Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

muffinka8
22. júl 2014

@vladiella na kvety je super Gum Pasta ... na postavičky sa mi zdá trochu drahá, ale zas na niektoré prečo nie, lebo fakt rýchlo schne a dá sa aj krásne stenšiť čo sa mi u Smartu nikdy nepodarilo.

ikula2
22. júl 2014

@mimusa94 isla som to pozriet jedna vazila 6kg ale to som notebook robila ako grilaz a druha bola len notebook vyplneny oblatkou a ta vazila 5kg, ta vacsia bola darcek a ta druha bola zakazka a cena bola 55e ale robila som ju minuly rok a teraz by som pytala 60e ... hadam som pomohla, jednu mam aj v mojich fotkach albumy

muffinka8
22. júl 2014

@mimcak paráda ako vždy 🙂
máš veľa pečenia na leto? Ja už len max. jednu na týždeň, a do konca augusta už len 5 plus jednu pre malého len takú mini 😅 😅 aby mal na čom sviečky fúkať 😀 a pre hostí aj jednu nepoťahovanú.

mimusa94
22. júl 2014

Dakujem velmi pekne idem pozriet 🙂 a este co je to ta grilaz? 🙂 :0

ikula2
22. júl 2014

@mimusa94 grilaz je aj na tom obrazku vidiet oblatka plnena karamelom ..., ale zavazi ak chces mensiu tak odporucam iba oblatky tie pevnejsie a cokoladu na spojenie, ziadne maslo to nevydrzi, zacne sa ti ohybat... obrazovka

mimusa94
22. júl 2014

@ikula2 planovala som normalny korpus ...ale neviem ako ten spodok botebooku nakonirc vymyslim..vrch som chcela oplatky spojit cokoladov

ikula2
22. júl 2014

@mimusa94 ano ten kufrik urob klasika korpus tortu a vrch si spoj dve oblatky a nemesis davat vela cokolady na spojenie stacia body 🙂

woman04
22. júl 2014

...ahojte šikuľky..opäť pastva pre oči...veľký obdiv v tomto teple toľko krásy a ešte aj čokoláda...paráda...
..ja pridávam jednu pre susedku na promócie...dostala som veľkú pochvalu,že lepšiu ešte nejedli,tak som bola spokojná 😉

maya30
23. júl 2014

kocky neviete mi poradit aku formicku na takuto cipku ? Kupila som si tuto http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/esh... ale strasna blbost to je, vobec sa to s nou neda spravit, musim zohnat nieco ine ☹

mamcas
23. júl 2014

Ahojte tortozienky 🙂
Podarilo sa Vam niektorej uz rozuzlit problem padajuceho mramoraku? Uz neviem kolkaty krat sa mi stalo, ze peciem na jednej mriezke naraz 24cm a 16cm, pricom ten mensi je rafik na alobale a ten mi po vybrati klesne o polovicu asi a este sa aj zdeformuje... ☹ samozrejme je skor vybraty ako ta vacsia forma, ta sa dopece v poriadku. Mate niektora podobnu skusenost?

pristela
23. júl 2014

@mamcas a ako skor vyberas? kolko ho pecies? na akom stupni , s ventilatorom , bez ? PDP davas podla receptu ? ja skor nevyberam ,malokedy sa stalo ze by som vybrala skor

mamcas
23. júl 2014

@pristela no vsetko podla rad tu... peciem na 150, nizsie v trube, na zakladnom programe, pdp davam o nieco menej... mne sa maly vzdy upecie skor ako vacsi ked su tam naraz...tebe nie?
ja mam s tymto pecenim viacerych korpusov furt problem.... na dvoch prieckach uz vobec nepeciem, lebo sa mi deformovali jedna radost...nechapem preco... a to mam ten nas milovany kenwood ktory umiesa kooopu cesta 🙂

andromedia
23. júl 2014

...ahojte ...môj manži bude oslavovať 30tku a chcela by som mu urobiť tortu....svoju prvú tortu....ničoho sa nebojím...čo sa týka plnky a korpusov to zvládnem určite len mám obavy zo zdobenia...hlavne mám predstavu...chcem ju potiahnuť len neviem akou hmotou....bola by som rada ak by som sa dostala k osvedčenému receptu a postupu 🙂 nájde sa tu taká duša, čo by mi pomohla? asi takúto by som chcela tortu na tému Star wars 🙂 myslíte , že by som to zvládla? ...(len to vrchné poschodie)

pristela
23. júl 2014

@mamcas ja davam PDP podla receptu nikdy nie menej ani viac, peciem na 150-160 stupnoch/ako sa trafim , bo tie cisla uz tam nemam 😠/ na strednej priecke rúry , ruru neotvaram ani nic, ja peciem az hodinu a pol/pecie mi nejak pomaly 😝 / a korpus ani maly skor nevyberam, nevydim v tom ziaden rozdiel ked ho vyberem skor , nieje ani zhoreny, ani vysuseny ani nic, takze skor nevyberam , aaale zalezi na rure, Majka ta vybera a prehadzuje aj pocas pecenia 😉 ja to v mojej nemozem , vsetko by mi splaslo 😖 a peciem kolko mestim na jednu priecku , niekedy aj 4 korpusy naraz

mamcas
23. júl 2014

@pristela ja uz som skusala PDP aj tak aj tak, v tom to nie je... Uz jedine ze ho skoro vytahujem a zbytocne. Ja neviem, uz som z toho na nerf...predtym mi to nerobilo. otvarat otvaram aj ja vzdy a ked sa pecie jeden nikdy sa mi nic taketo nestane...a pecies s ventilatorom? lebo to ma este ako jedine napadlo, ze tam nejde rovnomerne ten vzduch...

pristela
23. júl 2014

@mamcas bez ventilatoru, a kolko na čas sa ti pecie ten maly korpus?

jakelina
23. júl 2014

@mamcas já peču jiný recept, ne mramorák a s ventilátorem, mám v troubě korpusy na dvou příčkách a někdy i na třetí na plechu nalitý a problém nemám.

muffinka8
23. júl 2014

@mamcas @pristela @jakelina mramorák je ťažký sám o sebe a toto padanie hlavne do stredu sa mne stávalo keď som piekla v "striebornej" forme (ostatné mám čierne) ... akoby sa zospodu piekol pomalšie, tým, že je tam strieborná farba a akoby odrážala teplo alebo čo. Potom som dala tie formy pri pečení na čierny plech a zrazu problém vyriešený.
Inak ja aj na 4 vajcia dám celý PDP a korpus je stále pekný rovný navrchu.
A ešte som si všimla, že korpus klesne rovnomerne celý, ak sú suroviny vymiešavané úplne do peny. Hlavne tá žĺtková časť. Žĺtka s cukrom nemiešam dlho, aj potom s olejom , len aby sa to spojilo. Keď mi raz chystala korpus mamka, tak tá poctivo všetko dlho mixovala a korpus po upečení celý klesol o 1cm minimálne.
Toto je dnešný 24 cm z 5 vajec už vychladený.

sunshineka
23. júl 2014

@muffinka8 ja peciem v striebornej a neklesa mi odvtedy,co som prestala triast formou,aby sa rovnomerne cesto ulozilo.len ho nalejem do formy,cca pol minutky pockam,nech sa ulezi a dam do rury.

sunshineka
23. júl 2014

@andromedia 😀 to som si aj ja myslela,ze najtazsie je tortu potiahnut a plnka,korpus to uz je malina.omyl! zaklad je,aby si spravila pekny korpus,plnku,aby ti odtial nic nevytekalo.aby torta nebola prilis sucha a naopak prilis mokra az tak,ze ti odtial bude vytekat stava.musis ju pekne obmazat maslovou plnkou,aby si mala krasny hladky marcipan.na zaciatocnu tortu by som ti poradila vyvalkat si na hrubsie,tym zakryjes nedostatky.potiahnut ju marcipanom je asi to najlahsie z celej pripravy,ak teda nejdes robit nieco extra komplikovane.vela stastia

jakelina
23. júl 2014

Holky tak každá máme to svoje vyzkoušené, já s plechem i třískám, ať tam nemám velké bubliny vzduchu a neklesne 😀 😀

sunshineka
23. júl 2014

@andromedia a zabudla som este napisat,ze ja som prve torty potahovala K2,ale to bola katastrofa.topila sa,ked som ju prenasala,tak sa trhala a v tychto horucavach ti vobec neodporucam.je to fajn hmota,no podla mojho nazoru pre skusene cukrarky.ja ti odporucam smartflex velvet.tazsie sa vybera z vedierka,ale vobec sa neboj,premiesis troska a krasne sa rozvalka.nelepi sa,netrha sa.kdezto k2 som musela podsypavat

katuskad
23. júl 2014

Ahojte 🙂 potrebovala by som vašu radu. pečiem už nejaký čas tortičky a najčastejšie sú to s parížskou šlahačkou. robievala som ju zo šlahačky Milbu - z Kauflandu 31 percentnou. vždy bol ten krém krásne tuhý po našlahaní, až sa mi ťažko rozotieral niekedy, ale posledné tri týždne sa mi vôbec nedarí. krém sa mi bud zrazí, alebo sa nevyšlahá a zostane mäkký. myslela som si že je asi niečo so šlahačkou, ale robí mi to aj s Rajo 33 percentnou a aj s Pilos 33 perc. z Lidlu. aj teraz mám v chladničke 5 tôrt s touto plnkou. vyšlahať sa mi podarilo, aj ked mám pocit že keby som ešte pár sekúnd šlahala tak sa zrazí. krém bol tuhý, ale ked som začala natierať na tortu tak začal veľmi meknúť, pod váhou korpusov mi v chladničke aj trocha povytekal ale potom zatuhol, čiže čo vytieklo som zotrela a ostatné vyzerá byť ok, len nechápem čo sa deje. 😒 ☹ nemáte s tým skúsenosť? veľmi pekne dakujem za odpovede 😉

halienka
23. júl 2014

Ahojte babenky, nestíham vás ani čítať, malá furt hučí za ušami od rána do večera 😀 len rýchlo páčitkujem vaše krásne skvostíky 😵 😵 ale na tento víkend som si ja nebohá nabrala 4 torty, najskôr mali byť len dve tak som si vravela, že to nejako aj pri malej zmáknem, no a potom s ami ozvali takí, čo jednoducho som nemohla odmietnuť, tak mám 4 a modlím sa aby som to nejako pri malej zmákla 😅
Chcela by som vás poprosiť o radu, tie ktoré máte skúsenosti s bezlepkovou tortou, akú bezlepkovú múku ste použili, aby výsledok bol ako pri klasickej múke? Nebude sa tá múka správať nejako inač, netreba jej dať viac či menej? Idem prvýkrát piecť a nerada by som nejaký prúser urobila 🙂 Ďakujem moc za rady 😵

mysiatkoo
23. júl 2014

@katuskad tipla by som to len na vplyv pocasia

@halienka ja pouzivam scha:r mix C a davam tam davku presne podla receptu. Zatial nesklamala nikdy. Rataj vsak s tym, ze sa po upeceni sprava inak...Akoby nedrzala ta muka vlhkost, korpus je strasne jemny a velmi rychlo "vysycha" bezohladu na to, akym kremom som ju naplnila.

pristela
23. júl 2014

@mysiatkoo prečo tu nemas foto ?????? som z teba v rozpakoch a este aj citat meno musim 😠 😠 😠

sikag
23. júl 2014

@mamcas ked pecies viac korpusov naraz musis piect ovela dlhsie kazdy z nich (skus nabuduce pridat 20min na mensi)

sikag
23. júl 2014

@halienka neboj sa tej bezlepkovej muky, pouzi ten zakladny recept muka, vajce, cukor a bude vyborny

muffinka8
23. júl 2014

@sikag ja pečiem naraz 22cm a 16cm (väčšie mi nevojdu) a pečiem rovnako, len hodinu.

mysiatkoo
23. júl 2014

@pristela nejaky dobrak mi nahlasoval prispevky, tak som s cistym kontom 😝