Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

wighy
20. júl 2009

sofi dakujem uz sa na to aj tesim,hehe dufam ze mi to vydrzi 😀
dnes som uz koonecne zohnala vsetko co k tomu potrebujem hurraaaaaaaaaa lebo potravinarksu farbu bolo fakt tazke zohnat 😠

inak chystam sa na tuto len nedam maslu ale nejake kvietky

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=14907

sofi07
20. júl 2009

dakujem, ali. na celu postavicku si netrufam,s puncovinou chcem len dotvarovat. som nasla taku krasnu zirafku, neviem, co z toho vznikne mne, ale aspon skusim.
http://www.cakes.cz/viewtopic.php?t=589

alionuska
20. júl 2009

Sofi,no ved ano...ja ked som robila toho psika,tiez som tym len dotvarovavala...asi sme sa nepochopili celkom..ja som mala na mysli,ze z puncoviny robim male postavicky asi 10-15cm...Kitty ,ktrko atd... 😀

sofi07
20. júl 2009

ahaaaa 😀 🙂. dakujem za vysvetlenie 🙂

sisidl
20. júl 2009

Ahojte.Mam nejake nove fot..tak ak chcete..pozrite sa 🙂 http://www.tortyodmamy.sk/?q=tracker/452

rovni
20. júl 2009

trochu oneskorene ale predsa-dakujem alionuska 🙂
aj ja mozno vyskusam robit na mramore
len stale este vaham ci objednat K2 alebo si vyrobit vlastnu potahovaciu hmotu to suseneho mlieka na ktoru som si nasla neurekom receptov

alionuska
20. júl 2009

Sisidl...teeda,ten tank sa ti fakt podaril.Pekne torticky... 😉

cessy
20. júl 2009

rovni a preco nespravis s MMF???

sisi mne sa paci ta vodicka na torte, inak vsetky su krasne 😉

alionuska
20. júl 2009

Jaaaj,akurat som dokoncila leva ALEXA.Zajtra idem robit uz len zirafku a postavicky budu nachystane...potom torticku a aj tu druhu-technicku s kladivkom a klincekmi atd! 🙂 Dobru noc... 🙂

cessy
21. júl 2009

alionuska na ten madagaskar sa tesim 😅 😕

sisidl
21. júl 2009

dakujem 🙂 no s tym tankom..sama som nevedela co s toho vznikne 😝
ali aj ja sa tesim na madagaskar..moja oblubena rozpravka 😉

cessy
21. júl 2009

sissi ved aj ja prave preto, uz som ju davnejsie nevidela, aspom si ju pripomeniem 😀 😀 😀

alionuska
21. júl 2009

Baby aj ja sa nan tesim a vcera ked som dorobila toho Alexa,mala Alenka mi povedala,ze je krajsi ako z tej rozpravky...to tak potesiiiiiii 🙂 🙂 .Dnes ju idem piect,ale najskor si musim zavarit uhorky od sestry a potom sa na to dam,nech je cim skor hotova.. 😉

rovni
21. júl 2009

cessy - bojim sa ze MMF nebude chutit,ja sa s tym natrapim a ludia to budu odlupovat z tej torty - jojo cukriky ako take nemusim a ked si predstavim ako sa to zmiesa s tym mnozstvom cukru.....hmmmm....neviem 😖
a este mam trochu obavy ze sa mi ta hmota nevydari,preto by som radsej stavila na istotu K2 😎

cessy
21. júl 2009

rovni presne aj ja som sa toho obavala, ale prekvapenim bolo, ze to kazdemu chutilo, ja to dost na tenko vyvalkam...takze toho tam moc neni.moja mamina tie cukriky ani vidiet nemoze,nenavidi ich, lebo raz sa ich prejedla, ale na torte jej to chutilo. (samozrejme som jej nepovedala ze z coho to je)az neskor 😅
neviem ci K2 je stavenie na istotu....mne sa s nou zle robilo, trhalo sa mi to....neviem preco....MMF sa mi zda byt pruznejsie. Este mam z K2 ale z nej uz iba postavicky...

ale zase kazdemu nieco ine vyhovuje, ved vyskusaj...... 😉

rovni
22. júl 2009

no už som úplne domotaná 😝
mám stiahnutých niekoľko receptov na falošný marcipán,pravý marcipán,potom je tu ešte MMF a K2.....
a stále neviem do čoho ísť 😅

rovni
22. júl 2009

ešte ma napadlo-aké množstvo poťahovej hmoty je treba na kruhovú tortu priemeru cca 23 cm?

sisidl
22. júl 2009

rovni,ja robim 99 % z MMF a fakt to kazdemu chuti,ja tam davam viac citronovej stavy a nieje to zle.Ja tie cukriky vobec nemusim a tortu potiahnutu s MMF nemam problem a detom to chuti viac ako nepravy marcipan. Ja s jednych tych cukrikov potiahnem celu tortu a este mi zostane na ozdoby. 😉

rovni
22. júl 2009

sisidl-máš krásne torty
ako zafarbíš MMF na čierno?kakaom?-tiež by som chcela urobiť Hello Kitty,len neviem ako urobiť očká a fúzy

sisidl
22. júl 2009

Dakujem rovni,ja mam gelovky. a vacsinou malujem zo stetcom.ked chcem syte farby. 🙂

cessy
22. júl 2009

rovni ja som to uz tu pisala, ja farbim zivočisnym uhlim 😀 😀 😀 . gelovu farbu som si zatial nekupila 😅

rovni
22. júl 2009

a da sa to potom bez ujmy zjest cessy? 😀
inak K2 je uz doma,inspiracie nazbierane,kolko dni vopred si mam pripravit kvietky a ozdoby?potom ich staci na tortu prilepovat vodou?

cessy
22. júl 2009

rovni ja som to davala len na ocka myskam. maly 3-rocny to jedol a nic sa mu nestalo, ved tam toho nieje tak vela. aj na poslednej torte som tak farbila slona a srdiecka. tiez sa nikto na zapchu nestazoval 😀 😀 😀

rovni
22. júl 2009

dobry napad s tym ciernym uhlim 😀
preco si nedas svoje vytvory do albumu-rada by som sa pokochala 😉

cessy
22. júl 2009

ja nie som taka dobra cukrarka, ako su tu dievcata.inak asi na mne sedia adminky, lebo mne ich vzdy zmazu 😒

alionuska
22. júl 2009

Cessy ja to tiez nechapem,preco ti vymazavaju tvoje fotky... 😖
Inak to uhlie je dostat aj na hnacku a aj proti hnacke a este aj na upravu metabolizmu a travenia...ja som pouzila to tretie... 😀 😀 😀

cessy
22. júl 2009

alionuska ved si videla co mi tu napisali....aj ip som od nich dostala ☹

presne tak....na upravu metabolizmu a travenia 😀 😀 😀 😀 jak by to bolo 😎 a su to fakt male casti, ktore urcite nemozu vadit 😉

alionuska
22. júl 2009

Cessy ale ty si si dala ku kraaasnu fotecku do pasu?!?!?!? 🙂

sse
22. júl 2009

Ahojte dievčatá,
tak ja idem v piatok robiť tortu na krstiny. Dúfam,že sa podarí podľa mojich predstáv, alebo sa aspoň k tomu priblíži. Bude to moja iba druhá poťahovaná torta. prvá sa celkom podarila až na ten zlý cukor, ale vyzerala celkom k svetu, čo poviete.
Alionuska považský cukor som nezohnala, máš skúsenosti aj s korunným?

sisidl
22. júl 2009

cessy,nic si s toho nerob..ja som sa tiez nas..la.. dala som si do albumu fotky tort,ved vies ako dlho to trva a za par sekund som to mala zmazane a ani mi nenapisali preco..mna skoro piclo..a najlepsie bolo ze tam jedna kocka mala hned vedla seba dva albumy v jednom mala par foto nejake torty a druhy album mala odfoteneho PSA- tehulku a to bolo ok. a ten album som tam nasla este aj na druhy den.. 😠 tak uznaj,torty viac menej pre deticky im vadia a pes tehulka nevaaa,ved bude mat mimco..no ... 😝