Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
30. jan 2012

@anibas ten lidlacky tvaroh pouzivam aj ja je super do toho tvarohovo-slahackoveho kremu 😵

lifinka
30. jan 2012

@dm1 díky, no špejle byla suchá 😒 uvidím zítra jak to rozkrojím,,,naštětsí to byl zkušební korpus, máte někdo na karamelový korpus recept?

lifinka
30. jan 2012

tak jsem ochutnala karamelový korpus, je hooodně sladký, 300g pol.mouky, 300g písk. cukru, 6vajec, 1prdopeč, van. cukr., dvě lžíce cukru odebereme do hrnce a necháme zkaramelizovat a pak po chvíli dát 9lž vody a nechat rozpustit. Máte někdo jiný na kar. korpus? díky 😉

jakelina
30. jan 2012

@lifinka já jsem ani karamelový nejedla a ani nedělala, tak nevím 😒

larah
30. jan 2012

@lifinka ja mam tento recept a vola sa to kokosove jeze

yamahafazer
30. jan 2012

@dm1 uz si spravila niaku coko torticku do sutaze?lebo uz iba do zajtra sa mozu davat fotky nie?

larah
30. jan 2012

baby nepoznate tento orechovy? 10 vajec 30 dkg k.cukru ,16 dkg orechy, 14 dkg p.muka,6PL voda,trochu PDP? A plnka 3 vajcia,3 dkg kakao, 12 dkg k.cukor, 1 maslo. Co poviete,tych vajec sa mi zda vela

jaja555
30. jan 2012

@vera_vila môžem poprosit o návod a inspiraciu na tie krémové volánky ? Dakujem
🙂

yamahafazer
30. jan 2012

@mima1311 na tie perlicky su formicky bud silikonova alebo takato
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=22780

vera_vila
30. jan 2012

@jaja555 Já to naskenuji a vložím to sem... Snad to stihnu dneska... Mám dělat silniční daně a ještě dodělávat 2 malá účetnictví na dotace... Kdyžtak sem hodím návod i na kanýrky z potahovky, které vyšly v časopise teď...

mima1311
30. jan 2012

@yamahafazer Dakujem za vysvetlenie , ved sa mi to nezdalo ...lebo ja som skusala sulkat rucne a ked som videla tie moje ,, akoze gulicky ,, 😀 som si pripadala total mantos ...odkial ste si ich objednavali ?

jakelina
30. jan 2012

@vera_vila o silniční dani se mi už i zdá. Někteří mají pořááááááááááááááád tolik času 😝

yamahafazer
30. jan 2012

@mima1311 na tejto stranke ked pojdes dole tak na pravo mas rozne obchody cukrarske tak tam skus popozerat kde maju najlacnejsie,ale uz si viac baby kupuju tie silikonove su drahsie,ale lepsie
http://www.tortyodmamy.sk/

vera_vila
30. jan 2012

@jakelina No, já mám asi 3 dělat, chci udělat rovnou i daně z mezd, abych na to nezapomněla, no a hlavně musím dát dohromady ty účta na ty dotace ☹ A to mám ještě na pátek péct dortík - sponzorský dar... A v pátek jedu do školy, v sobotu se vrátím a jedu kupovat šaty na svatbu a na příští týden musím začít studovat modelování zvířátek a postaviček na další svatební dortík na 10.2. No, kdybych nechodila do práce, to by bylo zlaté...

dm1
30. jan 2012

@yamahafazer vidis esteze pises ja som si neviem preco myslela ze cas je do stvrtka 2.2 😖 . dufam ze sa budu dat vkladat obrazky este aj 1.2 lebo ja mam upeceny este len jeden koprus a este jeden treba 😝

jakelina
30. jan 2012

@vera_vila máš toho hodně, já jsem sice doma, ale někdy mi to taky leze krkem. Spousta lidí to nosí na poslední chvíli a myslí si, že se asi o víkendu nudím a nejvíc se těším, až budu moct sedět nad účtem, které oni mi přinesou v pátek večer a v pondělí ráno to chtějí mít hotové 😝

yamahafazer
30. jan 2012

@dm1 joj tak sup sup,uz som na nu zvedava 🙂 a som aj zvedava ktora nakoniec vyhra su tam krasne torty

anibas
30. jan 2012

@dm1 tak veľa šťastia pri tvorení - 😉 😉 😉

miciatko
30. jan 2012

@dm1 daj mi potom urcite vediet kedy bude stretko

adkoalauri
30. jan 2012

Baby môžem sa spýtať aké krémy sa dajú robiť do torty? Ja len teraz začínam, resp. svoju 1. tortu mám za sebou so šlahačkovo-smotanovou plnkou- no keby som odfotila svoju výzdobu,tak by ste všetky ležali pod stolami od smiechu, stred ušiel atď. ale v marci bude mať syn 1. rok - a tak som sa rozhodla, že dovtedy trénujem a potom ukážem hosťom, čo viem už urobiť 😀 Keby ste dali aj na korpus recept, moc by som sa potešila, máte tu toľko krásnych vecí, že už hodinu čítam a čítam a slintám 😀 Vopred ďakujem, som max. "ľaváčka" - resp. som len bola 😀

vejinka
30. jan 2012

@lucula73 a tak od oka nemerala si cas jak dlho sa to ma mixovat a na akom stpni? ak to preslaham tak ma vystrie 😅

martinex
30. jan 2012

kocky idem k vam opat po radu..kde sa najviac oplati objednat smartflex?

lusil2005
30. jan 2012

@dm1 drahsie? moja stala 60 centov 😕 a tu zaruku som si fakt nevsimla. dik za radu 😅

@mima1311 nieee na to je silikonova formicka 😀

lusil2005
30. jan 2012

@martinex ja kupujem v tortomanii.

wvwvw
30. jan 2012

ahojte. chcem sa spytat, ci je tu niektora z vas z okolia Trencina. pokukujem sa po torticke a zatial nemam moc prehlad o nejakych cukrarkach 😉 urcite by som chcela marcipanovu, len neviem co dnu... nemame moc radi take tie typicke torty (orechove s maslovou plnkou....), tie uz nikomu nechutia, ale radsej nieco lepsejsie.. vdaka

vera_vila
30. jan 2012

@jaja555 a ostatní, koho by to zajímalo - přidávám obrázky tvorby a inspirace krémových a fondánových volánků na dortech... Na konci je pak i ukázka fondánových volánků, jak se to dělá a jak to může vypadat, když se ví, jak na to...

jaja555
30. jan 2012

@vera_vila vďaka 🙂 😉

larah
30. jan 2012

@anibas prave som dopozerala tvoje torticky na TOM, vsetky su peknucke, moj typ je ta narodeninova v hnedom jednoducha a krasna

vera_vila
30. jan 2012

@jaja555 Není zač, snad to pomůže... Pokud je to málo čitelné, tak napiš do IP mail a pošlu mailem 🙂