Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
14. feb 2014

@michaela3011 ja sa na tom bavim,no ELa je bombova-do coho ju natlacili a jak rupla do tych zatvorenych terasovych dveri no ako uzas, ja som teraz dokoncila mojho milovane kikaninchen, potrela druhu maslom este pustim jednu pesnicku a idem do hajan, no ja tiez buduci tyzden budem grogy ani den volna a kyzdy den 13 hodin v robote a po nociach tortule 😕

akzuzs
14. feb 2014

@mimcak vieš čo ja som sa tiež bávala plniť do predu no už sa nebojím lebo som susedke robila raz tortu salkové pláty som piekla v stredu, vo štvrtok tvarohovú plnku a aj som to naplnila, v piatok potiahla a v sobotu odovzdala na nedeľu 😀 Vtedy som toho mala veľa a k tomu aj v sobotu škola celý deň tak preto tak skoro a predstav si že mi v stredu po oslave volala že bola u nej mama a ešte jej ostalo kúsok tak jedli 😀 Tak od vtedy si hovorím keď ten tvaroh s ovocím takú dobu neskysol tak ostatné už určite nie 😀 😀 😀 😀 Sranda že?

akzuzs
14. feb 2014

No a pridávam moju jednohubku a predomnou po mesiaci konečne voľný víkend lebo od kedy som nastúpila do práce v jednom kolotoči makám víkendy dvanástky tak super 🙂 No za to ma dnes čaká psycho, idem so synom na očkovanie čo sa robí medzi 5-6 rokom a to zas bude zážitok pre celú kliniku 😅

akzuzs
14. feb 2014

Babule prosím dajte dobrý overený recept na piškotový korpus lebo ten čo ja robím (asi ho robim na hobis) robím až z 10 vajec aby bol vysoký. DÍK

nika1985
14. feb 2014

ahojte babule taka otazka hned z rana ked robite coko tortuse poschodove klasika vystuzim aj vsetko ale ked je to na potahovke krasne sa daju dat dole poschodia takto to pojde ako lebo som nechcela cokoladovat aj vrch iba boky len potom ako to pojde dole? Mam to radsej poliat? Ja som chcela len struhat hoblinky 😒

lucula73
14. feb 2014

@akzuzs záleží od receptu...........mramorák napr. do 26cm formy mne vyjde aj zo 6-7 vajec...........a teraz robievam vačšinou takú piškotu od jakelinky a tam by som 10 vajec určite potrebovala..........ale zas dáš menej iného,takže sa ti to vyrovná 😉 ...

muffinka8
14. feb 2014

Inšpirácia bola odtiaľto 😅 ale prispôsobila som si to svojim podmienkam a schopnostiam 😀 ale veľmi sa teším, že konečne niečo čo nie je ružové a modré 😨

dadulka271
14. feb 2014

Babulky potrebujem rychlo radu mam naplnenu tortu s pribinakovu plnku a chcu tam banany co myslite ake to bude s bananmy robili ste už taku ja by som tam dala radsej maliny mrazene ☹

blcha
14. feb 2014

@dadulka271 ja robim casto ze pribinak a banany a je to dobre lebo my doma vsetci banany mame radi 😉 aj ked ja mam tiez rada ked je tam nieco aspon troska kiselkave ako tie maliny ja davam aj dzem vzdy 😉 a teraz robim tortu tak ze ani ovocie ano dzem nic len pribinak cokoladovy a to sa mi zda ze by mne teda osobne moc nechutilo chybalo by mi tam to ocovie tak tiez mam bobky ci im bude chutit ale ako chceli tak budu mat 😉

dadulka271
14. feb 2014

@blcha no džem ja davam vždy na korpus ale teaz som naplnila korpus plnkou a neviem či tam mam naukladat tie banany ja som koštla na ližičku s plnky a dala si banan no mne to nechuti chcu pre pre 3 rocneho chlapca pani ani nevie aka to je plnka tak sa bojim aby im to chutilo ☹

blcha
14. feb 2014

@pipka krasna ta torta lolek a bolek strasne sa mi paci 😉 @pristela ze 4 poschodove naraz uz len ked to citam tak nestiham akoze ja to fakt nechapem ako to stihate ja mam teraz dve a som rada ze som rada 😝 fakt klobuk dolu pred vami dievcence lebo aj ked mate naraz vela torticiek vzdy su super krasne ja sa tu s tym serkam ako pako a nepodari sa mi to nikdy tak paradne pekne a podla mojich predstav 😉 vcera vecer som modelovala pat a mata a zasa som z nich spravila obrov no to bude tiez torta storocia 😝

pavlina2222
14. feb 2014

ahojte, co davate po d smartflex, prosim? staci vymiesat maslo s praskovym cukrom?dakujeeeeem

blcha
14. feb 2014

@dadulka271 podla mna to bude v pohode 😉

a mam este jednu otazocku kreslim na mmf s ciernou farbou praskovou rozrobenou v alkohole a a idem robit tenku ciarku a neako sa mi to vela rozpija co mam robit ? pridat viac tej farby preco sa mi to rozpija neviete neako poradit kreslim tie okna na ten autobus 😝

aduskatt
14. feb 2014

@pavlina2222 ano, staci

pavlina2222
14. feb 2014

@aduskatt a v akom pomere? 1:2 je ok? ale coho 1 a coho 2? 🙂

aduskatt
14. feb 2014

@pavlina2222 davam od oka, zhruba dve lyzice curku na jedno 250 gramove maslo a obvykle pre chut este dam lyzicu nutely alebo dzemu

dadulka271
14. feb 2014

@blcha nieje to moc riedke malo by to byt hustejsie dost možne že ste pridala moc vody 🙂

michaela3011
14. feb 2014

@blcha ked malujes s praskovou, tak si musis zarobit velmi hustu kasicku... cize fakt iba dve tri kvapky bieleho alkoholu... ja som vcera malovala s ciernou gelovkou 😅 nevyschne to ale efekt splnilo 😀

michaela3011
14. feb 2014

@lokalistin Ela je hotova princezna z Troch veteranov 🙂 aj tie xichty, ktore struhala 😀 uplna podoba 😀
a ty neblazni 😕 fakt???!!! drzim ti palce aby si vsetko zvladala!!!
idem pozriet tie fotky, ze ci budu vobec pouzitelne 😀 sa mi tak ruky triasli pri foteni... asi presilene od valkania 😀

woman04
14. feb 2014

@muffinka8 peknučká,všetky tvoje sa mi páčia 😉
@pristela 4 poschodové???..ja mám stres,keď mám jednu a viem o nej mesiac dopredu 😀 😀 😀 😀 ..tak,ale ja ich mám zatiaľ dokopy toľko,čo vy niektoré za dva týždne 😎
@pipka super truper sú Lolek a Bolek 😵

michaela3011
14. feb 2014

pridavam tie moje tortuchy 🙂 🙂 boli 4 a vsetky na jeden den, tak som si vyskusala, ze ako to zvladate kocky, ktore peciete aj viac 😀 a teeedaaaa!!! respekt!!! 😀 ja som mala dost, jeden vecer korpusy a kremy a na druhy den vsetko plnit a dokoncit... a kocky, ktore si zarabate same MMF, tak mate vazne moj obdiv 😀 ja som prvy krat zarabala MMF pomocou mixera 😅 islo to rychlejsie a cas mi bol vazne vzacny 😀
vsetky su coko bananove 😝 teda okrem dvojsrdca, tam to nakoniec mlady pan pozmenil, ze priatelka nelubi banany 😀 a potom nasledne stale spekuloval ako to chce ozdobit a toto mi vyslo z toho nadiktovaneho 😀 toho psa asi velmi lubia, ked tiez musel mat svoju foto na torte 😀 inak torta je pre jeho priatelku, nie pre ich psa 😀
a vobec som nemala chut robit tieto torticky 😒 som sa k tomu musela dokopat, pretoze ta predstava, ze som mala mat osobne volno a takto mi dopadlo, tak to teda neni buuuh viii co 😀 ziadne vylozene nohy a salam parky 😢 😀

pekny den Vam zelam 😵

lokalistin
14. feb 2014

Dobrerano kocky ja som sa teraz zobudila, budinsom mala na 9:00 no nedokazala som vstat. A teraz vstanem a je mi uplne zle kruti sa mi hlava a nedokazem stat na nohach, co robit? torta len omaslovena, ta na dnes hotova ale ta na zajtra? ojojoj idem si asi uvarit bujon. Tak tu moj Kikaninchen.Zase podla obrazku, ale sa mi to velmi pacilo, tak som kopcila a tie zvieratka, ak by to nebolo rozoznat su zirafa, slon, opica a krokodil 😉

lokalistin
14. feb 2014

@michaela3011 wow krasne ich mas

michaela3011
14. feb 2014

@lokalistin sa ale nevyrovnaju tej tvojej!!! mas to nadherne a vobec neni na tom rozoznat, ze si chora a este behas po praciach 😉 nadherna je 😵 taka hrava 😵 a dakujem 🙂

jakelina
14. feb 2014

A já přidám svou trošku na tento víkend

lokalistin
14. feb 2014

@michaela3011 dakujem

mia114
14. feb 2014

dnesna torticka
jaj, dnes som uy unavena, deti doma este chore, vcera po nocnej som behala po lekaroch a necs vecer ynova do prace.

mia114
14. feb 2014

@jakelina kraaasne 😵 super dym 😉

jakelina
14. feb 2014

@mia114 děkuji

jakelina
14. feb 2014

@mia114 ta je zlatá, jenom máš nějaké zamlžené ty fotky 😲 😲 Nebo se mi zdá??