Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lukika
13. júl 2011

@gabika11 díky určite vyskúšam

ellise
13. júl 2011

holky potřebuji poradit, vím že jste to tady rozebírali, a taky vím že každá má jinou zkušenost s různýma potahovkama, ale už se mi nechce patlat s MMF a navíc mám dělat svatební dort, bílý, tak jsem chtěla poradit s kterou se Vám dobře dělalo. K2, white icing, PTD, smartflex? vysloveně na potažení.

petusko
13. júl 2011

tak nic baby, dohodli sme sa s kamoskou inak, nastastie 😅 😝

ikula2
13. júl 2011

@ellise ja ti na teraz odporucam PDT special, super na leto a nam aj chuti. Uz som skusila K2,PDT,PDT special aj WI a cenovo a kvalitou si myslim ze je super ta specialka aj klasika PDT. Ale baby chvalia aj smartflex.

vlada111
13. júl 2011

@jakelina neboj, zvládneš také krásne torty a toto by si nezvládla. Ja som robila dvojposch., vrchný som mala cca priemer 16 cm, tak som pod neho dala miesto kartóna prázdne CD-čko 😀

lusil2005
13. júl 2011

jaj zienky, teraz som dorobila tu tortu pre zubarku... nastastie to nebola ziadna objednavka ani planovana torta. len mi proste ostal korpus aj plnka z tej promocnej, tak som si povedala ze urobim jednu mensiu torticku pre zubarku. piekla som ju v 16 cm rafiku, s tym ze ju spravim vyssiu. plnila som tym tvarohovym kremom co mi ostal z promocnej capice a zamiesala som donho aj frutafil lesnu zmes. ci visne? uz ani neviem 😅
no tak som plnila a plnila, dala som 6x korpus a 5x krem... a ked som skoncila, torta sa mi cela zkydla, zo spodnych poschodi mi to krem vytlacilo, vrchne sa zosmykli... no nenapravitelna skoda kedze som davala mramorovy korpus a ten je maky ako babovka. skoda kremu, korpusu, a najviac mi bolo luto tej chutnej tacky co som urobila pod torticku, velmi sa mi pacila! ☹ tak som s tym praskla, cele som to ako to bolo zkydnute capla do mraznicky a isla som si lahnut na hodku. ze mozno ma napadne nejake vyuzitie ako somlo halusky alebo co. ked som vstala, isla som to kuknut ze nech to nezamrzne, a ono to bolo nepohnute (zkydnute), ale krasne ztuhnute!!!! tak som to orezala boky tak ze z toho nakoniec bol predsa len tvar torty!!!! sice odost uzsi, a nizsi, ale predsa!!!! odrezky som rozmixovala, spravila som puncovinu, a dotvarovala zub! no a nakoniec je z toho celkom chutna torticka 😀 😀 😀 ked ju rozrezu, asi to nebude nic moc pohlad, ale chuti to urcite neuberie! tak sa z nej vytesujem... ked si predstavim ze vcera skoro letela do kosa, asi ju zachranila len ta tacka ktorej mi bolo luto 😅 este mi schne zubarske zrkadielko z mmf, tak zajtra dam foto. no ale celkom mi to dvihlo naladu ze nakoniec je z tej divnej masy torta 😀

mizulienka
13. júl 2011

@lusil2005 ty si neskutocna :0) super, ze si to zachranila, sikovna si 🙂

jakelina
13. júl 2011

@lusil2005 😀 😀 ty asi ze všeho nakonec něco vyrobíš 😀 😀

anjelicek26
13. júl 2011

Coko MMF vyskusany a obstal, no na figurky, ruze a take veci sa mi zda moc mäkky... ani vobec neschne... sugar paste je v tomto lepsia.... tam su veci do dvoch hodin suche... len teraz - co s tou tortickou??? Musim nejaku obet najst 😅

lusil2005
13. júl 2011

@anjelicek26 kraaaaasa! ja som si teraz v pondelok kupila tuto arabeskovu foliu. s coko mmf to vyzera fakt super. som rada ze sa hmota konecne podarila!!!! 😵 😵 😵 myslim ze nebude problem najst "obet" na torticku 😀 😀 😀

lusil2005
13. júl 2011

tak tu je ta "zakliata" torta 😀 po troch hodinach schnutia zrkadielka som to vzdala, normalne som to znovu premiesila a znovu som ho spravila, ale na drotiku. tiez ma to sprostu nevie napadnut hned! 😅

mizulienka
14. júl 2011

@lusil2005 wow perfektna, originalna :0)

mizulienka
14. júl 2011

@lusil2005 z akej hmoty si prosim ta robila tu promocnu? a nerosila sa ti, ked si ju vytiahla z chladnicky?
baby, neviem sa rozhodnut v akej farbe volit promocnu pre dievca, poradite prosim? mna napada cervena alebo zlta...mozno aj ruzova??? 😕

zdenallicka
14. júl 2011

@mizulienka Já jsem dělala smetanově bílou a na to starorůžože a zelené lístky..🙂

yamahafazer
14. júl 2011

@mizulienka prosim ta ty mas vsetko 🙂 ty si mala niaky postup na zvieratka s madagaskaru?lebo na buduci tyzden budem robit
@lusil2005 perfektny zub to si super tortu zachranila vtychto teplach ked sa robi moc do vysky tak to nechce drzat hlavne nie tuhe kremy ked su ja som mala taky problem stym sudom piva.
@anjelicek26 krasne coko 🙂

yamahafazer
14. júl 2011

@eliska22 perfektna svadobna 😵
@mizulienka mne sa paci aj zlto cierna kombinacia aj cerveno cierna,ruzovu moc nemusim a ked to bude pre dospelu tak ja by som ruzovu nedavala,ale ako kdo aj dospele maju radi ruzovu to ja sa najracej opytam v akej farby by ju chceli

bzucinka2
14. júl 2011

@lusil2005 krasna torticka aj napad, ani nevyzera ze ta tak vytrapila 🙂

bzucinka2
14. júl 2011

@eliska22 suprova 🙂

yamahafazer
14. júl 2011

@mizulienka moc dakujem,ale cele nahodou nemas?lebo tam su len hlavy ako pozeram,ale aj to zatial staci a telo si uz dospekulujem niako 😀

dajna11
14. júl 2011

@ellise no v takomto teple si chvália tu PDTspecialku,nemáms nou skusenosti,WI sa vraj v teple tiež topí teraz,K2 už vobec nie.....smartflex ja som robila s flower,super práca,netopí sa....teraz chcem skusiť na poťah smartflex velvet a na postvičky ten flower.

mizulienka
14. júl 2011

@yamahafazer ja som mala iba predlohu torty madagaskar a tela som robila podla toho...ja som robila takuto...tu mam v al bume vyfotenu.
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.182494...

v

katulkaaaaaa
14. júl 2011

@lusil2005 teda co ti nevymyslis,perfektna je!!!
idem sa ja vrhnut na modelovanie ruzi pokial maly spi 😉

katulkaaaaaa
14. júl 2011

@lusil2005 teda co ti nevymyslis,perfektna je!!!
idem sa ja vrhnut na modelovanie ruzi pokial maly spi 😉

eliska22
14. júl 2011

@lusil2005 super torta, to ťa ako napadlo? 😵

lusil2005
14. júl 2011

@mizulienka spodok je MMF, a capica je PDT special. rosit sa rosilo ked som to vytiahla, ale drzalo 😅 nastastie si prisli pre nu rano, hned ju viezli v klime do chladnicky a o jedenastej uz boli promocie takze to bolo v pohode...

lusil2005
14. júl 2011

dievcata dakujem za pochvaly aj liky!!!! ste strasne zlateeeee! 😅

@eliska22 ja ani neviem. je to taky mix inspiracii co som niekde videla. z kazdeho som si cucla trosku 😅

dadka212
14. júl 2011

babule a ako to robíte, keď vám povedia, že chcú tortu napríklad do 3 kíl a podarí sa väčšia? ja neviem napríklad aj 4 kg...akú sumu poviete? 😕

lusil2005
14. júl 2011

@dadka212 ja som robila teraz prvu obj., takze moj odhad je este velmi chaby 😅 a bolo to pre kamarata a prestrelila som dost - namiesto 3,5 to malo 6 kil takze som mu zaratala vahu na ktorej sme sa dohodli, a on mi dal ako za 4,5 kilovu... 😅

prave mi prisiel balicek od monikyyyy! a moja prvaaaa silikonova formicka!!!! idem hned vyskusat 😀

jakelina
14. júl 2011

Hledala jsem na Dortománii něco o tom vyztužení. Někdo říká, že ano, někdo že ne a radily tam holky vyztužit dortovou oplatkou. Potom se dá to vrchní patro hezky sundat a není to spodní špinavé od drobečků a je to vlastně jedlá podložka. Tak to asi udělám tak. Vyřežu z oplatku kolečko a dám pod vrchní patro a do spodního patra zapíchnu špejle s brčkama.

dadka212
14. júl 2011

@lusil2005 no ja sa preto pýtam, lebo som čítala, že chceli 3,5kg a spravila si raz takú 😀 😅 môj odhad je tiež podobný, takže ma to zaujímalo...ja som si všetky torty vážila, aby som zhruba vedela do budúcna kolko asi mali tak hádam sa potom trafím do váhy 😀 len keby niečo tak že akú sumu pýtate, či tolko čo chceli oni alebo tolko čo reálne mala torta...