojedli...druha ma byt prsata, comu som sa uz vyse roka branila, no neubranila 😅

mrka2
27. feb 2013

@maya30 no tak ja neznasam takych narocnych zakaznikov,lebo som pod velkym stresom 😖 nastastie mne povedala,ze moze auto vyzerat hocijako, len aby znacku tam bolo vidno 😀 tak ja som na tom lepsie 🙂
@ajka82 no tak dalsia v klube 😀

vlada111
27. feb 2013

@jakelina jaj moja, tak to mi je ľúto. Som sa tešila, že sa budeš môcť realizovať ☹

vlada111
27. feb 2013

@mysiatkoo ale nie je to také dokonalé, ale základ je, mať to dobre dorovna potreté a pri poťahovaní treba byť rýchly a uhládzať a uhládzať 😉

vlada111
27. feb 2013

@muffinka8 ďakujem pekne, vtáčiky som videla na nete a aby boli rovnaké, vystrihla som si šablónu z papiera 😉

mimcak
27. feb 2013

No vidím,že máme samé dobré objednávky.Odomňa chcu nejaku mačku 3D ,poslai mi jednu foto v nejakom formáte ,ktorý mi tu nejde vložiť aby som vám ukázala. Hľadala som ešte na nete,že či podobnú nenájdem.Tak jej píšem ,že čo je to za rozprávka s mačkou aby som to mohla lepšie vidieť.Tak že to nieje rozprávka,ale nejaká hra ktorú ma ich malá stiahnutu v tablete a je tam tá mačka. No ako sa ja z toho vylížem tak to neviem. ☹ 😖

vlada111
27. feb 2013

@muffinka8 tak to mi je ľúto. Husté to mávam aj ja, ale teda je tá piškóta veľmi hebučká. Nie je v nej olej, vypije toho nálevu až až a tým je to super. Už som robila aj z piškóty, kde ide olej, ale nenasala toľko toho a nebolo to ako s touto.

daducha
27. feb 2013

@vlada111 boze, ta je nadherná,az mi srdce poskocilo 😵 😵 😵

vlada111
27. feb 2013

@mamina1978 zlatá si, ďakujem

vlada111
27. feb 2013

@mia1111 jaj moja, tak do toho a my budeme s radosťou lajkovať 😉

vlada111
27. feb 2013

@abriela ten je krásnučký

vlada111
27. feb 2013

@tinamk juj ďakujem, takéto pochvaly ma posúvajú ďalej 🙂

vlada111
27. feb 2013

@daducha ďakujem, mne skáče pri každej tvojej 😀

mysiatkoo
27. feb 2013

@vlada111 a aku hmotu prosim pouzivas? hladis zehlickou alebo rukami? pouzivas aj nieco na docistenie? (asi otravne otazky, ale pri vycapeni takej krasy s nimi isto ratas 😀 😎 )

wera.g
27. feb 2013

Ahojte baby, prosím vás otázočka 🙂 keď robíte svadobné torty plné kvetov, dávate tam kvietky na drôtikoch? Idem robiť moju prvú svadobnú, chcú tam veľa ruží a kvetov a ja netuším ako na to, rada by som na vrchu torty taký kopčok z ruží a hortenzií robiť, ale neviem, ako to potom budú krájať, keď tam drôtiky budú... Ako to robíte vy prosím vás? Ďakujem moc ! 😉

tinamk
27. feb 2013

dievcata idem po radu, na piatok mam rock tortu. spravila som 24cm korpus a este take male prditko 12cm siroke a 6cm vysoke na to som si spravila z burizonovej hmoty tu rockersku ruku ta je trosku tazsia lebo som ju 2 krat obalila do hmoty (bolo to moc hrbolate) ale neviem ci mam tu spodnu tortu vystuzit.. nikdy som to nerobila tak mam z toho obavy.. pridavam foto ruky a este chceli na tortu toho jokera z batmana ci aky to je film.. nikdy som to nevidela, mozem ho tam dat? lebo moc sa mi nepodoba.. dakujem vam kocky za rady.. z tejto torty mam taky stres, ze...ani sa nemozem vyjadrit..

vlada111
27. feb 2013

@mysiatkoo používam žehličku, ale keď mám suchší smartflex, hladím aj rukou. Spodok orezávam nožom, to treba veľmi opatrne, aby si to nemala krivé. Na uhladenie spodkov musíš mať žehličku na konci hranatú, aby ti dolu poťahovka dobre priľahla.

jaja555
27. feb 2013

@abriela zlatunký, blahoželám 🙂🙂🙂

mysiatkoo
27. feb 2013

@vlada111 Dakujeem!

timotejkabrejkova
27. feb 2013

Žienočky moje krásne partner chce na meniny sacherovú tortu nieže som ju ešte nerobila ale ani nejedla emoticon má niekto recept??? Ďakujem vopred,

lokalistin
27. feb 2013

@abriela ten je krasny gratulujem

jakelina
27. feb 2013

@mizulienka tady ten http://www.elektro-kuchyne.cz/kuchynsky-robot-k...
Náhradní mísu nemám, ale dá se koupit.

lamps
27. feb 2013

@abriela moc gratulujem, malý je náááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááádhernýýýýýýýýý 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

stankapk
27. feb 2013

Ahojte kocky. Pridavam moje prve muffiny do skolky... Snad ma s nimi neposlu domov 😀

miciatko
27. feb 2013

@

miciatko
27. feb 2013

@mimcak nieje to tato??

silvia0310
27. feb 2013

@stankapk úžasné sú 🙂

lamps
27. feb 2013

@wera.g ruže dávam na špáratká, hortenzie na drôtiky a keď chceš mať hore na torte "kopček" upeč si korpus v guľatej miske a doň napichaj kvietky