Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

marianka79
30. aug 2010

@zlatat krááásna torta kolko ti to trvalo?

marianka79
30. aug 2010

baby inšpirujete ma super len pridávajte fotky dalej 😵

gabika11
30. aug 2010

@sloniiicek tiez krasna torticka, co je to CPR prosim ta? a ako si robila ten traseny mandarinkovy krem?
Ja sa stiez snazim nepriavat ziadne palmariny ani cery do kremov, teraz som robila len z klasickeho masla krem do torty, akurat ten s krtkom sa mi zacal topis v chladnicke, ale ked som znizila teplotu v chladnicke, uz to prestalo.... nemate aj recept na nejeke kremy, kde sa da pouzit trebars mast? ci to nie je dobre?
davnejsie som citala, ze tym pokrmovym tukom chyba jedna molekula na to, aby to boli umele hmoty, takze si viete predstavit, co jeme, cisto sposob ako nieco bleee predavat a zaorabat na tom....tot moj nazor...

zlatat
30. aug 2010

@marianka79 len čisto poťahovanie a ozdobovanie 5,5 hodiny ( asi som málo šikovná, keď mi to toľko trvalo - najviac som sa natrápila s palmami - také boli malé, že som mala pocit, že mám obrie prsty a neviem to chytiť )
No a včera doobedu som začala piecť a večer som už dávala natretú do chladničky

marianka79
30. aug 2010

@zlatat a to si ručne vytvarovala alebo vykrajovala s formičkami?

zlatat
30. aug 2010

@marianka79 všetko ručne, nemám také formičky. Listy a kmene paliem som naryhovala s kosticou

marianka79
30. aug 2010

@nadulici tiež kráááááásna baby vy ste šikule ja to tiež skúsim a potom sa podelím s vami o výtvor najbližšie mám meniny a je aj jarmok takže........

lussy23
30. aug 2010

@sloniiicek - krásny macko

vinka
30. aug 2010

Baby akú perleť mám kúpiť aby som dosiahla také ruže ako mám na fotke?Dakujem vám

vinka
30. aug 2010

@deni_v22 jáj 😀 😀 😀 😀 ja som netušila vôbec čo je to za firmu.Dík za info 😀 😀
@winona24 ja som to nenahrádzala čokoládou tak neviem ale si myslím ked dáš viac bude to len viac čokoládové.A si myslím,že 100 g čokolády by aj možno stačilo.Ved ked to bude málo podla zraku pridáš. 😀 😀

dm1
30. aug 2010

@vinka ta torta co si dala je nadhernaaaaa a fakt je krasna ta perlet

mna caka za 2 tyzdne prva 3-poschodova nieco v tomto style len do fialova tak zacinam mat aj strach z toho.... a to k tomu robim este jednu okruhlu

sofi07
30. aug 2010

@zlatat prekrasna torticka, skvela praca
ja uz mam pripravene ruzicky na tohtotyzdnovu svadobnu

kulenka
30. aug 2010

Ahoj 🙂

Jdu si pro radu - chtěla bych udělat fotbalový míč a nevím v jaké formě ho mám upéct, mohla bych použít skleněnou mísu? 😕 😅
Jestli jste ho už některá dělala, uvítám všechny tipy a triky 🙂
Děkuju

winona24
30. aug 2010

@vinka ďakujem ďakujem.... 😉 😉 no veď uvidíme...ja sa Vám potom pochválim.....

@sofi07 tie ruže sú náááádherné

ešte sa chcem opýtať!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! chcela by som modelovať postavičky....ako mám pripevňovať jednotlivé komponenty...je treba špeci lepidlo,ale stačí potrieť vodou????????

vinka
30. aug 2010

@winona24 ja lepím vodou.Baby dík za pochvalu tej fotky to som nepiekla ja je vám to jasné? 😀 😀 😀 Ale akú perleť mám kúpiť ste mi to ešte nepovedali. 😝 😀 😀

zlatat
30. aug 2010

@sofi07 wow, prekrásne. Ja stále bojujem s drôtikmi - nie vždy sa mi to podarí tak akoby som chcela - musím viac trénovať.

zlatat
30. aug 2010

@winona24 aj ja lepím len vodou. 😉

sisa.b
30. aug 2010

@winona24 ja ho v poslednej dobe robim tak, ze davam namiesto 100g kakaa 200g aspon 50% cokolady a cery len kusok 😉

sisa.b
30. aug 2010

nam parizak sladky nie je, robim ho z vysoko percentnej horkej cokolady, tak je akuratny, mnam 😀

deni a co im ides robit? moja slecna chcela stonozku 🙄 este ma ukecavala, ze mi s tym aj pomoze, ale mam toho vela, tak nehrozi 😝

winona24
30. aug 2010

Ďakujem babýýýýýýýýýýý 😵 😵 😉 😉 😉

sisa.b
30. aug 2010

@zlatat krasna torta 🙂

sisa.b
30. aug 2010

@gabika11 do parizaku musi ist ta cera - ono to po stuhnuti ma byt tuhe ako cokolada 😉 z palmarinu a podobnych margarinov by som ani ja tortu nikdy nerobila. u nas to nikto nema rad 😝
a co mate proti cere, ved je bez chuti a zapachu 😕
ja mam zas trochu strach z vajcovych kremov, aj ked sa slahaju nad parou. akosi po neblahych skusenostiach so salmonelou neverim nicomu v tomto smere 😀 😝

@sofi07 krasne ruzicky. na co ich napichujes? a kedy? ja ked som chcela hned, tak sa mi zviezli po drotiku a prepichlo mi to durchom cely kvietok ☹

sisa.b
30. aug 2010

@winona24 asi musis len vyskusat, aky vam najviac zachuti 🙂

winona24
30. aug 2010

@sisa.b určite....ako som písala.....rada pečiem,ale nemám také skúsenosti .....ani s týmto krémom..... 😉 😉

anibas
30. aug 2010

@sofi07 náááádherné - aká farba ?

sofi07
30. aug 2010

@anibas telova gelovka (ivory)

@sisa.b su na sparadle, ten zakladny kuzel na sparadle urobim den vopred, aby to trosku vyschlo,cim skor tym lepsie az potom davam lupienky ale aj na druhy den sa mi este niektore zviezli po spradle, tak som ich podkladala servitkou, teraz uz pekne drzia
a dakujeeeem 🙂 , trosku mam stres z tej torty, bude to moja prva velka svadobne, tak mam obavy

dm1
30. aug 2010

@sofi07 nadherne ruzicky ako zive

a mne prave ta cera vadila v tom parizaku neviem je sice bez chuti a vone ale mne sa to zdalo mastne akesi 😕 . Nam zase najviac chutia vajcove slahane nad parou mnam 😉

yamahafazer
30. aug 2010

baby prosim vas aku ma zaruku ta hmota WI? dakujem
a zasa same krasne torticky ste porobili

zlatat
30. aug 2010

@yamahafazer ak môžem, tak ti odpoviem - ja pracujem s WI a toto vedierko čo mám, tak má záruku rok

petusko
30. aug 2010

baby, nemate dobry recept na dobosove rezy? resp. staci plnka, platy som uz skusala a boli celkom oki. ten Tomas ma byt totiz dobosovy, tak si to chcem vyskusat.