Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mysiatkoo
16. mar 2014

@pristela ja sa neponahlam nikam, mne to tak vyhovuje, ze sa tomu venujem xvilu a potom som zase s deckami... stejne potahujem az ked zaspia, tak som rada,ze aspon tolko si viem pripravit cez den...

pristela
16. mar 2014

@mysiatkoo jj, ja to chapem , len pre mna ee, budem len v tichosti obdivovat :D bo sa mi to hooodne moooc paci , si zober ze ja som dosla pri tych poslednych o 22 domov s deckami z navstevy, do polnoci tu este pobehovali :P a o 4:30 som sa zberala uz pomaly do postele s hotovymi štyrmi tortami, neviem si predstavit viac casu tomu "venovať " ☹ ja som si vlasy trhala pri tej ganachovej poschodke s bielou coko :D som stale chladnicku otvarala ci to uz jeeeee :D :D :D

akzuzs
16. mar 2014

@woman04 ahoj no boli sme s ňou na pohotovosti a MUDr (nič moc) nevedel čo to je že vyzerá to aj na šarlach aj nie a že kiahne to asi niesu, že je zvláštne že to svrbí ale že už nemá teploty. Tak to uzavrel že nevie čo to je a že zajtra máme ísť k svojej MUDr a dal fenistil po kotorm je strašne nepokojná a nemôže spať(presne opak) tak neviem.

mamcas
16. mar 2014

@vlada111 @mysatkoo @njonia baby vy ste z inej galaxie 🙂 milujem Vas "iny" styl a dokonale prepracovanie, som Vas verny oblizovac obrazovky ked vidim novu torticku 😝

lucianak
16. mar 2014

@jakelina Na 180 st. písalo, tak som tak aj nastavila, no kopec narástol... ale zrezala som to a hotovo 😉

vlada111
16. mar 2014

@mysiatkoo aj ja prídem, nezabudnite na mňa 😉

vlada111
16. mar 2014

@mysiatkoo
@pristela možno my, ktoré urobíme zopár, ale ty Žanet ich robíš veľa na to, aby si sa prplala s ganache. Ja sa raz na to dám, len nikdy nestíham 😀 Ale túžim po poschodovej tortičke, ktoré bude tak urobená. Ukáže to super, veľmi sa mi to páči. Tortičky sú tak dokonalé 😉

woman04
16. mar 2014

@akzuzs super lekár, pozri tu http://www.priznaky-projevy.cz/infekcni-nemoci/... , na 90% to bude ono...

vlada111
16. mar 2014

@mamcas si zlatá 😀

lokalistin
17. mar 2014

@pristela Zanet ja na tom cas nestracam,lebo ja to oganazujem pred tym nez idem do roboty a vecer jak dojdem mozem potahovat, tak isto som to robila aj s maslom,ja to mam trosku blbe s tou robotou, ze aj keby som chcela nemozem vsetko naraz robit, ja tam mam vzdy tych 9 hodin co som v robote a tu druhu vrstvu ganaze som sa docitala,od teba ako si robila tu s tou ganazou inac som doteraz vzdy davala len jednu vrstvu, len raz, jak sa mi podarilo moc ju nahriat tak som ju dala zachladit a potom este raz inac vzdy jednu

lokalistin
17. mar 2014

@vlada111 @pristela aj @maya30 robi s ganazou a ona robi vela a myslim,ze pisala,ze ona robi aj s cerstvou, ze nenechava ani cez noc vychladit(ale neni som si ista) Majka povedz, ze sa to da aj cak-cak 😉 😀

mysiatkoo
17. mar 2014

@vlada111 ja tiez pridem, len sa musi najst niekto, kto to zorganizuje 😝 😉

mia114
17. mar 2014

prave dokoncena torticka, po nocnej sa dobre pracuje 😝

mimcak
17. mar 2014

juj krásne dielka pribudli nádhera zas som plno uložila do PC. Sledulienky mám robiť tortu Máša a medveď a má byť fialová 😝 😒 ktorá gelovka je pekná,lebo ja ,mám wiltonku,ale ta je 😝 aj ked primiešam ružovú tak to nieje ono.

mirinecka
17. mar 2014

@akzuzs síce mimo témy ale presne ako píše woman04, starší 5rocny to mal v poho. 3rocny horšie aj v ústach, nechcel ani jest, a chytili to od nás aj 13rocny 😞 dáva sa len fenistil

jakelina
17. mar 2014

@mimcak já jsem dělala Mášu a ty šatičky a šátek jsem barvila BishpsViolet. Byla hezká fialová

nellynka
17. mar 2014

Kocky, prosim nemate nejaky fotopostup ako sa robi ten cokomantinel, ktory pretrca cez vrch torty? Len z obycajnej coko, nie cokotransfer. Skusala som cez vikend, no to som sa ponadavala ....... alebo nejake tipy, finty ako na to. Dakujem.

maya30
17. mar 2014

@lokalistin no neviem ci cak-cak 😀 ale tiez nemam casu cakat, ked robim 3-4 torty tak doobeda musia byt vsetky naplnene a oganasovane aby som poobede mohla potahovat..ganas si spravim rano a kym ponaplnam torty tak je vychladnuta a husta tak akurat, ze mozem nanasat...lebo ked som ju spravila vecer tak do rana bola ako beton a musela som nahrievat. Ja vacsinou robim plnku mascarpone, tam davam mantinely z tenkych pasikov korpusu a na to sa nanasa ganas jedna radost, je to rovne, netreba jej vela a nikdy nerobim 2 vrstvy. Ganas nanasam takou plastovou stierkou - kartou ako sa pouziva na krajky, tortu si jednou rukou tocim na podnose a druhou nanasam tu cokoladu - taku hrubsiu vrstvu, a potom to pravitkom rovnomerne rozotriem - hore mam samozrejme podlozku o ktoru opieram pravitko, tym padom to musi byt rovne 😅 Co som robila teraz tu pepu pig tak ta bola s maslovym kremom tak tu som dala pred ganasovanim stuhnut lebo bola dost vysoka, ale inak nedavam ani maslove predtym zachladit. Este ma napadlo ze aku podlozku davas navrch ? Ono je to dost podstatne, lebo ak je privelka tak bud spotrebujes kvantum cokolady aby si tortu mala rovnu alebo je cela nesumerna, ak je primala tak trcia rebra korpusu. Ja vacsinou robim jednu velkost, cca 24cm a navrch ako podlozku pouzivam spodny kruh z 26cm tortovnice 😉 a to mi je akurat 🙂

mysiatkoo
17. mar 2014

som sa diagnostikovala, tak som zvedava,ci sedi aj na vas 😀 https://www.facebook.com/notes/torty-a-la-myska...

lokalistin
17. mar 2014

@maya30 no ja som tu podlozku hore davala, extra som si kupila na vsetky formy o trosku väcsie, ale nejak som to nikdy nemala poriadne vrch a spodok rovnako v strede a tym padom som mala torty sikme na jednu stranu-ja som proste asi totalny motak 😝

lokalistin
17. mar 2014

@maya30 aj ja robim mascarpone, tak skusim nejake mantinely nabuduce

mysiatkoo
17. mar 2014

@lokalistin preco spodok? ved spodok mas na tocne a na tom mas papier na pecenie a na tom mas tortu... tam staci riesit iba vrxnu podlozku ked to ganazujes, ci?

lucianak
17. mar 2014

moja druhá torta... pre mamu na narodky... len obyčajná, jednoduchá 😅

lucianak
17. mar 2014

manžel vaľkal aj poťahoval 😀

jakelina
17. mar 2014

@mysiatkoo krásně popsaná diagnoza 😀

jakelina
17. mar 2014

@maya30 zlatko zaujaly mě ty mantinely z tenkých pásků korpusu. To si pečeš zvlášť na plechu a pak to na to omotáš??? Pochopila jsem to dobře?? Nebo dáš pásek korpusu jenom do té mezery kde je ten krém?? 😲 😲

jakelina
17. mar 2014

@mysiatkoo ještě jsem si říkala, jak já kolikrát lítám s dortem po celém bytě a hledám místo, kde je trochu světla a šel by vyfotit a pak vybírám z 20 fotek jednu použitelnou 😀 😀 😀

matula211
17. mar 2014

Dievčatá prosím o radu, ako zistím, či je jedlý papier na oblátke alebo je fondánový? nemám ho ešte pri sebe, ale ide mi o to, že ten fondánový netreba lepiť decor gelom a ten na oblátke ano...a teraz neviem, či mám zháňať decor gel...a neviete mi ešte poradiť, kde cca do troch pracovných dní zoženiem decor gel? nemáte niektorá na predaj? som z menšieho mesta, takže u nás cukrárske potreby nehrozia...

mishulle
17. mar 2014

holky, mám tu sugarfly grape violet gelovku, už jsem jí používala, exp. 2018, dnes jsem s ní chtěla obarvit hmotu, naštěstí jen kousek a je zelená, čím to může být?

mimcak
17. mar 2014

@jakelina Ďakujem skúsim pozrieť ,niekde som si tu tvoju tortičku uložila. ako Vôbec si neviem predtaviť ako tu Mášu a medeďa dám na ten fialový poťah. 😝