Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

gabina275s
19. mar 2013

ahojte mamičky, mám k vám prozbu potrebujem postup na sida z doby ladovej nemáte niektorá niekde uložený prosím 😀

pipka
19. mar 2013

@florentina rado sa stalo moja 😉 hneeeeed sa mi bude krajsie a sladsie spinkat 😵 😵 😵

zuzinka1982
19. mar 2013

@florentina dakujem krasne , si zlata 🙂

pralinka25
19. mar 2013

@florentina aj ja som robila slahackovu s ladovych gastanov tak ako pipka pise presne a drzala krasne 😉

pristela
19. mar 2013

Holky dostala som povolenie zverejniť sladkých zalúbencov 😵 , tu je lepšie vidieť aka bola ružička maličká 😀 😀

florentina
19. mar 2013

@pralinka25 děkuji! a samozřejmě také přeji sladké sny 😉

florentina
19. mar 2013

@pristela wau...tak teprve teď chápu, nebo spíš už vůbec nic nechápu 😀 😀 😀 ...jsi naše hvězda...teda, že to bude tak velké jsem opravdu nečekala!

pralinka25
19. mar 2013

@florentina 😀 diiiiik

zuul
19. mar 2013

@alexandrakocikova prosim ta, robievas aj muffinky? ja aku cenu davas jeden kus? dakujem ti.

zuul
19. mar 2013

@pristela, ja vzdy len ziram ako vies vsetko uzasne krasne vymysliet, spravit. klobucik dolu pred tebou 😀

levandulka3
19. mar 2013

@pristela tak to je ozajstná nádhera 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

woman04
19. mar 2013

@pipka fíha,ja som pre nás doma robila jedna šľahačka-jedny gaštany ...som na nás šetrila😀..potom nedávaš už stužovač??...na nedeľu chcem robiť ...ešte musím dokúpiť maliny,lebo tie,čo som kúpila,som pekne nechala včera v kočíku,tak sa mi dodnes pekne roztopili..hlavne,že som tam synátora nezabudla 😀 😀 😀 ..chystám sa prvý x robiť postavičku,nejaké zvieratko...dúfam,že sa aj z MMF dá 🙂

dada2007
20. mar 2013

@florentina Parížška šlahačka + čoko......môžeš dať akukolvek čoko......už som počula že baby skúšali okrem klasika čoko na varenie, či normál milky a figaro a neviem akej značky, aj napr. ľadové gaštany, morské plody, ale aj kinder čokoládky, a aj z Kofili... 😉

eliska22
20. mar 2013

@pristela ty brďo, tak to je iná mega ruža 😕

mimcak
20. mar 2013

@dada2007 ,@florentína, áno aj ja som robila parížak s ľadových gaštanov, kinder čokoládok aj s milky ,
@ woman04 ja modelujem len z MMF

mamina1978
20. mar 2013

@79zuzana Krasna gitara, 😵 😵 😵 😵 tak ty uz si na ne profi 😉 😀 Takze, ak bude mat taku objednavku, viem na koho sa obratit 😉 🙂

katkak23
20. mar 2013

@dm1 jojo mramorak a ten mi vzda narastie ako das...nevadí budem vediet nabuduce robim zo 6 a potom uvidime :o)

pipka
20. mar 2013

@woman04 ano presne, ked davam dvoje gastany, nedavam uz stuzovac....to vies, setrim moja 😀 😀 😀
inak ty si v kociku zabudla len mailny...mne sa podarilo kedysi tam zabudnut aj vyse kila hovadzieho 😝 😝 😝
tak som to potichucky na druhy den vyhodila a mm som sa ani nepriznala...lebo to by asi nerozchodil 😅 😀
som pekne utekala kupit nove maso a pre istotu uz bez kocika a rovno do mrazaku s nim 😅 😀 😀

barborkam
20. mar 2013

Dievcata, chcem robit tento krém:

0,75 l mlieko, 3 čoko pudingy, 120g cukor (uvarit husty puding), donho potom vmiesat 150g rozpustenej horkej čokolády (ja som dala 200g – nech je to take cokoladovejsie). Ked to vychladne dat 1 maslo (250g)...

Chcem sa spytat, viete mi poradit, akej teploty ma byt maslo, aby sa mi nezrazil krém?

Ako ho tam vslahat? Postupne, či mám ho tam celé hodit a pustit mixer?

pipka
20. mar 2013

@dada2007 @florentina
ano veru aj ja som uz robila aj z kofily aj z kindercokoladiek ... vlastne co das , z toho budes mat parizak 😉
len špenát by som asi nedavala 😀 😀 😀

dm1
20. mar 2013

@barborkam maslo a puding by mali mat rovnaku teplotu priblizne a ja si najskor vyslaham ten puding nech nie su hrudky a potom velmi opatrne po lyziciach zaslahavam do vyslahaneho masla. Ale tusim pristelka bachne vsetko do mixera a mixuje spolu

katkak23
20. mar 2013

pocujte ja viem ze sa to tu uz riesilo niekolkokrat ale aky ste to ten robot nakoniec vybrali ako naj naj...potrebujem poriadnu misku a stacia mi tie 3 matly k tomu a nic viac ziadne struhadlo ani mlyncek na maso to vsetko mam. dakujem za radu...

sisix
20. mar 2013

Ahoj babulky, prosim mate nejaky recept na dort floridu? Nejaky dobry, vyzkouseny. Diky 😉

sisix
20. mar 2013
nika222
20. mar 2013

Moja dnešna rýchlovka, pokus o tulipany 😀 Vcera zadana objednavka, a dnes rano odovzdavka 🙂

jakelina
20. mar 2013

@nika222 nádherné tulipány, čím jsi vykrajovala??

zuzana92101
20. mar 2013

babulky, mate ulozene nejake pekne torticky s kvietkami a motylikmi? ma to byt pre 10r dievcatko, poschodacka 🙂, dakujeeem

florentina
20. mar 2013

@dada2007
@mimcak
@pipka

kočky děkuji všem 😉

bea26
20. mar 2013
lucula73
20. mar 2013

@dm1 ahojček,Danka prosím ťa,ty si tu odborníčka na čokoládu 🙂 ..mám robiť štvorcovú tortu,chcela by som na boky tú štrukturálnu foliu skusiť..len tá folia má rozmer 40x25cm.alebo tak nejak.....a torta bude mať 25cm stranu..to ako mám na tú foliu dať tú čoko??nechce sa mi strihať ju,píšu,že sa dá opakovať viac krát......či len natrieť viac a orezať?
A ešte .......tie rohy sa potom nejak spájajú,aby to držalo?že ak si urobím 4 boky vlastne a ako to bude držať na torte?
moc moc v´daka za radu......... 🙂 🙂

@nika222 krásna rýchlovka 🙂