Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
31. mar 2013

@pristela vyskúšaj to s alkoholom, to som aj ja zvedavá, lebo ja som tak robila pri prachových a nepomohlo ☹

pipka
31. mar 2013

@vlada111 vladik dakujeeeem, cmuk 😵 😵 😵

vlada111
31. mar 2013

@wera.g úžasné farby, také milujem

aduskatt
31. mar 2013

@vlada111 aj u nas sa zjedli🙂)) takze na ten zltkovy Ta mozem🙂) ale zajtra sa tvarim, ze nie som doma, takze v utorok🙂

vlada111
31. mar 2013

@aduskatt ja si ho tuším upečiem 😀 Máme tortičku, urobila som malej, lebo sa ma stále vypytovala, či budem mať na narodky tortu. Urobila som jej rýchlovku.

pipka
31. mar 2013

@heni79 ked modelujes, tak modeluj po castiach a davaj vytvrdnut nie do chladnicky, ale niekde v kuchyni alebo v izbe 😉 na druhy den az kompletizuj postavicky, a najlepsie pouzit nejaku rychlo schnucu hmotu, smartflex flower alebo aj velvet su ok 😉
v chladnicke ti naberie vlhkost a potom sa to splasne a roztecie 😒 😉

aduskatt
31. mar 2013

@vlada111 Patko este stale nemal k narodkam ( 28.2)

pipka
31. mar 2013

@vlada111 a fotka je kde...haaa? 😕

mysiatkoo
31. mar 2013

@sisix ostalo tam kde malo, ale uz mam dalsi tip co si "nutne musim" zadovazit -rafik 😀 ... takej baranovej formy by som sa ja bala...

wera.g
31. mar 2013

ˇDakujem moc moc 😵 @vlada111

levandulka3
31. mar 2013

@lamps milujem tie tvoje postavičky 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

zsuzsu
31. mar 2013

Tak tie moje :D

pipka
31. mar 2013

@zsuzsu ved su supeer, co sa ti nepaci 😕 😎 😎 😎 ten zajo je bombovy 😵 😵 😵

vlada111
31. mar 2013

@pipka no vo foťáku 😉 A ešte som robila Shreka, ale ten je tiež vo foťáku 😝

vlada111
31. mar 2013

@aduskatt a prečo mu neupečieš?

zsuzsu
31. mar 2013

@pipka dakujem 😵

aduskatt
31. mar 2013

@vlada111 nie je cas☹

levandulka3
31. mar 2013

@dadka212 to je neskutočné 😝 😝 ty máš turbo výkon??????

evuska32
31. mar 2013

žienky, chcela by som Vás poprosiť, idem robiť svoju prvú tortu a poťahovať idem falošným marcipánom zo sušeného mlieka. Nejaké cenné rady, postupy a grífy by mi moc pomohli - tak v skratke. Nevládzem prečítať všetkých cca 5000 strán 😉 Dajú sa z toho v pohode modelovať aj kvety aj postavičky? Tie poťahovky hotové resp. z marsmalows nemáme radi, preto som sa rozhodla robiť falošný marcipán a veľmi jednoduchú kvietkovú a mašličkovú výzdobu...som moc odvážna či?

florentina
31. mar 2013

@evuska32 ano, dají se z toho dělat květy i postavičky.

pristela
1. apr 2013

Baby , vy ste mi tu take chute urobili na tu roladu od Majky @jakelina 😵 😵 😵 ja ju musim tiez skusit .-) dufam , ze uz je v dvojke teme 😕

vecernicci
1. apr 2013

@dadka212 to máš všechno za jeden víkend, 😨 TY JSI SUPER ŽENA, kam se na tebe hrabem 😉 😉 až vyrostu, tak chci být ataky tak šikovná jako ty 😉 🙂

vecernicci
1. apr 2013

@sisix já včera pekla dva a v pohodě, naplnit se musí asi dva cm od vrchu a přiklopit a dát péct a normálně to bylo akorát 😉

adebi
1. apr 2013

@evuska32 tá z mlieka je dobrá chuťovo, horšie sa s nej robí. Ja som naposledy tú červenú robila 1,5x cukríky tie nafúknuté postup nájdeš a miesila som ich s cukrom ale aj sušené mlieko a mandľová aróma , keď robíš len s cukrom tak je to hrozne sladké, ale ak potrebuješ čisto bielu tak som z 5cukríkov spravila len s cukrom na ozdobu

adebi
1. apr 2013

@evuska32 a ak ti ostane hmoty, najlepšie urobiť nejaké blbosti na druhú tortu, masa v chladničke stvrdne, síce po 10 min miesenia s troškou vody ju spracuješ, ale je to robota 😀

adebi
1. apr 2013
eliska22
1. apr 2013

@jakelina a to bola u mňa moja krstná, akurát som to išla motať a ona kuká a hovorí, to si si mala predtým zmotať, teraz ti to nepôjde a ja že ale pôjde a kukala jak puk tá moja krstná, že to ešte nevidela 😀

mirinecka
1. apr 2013

prvý krát so smartflex, pre polievačov, super sa s ním robí 🙂

jakelina
1. apr 2013

@eliska22 no vidíš, ještě jsi za borku 😉 😉

alexandrakocikova
1. apr 2013

@heni79 no pasta dama top je najlepšia na poťahovanie,na modelovanie je naj smartflex...a ty si používala aj vodu na očistenie-? alebo to z tej chladničky je taká lesklá. a farby aké i použila? ja som inak len s pasta dama top special robila aj postavičky, ale toto sa mi nikdy nestalo. preto sa pýtam.ale žiadne postavičky ani kvetinky netreba dávať do chladničky.stačí izbová teplota alebo špajzka.