Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lifinka
31. mar 2013

@jakelina už to čtu s tou roládou, díky

zuzana_1
31. mar 2013

@safica84 vsak je dobraaa 😉

pristela
31. mar 2013

Holky este raz velmi pekne dakujeeem !!! Inak na oslave nás bolo 15 + neviem kolko detí 😀 a zo spodneho poschodia domu zostala len malá veranda 😀 a z vrchneho ked som ja odchadzala len taky štvorec malý a to mala 9kg, tak neviem ako jedia tí čo objednavaju 2kg tortu pre 20tich ludi 😕

@alex87 najradsej robím z mmf - to je z cukríkov , ale na sýte farby používam smartflex velvet , mmf sa na sýto dá zafarbiť jedine ak urobíš čokoladovu mmf z bielej cokolady , recept na nu najdes ked zadas do googla čokoladova mmf 😉

aduskatt
31. mar 2013

ak to pojde takymto tempom, tak na zajtra veterniky neostanu🙂

aduskatt
31. mar 2013

@pristela Zanetka, minuly tyzden som citala, ze ak chces mmf syty, tak treba ku gelovke pridat este alkohol... neviem, co je na tom pravdy, ale viem, ze robis s MMF, tak ak chces, vyskusaj 🙂

pristela
31. mar 2013

@aduskatt hmm , že by som skusila? 😀 este kupit ten alkohol 😀 😀 😀 dík za tip 😵 😵 😵 ale aj tak ti strhávam dobry bod za radu, kvoli tomu veterníku !!!!!!!! 😠 😀 😀 😀 😀

safica84
31. mar 2013

@pristela ten dom - nieco uzasne 🙂

safica84
31. mar 2013

zeny fakt klobuk dolu pred vami vsetkymi .. krasne torty robite .. dufam ze sa aj ja raz prepracujem k niecomu peknemu :D .. dovtedy tu budem ochkat a achkat nad vasimi obrazkami a zbierat inspiracie 🙂

aduskatt
31. mar 2013

@pristela moja, po 16 rokoch som prekonala strach z odpalovaneho cesta.....6 veterrnikov uz neexistuje......🙂
no skus to s tym alkoholom, som zvedava, ci to pomoze🙂 alkohol do hmoty, nie do seba🙂) ( ze by sa Ti vplyvom alkoholu farby nezdali sytejsie)🙂)

aduskatt
31. mar 2013

@pristela sice v stredu pojdem do Tvojich koncin, ale dovtedy veterniky neuchranim ☹ 😀 😀 😀

pristela
31. mar 2013

@aduskatt 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Pcha to ani neviem , ci ta mam pozvat na kavicku k sebe ....bez veterníku .... 🙄 😀 😀 😀

aduskatt
31. mar 2013

@pristela 🙂) casova tiesen, len nalozim tovar a prasim naspat, na kavicku cas nebude.slubujem, za nabuduce sa polepsim a bez veternika ani na krok, ked teda pojdem smer Topolcany............. a ze teda pojdem🙂

lussy23
31. mar 2013

@safica84 je peknučká. a postavička, je jasné že je to tučniak. Je peknučký
@vecernicci krásne
@zuzana_1 krásna
@lifinka krásnučká

lussy23
31. mar 2013

@luciahromadkova
@jenie123
@denisak77
dievčatá to sú krásne dielka

lussy23
31. mar 2013

@mojmacik adrika202 krásne dielka @pristela- to je nádherný dom! aj tá psotavička toho dievčatka je krásna
@janulah krásne dielko

alexandrakocikova
31. mar 2013

@safica84 nato, že je prvá je suuuuper

dadka212
31. mar 2013

ahojte kočky, skúsim niečo pridať aj ked neviem vždy mi padol net ked sem niečo píšem 😅 och bývanie na samote u lesa je ťažké 😀 😀

dadka212
31. mar 2013

ou podarilo sa...sa omlúvam, že som ich sem šupla tolko 😅

mariann2
31. mar 2013

@dadka212 och ženo, ty ešte vládzeš? smekám klobúk pred tebou, to máš za aké obdobie? inak musím ti povedať, že presne rozpoznám tvoju tortu medzi viacerými inými 😉 a ešte malá otázočka, robíš aj menšie torty ako 3 kg?

dadka212
31. mar 2013

@mariann2 za 3víkendy tuším, ale nie sú všetky niektoré som nepridala 😅 och dakuejm aj ja rozpoznám tvorbu viacerých tých skalných 😀 a vládzem, vládzem, ale ja som aj sprostá neviem povedať nie a potom dopadnem s nejakými 12-timi na víkend, tento víkend som si objednala pre istotu ešte pdt že ak by náhodou mi nevyšiel smartflex a toť zostalo mi pol kila poťahovky, došla mi tá trojposchodka zo dna na den...ale to mužova bývala mu robila danové a že chce za to tortu a bolo to pre Zuzanu Haasovu ona žije s jej bratom no tak odmietni 😅 😅 ja menšie torty už ani nerobím ako 3kg....iba ak je to napríklad 2torty pre jednu rodinu ako teraz pre tie dvojičky tak každá mala 2,5kg ale to je ako keby poschodová 😝

wera.g
31. mar 2013

jeeeej ďakujem, veľmi sa teším, že sa ti páčia, od teba taká pochvala, veľmi si ju vážim 😵 😵 @pristela

wera.g
31. mar 2013

ahojte ženušky, ako sviatkujete? ja tortovo, akurát idem robiť ešte tortušu na zajtra, ale pravdupovediac sa mi vôbec nechce, chcem oddyyyych 😀 pridávam včerajšiu, dnešnú som nestihla ešte stiahnuť 😉 @pristela Zanetka ďakujem moc moc za zvolenie okopčiť tvoju tortušku, tu je výsledok 😉

mariann2
31. mar 2013

@dadka212 to mi hovor, ja tiež neviem povedať nie :p, ale už som z toho občas na hlavu, z tej nevyspatosti a teraz ide jar a deti budú chcieť chodiť vonku a ja ich popri tortách len odsúvam na vedľajšiu koľaj :( Ty máš teda prominentné torty 🙂 a ktoráže to bola pre tú Haasovú? a veľkosť sa pýtam preto, lebo mi tvoje tortičky pripadajú malinké, ale asi máš veľké tácky 🙂 a ešte sa mi na tvojich tortách páči, že hoci nepoužívaš nejaké extra krajky a silikonky, tak ich máš nápadité a veľmi zaujímavé

mimcak
31. mar 2013

Bábušky pekné sviatky Vám prajem a zajtra veeeľa vody 😀 . tak rýchlo sem šupnem foto jednej tortušky,druhú som ešte nestihla stiahnuť do PC a utekam dokončiť tretiu a dúfam,že zajtra si Vás prečítam v kľude už sa teším aké tortušky ste zase napiekli 😵 Bola objednávana iba vo štvrtok a včera pre ňu boli tak som moc nestíhala nejaké kvety vymýšať. 😝

lifinka
31. mar 2013

@dadka212 úžasnéééé, ale stejně to nechápu, jak to dáváš rodina a vše kolem , super 😵 😵 😵 😵 a dorty jsou rozkošné, třeba ten koník 🙂

dadka212
31. mar 2013

@mariann2 no to ja tiež, ale moje deti sú takí domasedi hlavne krpatá, Matúš je celý deň v škôlke a cez víkend máme tatina takže netrpia nedostatkom vzduchu a teraz ako sme v lese je turistika povinná už len kým sa dostaneme k autu 😅 😅 a dakujem moc, ja nekupujem moc pomôcky, lebo kopu čo som kúpila mi tu stojí v šupli 😝 kupujem len to čo práve využijem aj keď ma kopa vecí láka ale tak načo....a pre nich bola tá trojposchodka s lienkou hore....to akože spodok pre Martina ten je záchranár, stred pre Zuzanu a vrch pre jej dcéru oni majú všetci naraz narodky 😅
a ano ja kupujem velké tácky priemer 38-42 takže preto sa možno zdajú malé, ja mám rada miesto ak si zmyslím, že treba mi dať niečo dolu tak nech mám priestor 😅

mysiatkoo
31. mar 2013

@pristela @lamps dakujeeem ;) (asi si dam daky pohar,ze toto zrovna od vas citam 😝 )
@79zuzana @reruna sparatka som obalila hmotou, ciastocne trcia dole a do topanky som zapixla este jedno sparatko - asi mal dobre tazisko, lebo sa ani nehol - tiez som sa toho bala ;)
a za kazde pacitko dakujem 🙂

@pristela ten barak je do-ko-na-ly!!! a ja uz ani neukladam - rovno ti radsej s dovolenim posielam request na FB, tam to mas pekne pokope 😀

augustovka
31. mar 2013

ahojte prosim o radu mate recet na nejake dobre mafiny s ovocim?potrebujem na detsku olsavu 🙂 DAKUJEM 🙂 🙂 🙂 🙂

sisix
31. mar 2013

Prosim pekne o pomoc. Mam delat kocici hlavu, nejake inspirace? Neco jsem nasla ale nelibi se mi vyraz teh cicinek. Diky 🙂

reruna
31. mar 2013

@sticker hm, tak potom nevím...