Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
28. máj 2012

@aduskatt ja davam metalizovanu foliu rovno 🙂

mishulle
28. máj 2012

@reruna tak citronovým naplním a pod potahovku dám radši máslo s cukrem, to dáváš prosím v jakém poměru kolik másla, kolik cukru?

aduskatt
28. máj 2012

@bzucinka2 ja mam baliaci papier strieborny a sa bojim, ze sa mi rozmoci ..

reruna
28. máj 2012

@mishulle od oka 🙂

eliska22
28. máj 2012

@jakelina ďakujem 😉 a keď to budem dávať dokopy tie drôtiky, tak ako prichytiť pásku, aby sa mi nezačala odmotávať 😕

reruna
28. máj 2012

@eliska22 ta páska je taková lepivá, ona se ti přilepí a pak už jen motáš

lucinka
28. máj 2012

babule idem znovu s tou istou prosbou, keďže som zatiaľ žiadny tip nedostala... potrebujem nejaký super vanilkový krém... vraj čím sladší, tým lepší... ďakujeeem... 🙂

zuzana124
28. máj 2012

@karaa je mi ľúto ale na takú tému nemám žiadnu inšpiráciu ☹ , s tým ti nepomôžem ☹

jakelina
28. máj 2012

@eliska22 natáhni trochu tu pásku, uvolní se to lepidlo a pak už jenom motej a motej. 😉

mariann2
28. máj 2012

@eliska22 pásku keď mierne natiahneš, aktivuje sa tam lepidlo a bude to držať a chcela som ti ešte napísať, že používam na kvety hlavne drotik č.26, na tie drobnučké kvety 28 a na napichovanie hviezdičiek a srdiečok do torty 20 😉

mariann2
28. máj 2012

@jakelina bola si rýchlejšia 😀

mariann2
28. máj 2012

@lucinka ja robím buď šľahaný nad "parou" http://www.tortyodmamy.sk/content/krem-priamo-z..., alebo uvariť 1/2l mlieka s 2 zlatými klasmi, rozpustiť v tom bielu čokoládu a po vychladnutí primiešať vymixované maslo s cukrom /podľa chuti/, ked dáš viac cukru, bude sladký 🙂

lokalistin
28. máj 2012

Ahojte pridam vam recept na kolac mne strasne chutil. Je to Kolac s vajcovym konakom.
6 Vajec
2bal.van cukru
250gr pr.cukru
1/8 l oleja
1/4 l vajecneho likeru
250gr hl.muky
1 bal.prasku do peciva
Vymiesat vajcia s cukrom tak dlho kym nam nevznika taka biela masa. potom striedavo prilievat olej a vajecny liker. Nakoniec primiesat muku zmiesanu s pr.do peciva. Dat do formy ja som pouzila 26. a piect pri teplote 165°C asi70-80 minut.Kazda truba je ina takze asi ako ste zvyknute a vyskusat spajlou.

Ja ho chcem nabuduce skusit s marcipanovym likerom alebo s baylisom.

jakelina
28. máj 2012

@lokalistin to zní dobře 😀 😀 😀

lokalistin
28. máj 2012

Tato je s tym cestom len nemam fotku rezu a plnila som kremom s mascarpone plus vajecny konak ale to mi bolo strasne alkoholove

lokalistin
28. máj 2012

@jakelina skus kolegyni som doniesla hned chcela recept len moja truba hapruje tak musim este vychytit presne na kolkatke a kolko ho piect

lussy23
28. máj 2012

@lokalistin nádherné

daducha
29. máj 2012

Ahojte,

neviem uz kto chcel vanilkovy krem, ja robim tento :

250 ml 33% slahacky
300 ml mlieka
2 smotanovo-vanilkove pudingy
2 van.cukry
1 prava vanilka - nemusi byt
1-2 biele cokolady
500 g masla
praskovy cukor podla chuti

V slahacke, mlieku s 2 van. cukrami uvarim puding,po odstaveni vmiesam bielu cokoladu.Pravu vanilku davam ked puding varim.Vyslaham maslo s praskovym cukrom a po lyziciach pridavam vychladeny puding.A hotovo 😉 .Ti co ju jedli, inu nechcu 🙂

eliska22
29. máj 2012

@mariann2
@jakelina
@reruna kočky vďaka, toľko odpovedí som ani nečakala 😀 tak som zvedavá ako mi to pôjde, lebo si fandím a chcem to dať hneď na tortu 😀 😝

jakelina
29. máj 2012

@eliska22 to půjde, jsi šikulka 😉

ajka82
29. máj 2012

@daducha prosim ta ako davas pravu vanilku? struk? iba vylupany? s tym som ja este nerobila, vzdy len s cukrom vanilkovym a teraz chceli odomna vanilkovu plnku o mesiac, tak ze skusim cosi ine... dakujem

daducha
29. máj 2012

@ajka82 rozrezem lusk, vyberiem tie semienka a iba tie tam dam.A wn lusk strcim do praskoveho cukru a potom krasne vonia 😵

hejdita
29. máj 2012

@dm1 prosim ta kolko P. lyžíc toho kuk. sirupu na 100g cokolady na tu plastelinu ...2?

ajka82
29. máj 2012

@daducha dakujem...este ma napadlo, pod potahovku asi neni vhodny ked tam je aj mliako aj slahacka ze? sice je tam dost masla ale preistotu teda sa pytam

mariann2
29. máj 2012

@hejdita ja dávam 4 lyžice kukur, sirupu na 200g čokoládu z lidla, takže mi vychádza, že na 100g 2 lyžice sirupu 😀

bzucinka2
29. máj 2012

@aduskatt toto je folia, ktora sa da v pohode umyvat 🙂 a preto ju mam rada 🙂

dm1
29. máj 2012

@hejdita jj presne tak 4lyzice na 200g

weronnka18
29. máj 2012

ahojte, chcela by som spraviť nejakú jednoduchú tortičku, ešte som žiadnu nerobila 😎
máte nejaký receptík? najradšej by som čokoládovo banánovú alebo aspoň banány aby tam boli a navrch by som chcela polevu alebo poťah s marshmalow cukríkov 🙂 ďakujem za receptíky, rady a všetko možné 🙂

daducha
29. máj 2012

@ajka82 ja vzdy pre istotu pouzivam maslo cukor odrezky.Ziadny krem nedavam pod potah ,mna by slahlo keby sa mi potahovka zacala topit 😀

mia1111
29. máj 2012

ahojte babulky, potrebujem objednať hmotu na poťahovanie, doteraz som používala na poťahovanie najmä WI, rozmýšľam, že skúsim K2, viete mi niektorá povedať zásadný rozdiel (okrem ceny)? 🙂 🙂 🙂