Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
1. máj 2013

@dm1 asi prehodnotim moje rozhodnutia ohladom krajok 😅 😀 toto mi nerobteee ...hlavne ze robievam vacsinou detske torty, malokedy take kde mozem krajku pouzit ☹

anibas
1. máj 2013

@dm1 včera to tu niekto dával - normálne asi objednám 😨 😨 😀 😀 😀

anibas
1. máj 2013

@lawli fantastická 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

dm1
1. máj 2013

@ajka82 sak aj ja som uz bola rozhodnuta pre tie tortelino a teraz tototoooooooooooooo??? ako sa ma clovek spravne rozhodnut 😀 ked su vsetky krasne

dm1
1. máj 2013

@anibas aj ja som veru nalomena ale ktoruuu ked vsetky su krasne 😵

dm1
1. máj 2013

inak pozeram ze to su taliani taki vynaliezavi aj tie magic decor su talianske aj tie martelato aj tieto. kamoska byva v taliansku len najst nejaku taliansku stranku normalnu kde by sa to dalo objednat

teodorie
1. máj 2013

@bambula1307 Díky, já zkoušela už dva recepty na mléčný marcipán, od Ariel a pak od vecernicci a ten je lepší, než od Ariel, aspoň pro mne. Ale každému vyhovuje něco jiného. Jen, že jsem jednou zkoušela smartflex a potahuje se s ním teda o moc lépe. Jenže nám prostě nejvíc chutná ten mléčňák... 😀

vlasta80
1. máj 2013

mam otazocku...robil niekto tortu Sida , toho lenochoda z Doby ľadovej...ale nie ako klasicku postavicku na tortu ale normalnu 2D alebo 3D tortu...?

maca77
1. máj 2013

ahojte
mňa dnes čaká dokončiť volejbalovú pre neter 🙂
@vlasta80 ja som robila hlavu Sida 😉

pipka
1. máj 2013

@lamps jasneeeeeeeeee 😎
ja som tiez teraz tam musela odmietnut jednu krstinovu ☹ a taaak mi to je luto, lebo mala by som volnu ruku..ale mam na toho 26-teho maja uz dve velke poschodky a proste mala chladnicka nepusti 🙄 ☹ ☹ a este ked je tak teplo, ze ani balkon nepomoze ☹

aaale snad este niekedy nejaku krstinovu stretnem 😉

lamps
1. máj 2013

@pipka stihneš neboj 😅 😅 😅 no veď to, že chladnička má svoju kapacitu, ja mám tento týždeň dve menšie a jednu poschodovú a tiež rozmýšľam ako to tam narvem, veď aj my potrebujeme občas niečo jesť 😀 😀 😀

pipka
1. máj 2013

@lamps ved to...len ja sa len par dni predtym vratim z dovolenky, mam tam kopec modelovaciek, takze uz si nemozem dovolit vziat nieco navyse 😖
to jak naschval...bud volny vikend alebo vsetci naraz 😝 😅 ☹

vlasta80
1. máj 2013

pre sestrinu svokru...

gumidekmomo
1. máj 2013

ahojte zienky ja som len prilezitostna cukrarka teda co sa pecenia tort tyka 😵 a prosim vas o radu...ak chcem nieco len namalovat tak z tymi gelovymi farbami? aj ich mam trosku zriedit nejako aby to bolo pekne? a este jedna vec ako prosim vas vyklepavate tie male pismenocka..ja mam pismo-Kurziva a vobec neviem ako na to vzdy mi to tam zostane ... ☹ no este potrebujem sa vela ucit veru xii 😝

wera.g
1. máj 2013

@zuzana92101 dakujem moc moc 🙂)
@lokalistin dakujem moooc 🙂 ale tolo pripravy to nebolo,vecer pred odovzdanim som sa mordovala🙂))
@lussy23 dakujem 🙂

vlasta80
1. máj 2013

@gumidekmomo ja ich riedim troskou alkoholu, je jedno ci hruska alebo vodka 😀 alkohol sa ti potom vypari.

zuzka7512
1. máj 2013

@bambula1307 ďakujem... 😉

wera.g
1. máj 2013

@pristela dakujeeeeem Zanet, kludne obslahni, bude mi ctou 😀 ootrebovala som to tam nejako narvat a to bolo jedine riesenie co sa mi pozdavalo..tolko k vyrobnemu tajomstvu 😀 😀

wera.g
1. máj 2013

@dm1 dakujeeem moc moc 😉)

pipka
1. máj 2013

@gumidekmomo pismenka najlepsie ked si vyvalkas uplne na tenulinko hmotu, nechaj trolinku obschnut aby sa nelepilo a najprv priloz tenucky mikroten, na to sablonu a dobre pritlac, akoby posuchaj s tym a pojadzi po doske a potom ked ten sacok zdvihnes, ostane ti na tom to pismenko krasne vykrojene a to len prilozis na tortu, das sacok dole a je to 😉
http://www.designmeacake.com/id70.html
alebo
http://tortyodmamy.sme.sk/node/86557
😉

zuzka7512
1. máj 2013

@lawli prosím ťa,ako pečieš v tom ráfiku??? 🙂 Ja mám formy len s dnom,pretože mám obavy,že z ráfiku mi cesto vytečie...

janula.h
1. máj 2013

baby nejaké inšpirácie na jednoduchú svadobnú?? dikess a rádio niektorá máte uložené? dikeesss

svetlo55
1. máj 2013

@dm1 keď som sa ešte nevenovala tortám, dala som upiecť tortu pre neterku s Hello Kitty a sestra sa ma pýtala: "Prečo nemá ústa"?

svetlo55
1. máj 2013

Žienky, teraz som sa z chuti zasmiala 😀 manžel ku mne prišiel a mi hovorí: "Mojko, dnes je 1. máj a chcel som ťa pobozkať pod čerešňou." Vytiahol čerešňový kompót 😀 😀 😀 😀 😀 "Inú nemám 😀

chudadka
1. máj 2013

Ahoooj!Mala som pokazeny notas,tak som tu strasne dlho nebola,az niekolko mesiacov,ani nestiham kukat ake krasne torty ste za tu dobu napiekli,Fakt nadhera.Ja som Vam v Novembri pisala,ze som sa pokusila o prvu marcipanovu,bola to tato

chudadka
1. máj 2013
svetlo55
1. máj 2013

@lamps Krásne si to napísala 🙂

chudadka
1. máj 2013

No a odvtedy som sa este par-krat pokusila a takto to dopadlo... (kamion bol des,malo casu,ale uz aspon viem co mam robit inak) hadam sa to casom zlepsi,budem trenovat 😵

monikad1
1. máj 2013

@lussy23 ďakujem 🙂

lamps
1. máj 2013

@svetlo55 júúúj, akosi nie som v obraze, ale neviem, čo som krásne napísala? 😕 😕 😕 😕 asi som prehriata a nemyslí mi to 😀 😀 😀 😀
@dm1 Danka, tak ty s tými krajkami nedáš pokoj? 😀 😀 😀 😀 😀 ja si asi na začiatok kúpim jednu z týchto dvoch myslím, že by som ju aj využila. Páčila by sa mi na takej čistej tortuši s jedným veľkým kvetom a čipkou okolo 😵 😵 😵 😵