Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maya30
26. júl 2012

@eliska22 prave toto som nechcela pocut 😀 no nic, idem robit dalsiu, dufam ze stihne vytvrdnut

larah
26. júl 2012

@artepf krásna prácička

pristela
26. júl 2012

@artepf prosim ta a z coho mas tu podlozku ? 😵 torticka zvlastna farebne 😅 ale naadherne urobena, rovna podla pravitka 😨 si iný majster 😀

larah
26. júl 2012

@pipka z čoho su tie pavučie nožičky? je peknučký

maya30
26. júl 2012

dievčatá potrebovala by som nejakú inšpiráciu na tortu pre dievčatko na 1.narodeniny...niečo ružové, alebo farebné pastelové, volániky, mašle, bodky...také princeznovské 😉 nemáte niečo uložené ? dakujeeem

xxx.klarka
26. júl 2012

ahoojky,

zase jdu ukázat další moje dílko, jednoduchý, ale potěšil. 😅 Zítra se chystám na dortík k máminým 40.narozeninám, tak jsem zvědavá co vymyslím.

reruna
26. júl 2012

@artepf to je nádhera, perfektně potáhlé, hlaďoučké, rovné, paráda a ta kytice se mě náhodou líbí, i barevně a ta růže je jako živá, smekám!

pipka
26. júl 2012

@eliska22 to je klasicka kartonova biela podlozka, kupovana v cukrarskych potrebach za par centov 😉

artepf
26. júl 2012

@larah moc díky 😵
@pristela podložka je dřevotřísková deska a ty strany jsou nažehlené bílé pásky, je to dělané u chlapíka, který vyrábí kuchyně atd. Já jsem pro něj dělala dort a dala jsem mu ho na podobné desce, jen na stranách byla vidět dřevotříska, no a on ji vyhodil, aniž by si uvědomil, že mi ji má vracet, tak mi za to dal dvě a ještě lepší 😀. Jinak moc díky za pochvalu, snažila jsem se, ale až tak dokonalé to není. Já jsem doteď dělala jen s mléčným, ale už se mi nechtělo ho zadělávat a pořád rozehřívat v mikrovlnce, s tímhle se dělá fakt jinak 😵. No a barevně, jak jsem psala, si to nevěsta přála, já taky nejsem zastáncem tolika barev a už vůbec ne v takové kombinaci 😅.
@reruna jé moc díky, až se červenám, já tam "mouchy" samozřejmě vidím, ale nevěsta snad bude spokojená 🙂

pipka
26. júl 2012

@larah pisala som pri fotke...kupila som ženilkový drôt, v Da Vinci potrebach pre maliarov a umelcov...to maju take balenie, kde je asi 10 takych 50cm drotikov a stalo to tusim 1,50€ 😉

pipka
26. júl 2012

@artepf kraaasna precizna pracicka, sanka dolu sefe 😎

eliska22
26. júl 2012

@artepf nádherná 😵 😵 😵 mne sa zase tie farby páčia 🙂

larah
26. júl 2012

@pipka hej,čítala som ,ale som nevedela,čo to je 😉

mrka2
26. júl 2012

@artepf nadhera, mne sa tiez velmi paci farebna kombinacia, je prekrasna! 🙂

pipka
26. júl 2012

@larah aha...no taky drotik akoby chlpaty..neviem ako to opisat 😅 😉 to sa da uz takto hotovy kupit 😉

pipka
26. júl 2012

my sme mali oslavu a mm jak zbadal toho pavuka zatavi, ze no mne keby dal niekto hajzloveho pavuka ako darcek, tak ho ovalim 😅 😅 😅
tak som mu povedala...ze esteze nie je pre neho 😠 😀 😀 😀 ze on teda nemusi dostat nic 😅 😀

tak sme ho zjedli s braskom a deckami..a len chlpate nohy ostali 😝 😀 😀 😀

pralinka25
26. júl 2012

@pipka ja pavuky doslova neznasam mam z nich fobiu ale do toho tvojho som sa zamilovala a mna by teda potesiiiiiiil. fakt super napad 😵

jakelina
26. júl 2012

@artepf dort je nádherný, jsi velká šikula a jak to stíháš nechápu?? 😉

pipka
26. júl 2012

@pralinka25 no akoze zive pavuky ani ja ee 😝 😅
ale tak tohto ked som na nete zbadala...uz som len hladala vhodnu obet 😀 😀 😀

iwulka23
26. júl 2012

Konečne taka skutočne detskaa 🙂 Shrek 😀

monasek1
26. júl 2012

@jakelina ja vim ze je cena podle kil ale prave ze nemam tuseni
kolik muze vazit tripatrovy dort.budu delat slehackovou napln.

jakelina
26. júl 2012

Holky kupovala jste už některá tu malinovou pastu??? Chtěla bych ji zkusit a nevím jestli to stojí za to nebo to není nic moc. http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=55989245&tab=0

jakelina
26. júl 2012

@monasek1 deset kilo a víc, ty třípatrové jsou těžké. Záleží jak velké jsou patra

macicka84
26. júl 2012

Pokus o smoulu 🙄 , pro brachu 😉

artepf
26. júl 2012

@pipka
@ajka82 holky, koukám že všechny děti to mají podobně, teda aspoň můj Kubík, když mu nabídnu dort, teda třeba jen odřezek z korpusu se zbytkem krému, tak se na to podívá a: není tam marcipán, tak to nechci 😀

artepf
26. júl 2012

@pipka jinak roztomilý pavouček, ale fakt jen v téhle verzi, mám z pavouků taky hrůzu 🤐

artepf
26. júl 2012

@pipka jo a moc díky za pochvalu dortu 😵
@eliska22
@mrka2 holky, tak to jsem ráda, že se to někomu líbí, ono fakt záleží na tom, kdo má jaké barvy a druhy kytiček rád 🙂

artepf
26. júl 2012

@jakelina díky moc, od tebe to teda ale sedí, ptát se, jak to stíhám, když máš doma hned pět chlapů 😀 😀 😀 , to bych se mohla spíš ptát já tebe 🙂

artepf
26. júl 2012

@monasek1 já jsem prve přidávala fotky svého třípatrového svatebního a ten měl i s tou deskou 12,5 kg, když odečtu tak kilo a půl desku, tak zhruba 11 kg. Ale spodek je 30x30 a pribináčkový krém s ovocem, ten váží fakt asi nejvíc. Jinak prostředek je 22x22 - kakaový korpus s mléčno-čokoládovým krémem a vrch 14x14 a mascarpone s bílou čokoládou a ovocem. My ho máme jako svatební dar, ale já bych si za něj řekla určitě 2200,-, ne-li víc 😉 .

lucka_o
26. júl 2012

@pristela ahoj poslala som ti ziadost o priatelstvo, ked by som si mohla pozriet to vystuzenie torty....diky 🙂