Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
15. júl 2011

tak mojich 5 hotovych , idem upratat kuchynu 🙂

daria77
15. júl 2011

@dajna11 ale určite by si ju spravila,tiež, keď som ju išla robiť,som si pomyslela :tak toto skončí fiaskom 🙄 ,ale išlo to úplne super 😉 (až na to,že sa mi natrhol poťah a parížskemu sa nejako nechcelo stuhnúť 😅 )

katy1979
15. júl 2011

@mizulienka vidim ze dnes sa nam s parizskym dari viacerym.ja som dal rajo 33% a aj tak to bolo riedke. ale v chladnicke uz stuhlo. len to musim upravit do nejakeho normalnejo tvaru kedze mi kazda cast utekala inym smerom.

a prvu krstinovu mam hotovo idem napravit tu galibu v chladnicke. snad z toho nieco bude a dopiect jeden korpus kedze som musela slohnut z druhej torty.

@katulkaaaaaa vsak je kraaaasna

daria77
15. júl 2011

@bzucinka2 vďaka 😀 😀 ,si zlatá,ale veru ešte len 5 som ich spravila,mám vás čo dohánať 😀 😉

monika_123
15. júl 2011

baby vie mi niektora napisat recept na krem z bielej cokolady???dakujem

dajna11
15. júl 2011

@daria77 ale tie farby,ako si to dokázala tak krásne realisticky nafarbiť?

katy1979
15. júl 2011

tak uz dokoncena prva krstinova. chyby som vychytala tak nabuduce sa snad na to bude dat pozerat. ale chyb je na nej ako mraku ale snad sa im bude pacit taka aka je 😅

daria77
15. júl 2011

@dajna11 nad tým som veru rozmýšľala,že ako to spraviť.Pýtala som sa aj tu,len mi nevedel nikto poradiť 😒 ,lebo som to skúšala na kúsku hmoty ,ale stále to nebolo ono 😖 .Potom som sa na to vykašlala a povedala som si,že to skusím už priamo na klobáske,keď už budem robiť tortu 😀 .....
Klobasu som potiahla presne takou farbou akej farby je doska..a išla som maľovať 😀 ,najprv som ju natrela štetcom trošku na červeno(gelovkou rozpustenou v alkohole) a potom zase som maľovala s kakaom ,rozpusteným vo vode(raz redším,raz hustejším).Slaninu podobne,tú som najprv potiahla (vrch a boky) tiež takou farbou ako doska,ale zmiešala som ju aj s bielou,aby bola akože prerastená-tú časť som maľovala žltou farbou,a ostatnú zase s červenou a tiež všetko prebehla s kakaom ako pri klobáske 😀

daria77
15. júl 2011

@monika_123 ešte som taký nerobila,ale ,čo tu baby písali,tak robili tak ako parížsky,ale namiesto várovej čokolády dali bielu 🙂 alebo kofilu,ľadové gaštany..........

yamahafazer
15. júl 2011

@daria77 ta je perfektna 😵 nevytiahla si z chladnicky slaninu a klobasu 😀 uplne vyzeraju ako prave

daria77
15. júl 2011

@katy1979 je krásna,veď ako prikúkam 😀 😅 ,tak prikúkam,ja tam žiadne chyby nevidím,ako robíš ten vrch tortičky,tie štvorčeky prosím????? 😕

daria77
15. júl 2011

@yamahafazer ďakujem 🙂 ,veru mala som vytiahnuť,ušetrila by som si robotu 😵 😀

dajna11
15. júl 2011

@daria77 ježiš super že si to opísala.....tak to nevyzerá hrozne,manžel bude mať narodky a on je taký klobásový,tak by som mu to urobila...teda takú tortu 😀 😀 😀 .....by sa potešil......

daria77
15. júl 2011

@dajna11 veď som Ti hovorila,že nič hrozné,jednoduché,to sa len na prvý pohľad zdá,že je to zložitejšie 😉 ...
veď aj brat je taký klobáskový 😀 ,tak dúfam ,že sa poteší,som fakt zvedavá na jeho reakciu 🙂
Skús,určite sa poteší 😉

dajna11
15. júl 2011

@daria77 to je jasné že by sa potešil,otcovi som robila slanu v tvare pivoveho pohára,juj ako sa tešil ako malý.....no a ked by sa nepodarila,tak mu na lopárik šupnem slaninu s klobásou a obviažem to mašlou🙂

daria77
15. júl 2011

@dajna11 slanú tortu som ešte nerobila 😅,ale tomu pivovému poháru by sa veru aj môj ocino potešil 😀

bzucinka2
15. júl 2011

@katy1979 akych chyb, ved je krasna aj cervenu si pekne namiesala a to je vecny problem 🙂

dajna11
15. júl 2011

@daria77 no aj bola super dobrá,teda ja radšej také slané ako sladké.

hejdita
15. júl 2011

moja dnesna 🙂

vlada111
15. júl 2011

@katy1979 my na nej žiadne nevidíme 😉 . Kamoška má tiež Emu, nie je to pre Kadášovu rodinu náhodou?

katy1979
15. júl 2011

@daria77 nozikom som akurat pritlacala ale mam to debilne nabuduce to urobim uz inac. mam ich krivolako vsak ked ja debil nerozmyslam tak to aj tak vyzera. a tie topanky su take nedokonale tie som robila dnes.

@vlada111 nie toto ide do blavy

daria77
15. júl 2011

@katy1979 len nožíkom? 😨 ,tak to keď ja budem robiť,to pôjde krížom krážom 🤐 ,budem si to musieť asi vymerať,aby boli štvorčeky rovnaké 😀

daria77
15. júl 2011

@hejdita uha,krása 😵

monika_123
15. júl 2011

bayb musia sa tie cukryky povapkat citronom? lebo chcem si urobit hmotu a nemam citron.takze ze ci pockam do zajtra alebo mozem aj bez toho

lamps
15. júl 2011

@monika_123 môžeš aj bez citróna, mne chýba doma takmer vždy, tak hmotu robím bez neho 😕

monika_123
15. júl 2011

ze cukryky 😀 preklep 😅
a @lamps dakujem

lamps
15. júl 2011

@monika_123 no a ja som si to cukryky vôbec nevšimla 😵 😀 😵

mizulienka
15. júl 2011

@eliska22 tu funky mam abecedu, mam aj male aj velke pismena...
myslite, ze sa hodi taka abeceda na promocnu tortu???? 😕

anjelicek26
15. júl 2011

Ahojte babule, mam tu svagrinu a svagra a ich tri deti, no koniec uplny, pri 5 deckach okolo skusat spravit tortu - no asi si to odpustim do buducnosti 😀

dadka212
15. júl 2011

@katy1979 ja som 1x použila pilos z lidla krabičkovú šlahačku a bola perfektne hustá 😵 náhodou tortička je super krásna 🙂
@mizulienka no podla toho akú tortu robíš, ja by som skôr použila nejakú klasickejšiu abecedu...ale možno sa bude hodiť aj funky na tú tortičku 🙂

kočky mám otázočku....nemáte náhodou nejaký obrázok torty v tvare ORCHIDEA ?? nie tortu s kvetom orchidea, ale celú tortu 3D orchodeu 😕