Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

desmodka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janulkamartinko
16. jún 2011

@veronkaj ahoj,precitaj si toto bolo by to na dlho,parizsky krem je prevarena slahacka +cokolada,falosny je to íste len vyslahane s maslom http://www.tortyodmamy.sk/forums/kremy/parizsky

lusil2005
16. jún 2011

baby uz o tom spore nekecajte, lebo admini vam to potom mazu a mna ide rozhodit od zvedavosti ze co zmazali 😀 😀 😀 prave som dobojovala s mojou druhou laliou... teraz som robila kazdy lupen na drotiku... pocujte, ake drotiky pouzivate ked na ne davate lupene velkych kvetov? teda myslim hrubku....

yamahafazer
16. jún 2011

@katulkaaaaaa to je akurat pre mna torta ja som augustova a este aj modra farba moja oblubena 😀
@dada78 ako sa ti krasne podarila sikula 🙂
@dm1 slane prsia som este nerobila,ale chcem skusit pivo a este mam v plane pre nas slane take malinke lebo budeme mat nastevu sobotu tak miesto chlebikov
a tie prsia budes cele potahovat syrom ci salamou?

yamahafazer
16. jún 2011

@mima595 to si krasne vymyslela stou tortou 🙂 to bude pekne 🙂 skus si dat do googla co ti najde alebo na dortomanii popozeraj nic take nemam

lussy23
16. jún 2011

@udada - krásna lienočka 🙂 @anjelicek26 - náhodou je veľmi krásna 🙂 @petusko - krásne kvietočky @broucek2 - krása
@dadulik - krásne torty
@tica - krásne
@adka_praha - tiež veľmi krásna torta =)

lussy23
16. jún 2011

@yamahafazer - krásna torta 🙂
@veronkaj - Je parížsky krém aj parížska šľahačka. Postupy sú takmer rovnaké, len Parížsky krém sa robí takto: Cukor , smotana, čokoláda a kakaový prášok sa povaria. Po dokonalo mspojení sa pridá stužený pokrmový tuk. Po vychladnutí, najlepšie do druhého dňa s avyšľahá na tuhú náplň. Parížska šľahačka sa pripravuje so smotany, cukru a kakaa.
@katulkaaaaaa - nádherné =)
@dada78 - nádherné

daniz
16. jún 2011

@alionuska Tak vidíš, ešte som aj pozadu 😀 😀 😀 😀 😀

dm1
16. jún 2011

@lusil2005 ja pouzivam biele opradene drotiky c. 26

dm1
16. jún 2011

@yamahafazer budem potahovat syrom a "podprda" bude zo salamy

lusil2005
16. jún 2011

@dm1 tak na toto sa tesiiiim!!!! 😀

gabika11
16. jún 2011

@daducha prosim ta a na akej ulici to je? kd v ktorej mestskej casti je ten obchodik lebo jeden je aj na Alvinczyho ulici....

anjelicek26
16. jún 2011

Tu sa admin teda krasne vyburil a pomazal 😕

Mam otazocku, robim kvietky na tortu, mam vykrajovatka na to, celkom pekne to ide, len ci si ich mozem urobit dopredu? Nebudu sa lamat? Neposchnu? Ako ich potom lepite?

benjik
16. jún 2011

Ahojda,všem moc díky za likes. Přidávám svůj další dort - kabelku pro kámošku. Je jen jednoduchá,dcerku ten den braly zoubky jak blázen,tak nebyl na nic čas.

dm1
16. jún 2011

@anjelicek26 no oni ked oschnu tak su krehkejsie mne sa vzdy par polame ked si urobim velmi dopredu. A lepim potom pipping gelom lepsie to drzi aj na boku ako vodou

lusil2005
16. jún 2011

@dm1 hehe ten som si prave dnes objednala... tak som rada ze som dobre objednala. dakujem!!!

anjelicek26
16. jún 2011

@dm1 - ten gelik som este nevidela, ale kuknem sa po nom... mam tekutu glukozu doma, neslo by to aj tym? To lepi jak das 😀 Hm tak asi pockam s kvietkami na vecer, zatial sa mi chladi krem a aj korpus
😉

dm1
16. jún 2011

@lusil2005 tak potom bacha na to lebo ma to strasne blby obal a casom to nedolieha a dost to vysycha. tak si to daj radsej do niecoho srobovacieho. Super je to aj na jazierko, vodu do bazenov, ja som s tym robila majonezu na salat k reznu 😀

jakelina
16. jún 2011

Dnešní dort, poprvé jsem dělala košík. Ucho jsem jenom tak vytvarovala z hmoty a nemotala jsem, protože jsem dnes ráno upekla korpus a rozhodla se dort udělat. Dodělala jsem ho jak malý spal po obědě, ale kytičky jsem měla hotové od včerejška.

mrka2
16. jún 2011

ahojte! co to tu tolko povymazavane??? teraz neviem, co sa dialo!!! 😀 😀 😀 nehadajme sa, zivot je tak kraaasny 😉

lusil2005
16. jún 2011

@dm1 ja rozmyyyyslam jak diva ze co vysycha... ja som objednala ten drotik 26 omotany 😀 😀 😀 ale teraz pozeram ze tesne predtym ako som to napisala si pisala ty o tom gely ze? 😅 ten zatial nemam 🤐

mrka2
16. jún 2011

Pridavam svoju dnesnu, vlacik 🙂

jakelina
16. jún 2011

@mrka2 dort je nádherný 😉

mrka2
16. jún 2011

@jakelina dakujem,aj tvoj, skoda,ze to tak nedobre vidno, normalne zoberiem asi lupu na tie tvoje kvietky 😀 😵

jakelina
16. jún 2011

@mrka2 to já schválně, 😀 😀 ať nejsou vidět ty chyby. 😀 😀 Kytičky jsou takové divné druhy, co ani nikde na světě nerostou 😀 😝 😀

mrka2
16. jún 2011

@jakelina ale no kde, ved tam vidim lalie a aj orchideu a nejake margaretky ak ma oci neklamu. krasne su! 😉

jakelina
16. jún 2011

@mrka2 no některé jsou si trochu podobné 😀 😀

lukika
16. jún 2011

@mrka2 krásna tortička
@jakelina ty sa nezdáš ty už takto rôzne druhy kvetou robíš 😀 krásne

mizulienka
16. jún 2011

@jakelina krasny kosik a tie kvety, ako zive 🙂
@mrka2 perfektny vlacik, zvieratka uplne bombove 🙂

jakelina
16. jún 2011

@lukika
@mizulienka holky moc děkuju, potěší to a moc. 😉