Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

svetielkoand
7. aug 2011

@katy1979 vsak podareny shrek 😉

yamahafazer
7. aug 2011

moja dnesna a mam na tento tyzden hotovo 😀

reruna
7. aug 2011

@svetielkoand na poprvé paráda
@zlatat krása! dokonalé dorty!
@dm1 nádhera, ty mašinky, bořek, autíčka, to je modelované? a z mmf? nechápu, jak to děláš, jsou parádní. Mě z mmf jde jakž takže potáhnout, ale modelovat ne, nějak neumím tu konzistenci uhňácat, aby se to nelepilo, tak na modelování mám koupený SF
@anibas ti sloníci jsou tak roztomilí 🙂 a ta kytice je prostě úžasná! a mašina je náhodou dobrá
@katy1979 no rozhodně je to shrek, já bych ho poznala, ale pro roční holčičku to je? ti rodiče fakt už neví, co vymýšlet...
@lusil2005 mňam pivko!
@mrka2 návštěva byla u kávy taky 😉 a obdivovala 😀
Všem díky za pochvalu.
@mizulienka díky za tip, já jsem chtěla ty perličky zkusit včera, ale vůbec mi to nešlo, nebyl pak už čas, tak jsem vykrojila raději kytičky z té nové vytláčecí lišty, to šlo parádně, ale na ty perličky nevím, jestli není nějaká finta... mám je vykrojené jen z jedné strany, až bude čas, tak to zkusím v klidu znovu...
A jinak, kdo máte časopis Dortománie doma, tak recept ze str. 18 je mňááááááááám, místo hrušek jsem dala broskve

reruna
7. aug 2011

@yamahafazer krása

reruna
7. aug 2011

a foto rozkrojeného dortu 🙂

mizulienka
7. aug 2011

@reruna a aku mas vykrajovacku na kvetinky?
nemam novy casopis Dortomanie, myslis, ze by sa to dalo odfotit a hodit sem recept? 😉 😵 dakujeeem

reruna
7. aug 2011

@mizulienka tady z toho odkazu mám tu lištu kulaté kytičky http://www.cukrar-shop.wbs.cz/Vykrajovaci-listy...
a recept sem dám, jak budu mít více času 🙂

mizulienka
7. aug 2011

@reruna dakujem 🙂 take tie kvetinky na liste som tu este nevidela.

bzucinka2
7. aug 2011

@vejinka ja valkam drevenym valcekom a podsypavam K2 solamylom 🙂
@dm1 no paradne torticky napriek ponocovaniu pri drobcovi sa ti bezchybne vydarili 🙂
@anibas ta slonikova sa mi velmi paci a aj ta s kvietkami, vsetky su krasne 🙂
@katulkaaaaaa aj ja sa hlasim ku kniham 🙂

bzucinka2
7. aug 2011

@lusil2005 ty si nezmar, ty aj na porodnom stole budes este tvarovat cosi 😀
@katy1979 super, podaril sa ti 🙂

lusil2005
7. aug 2011

@bzucinka2 och dievcata dakujem... ale tak som sa rano nasr....a, dala som tie kvietky co zmakli na balkon, a ono to vsetko nieze extrazmaklo, ale normalne ztekutelo!!!! z lalie zacali trcat drat drotiky, brectanove listky poodpadavali z kyticky na ktorej uz boli nadrotikovane, male kvetinky poovisali do druhej strany... nechapem!!!! v noci bolo celkom chladno a fukal vietor. ani neprsalo. a byvam v petrzalke, nie niekde v horach pri jazere. no riadne ma skusa tato vyzdoba moja posledna predporodna... 😠

lusil2005
7. aug 2011

@yamahafazer pocuj zena, ty fot riadne aj tie boky!!!! vyzera to byt uuuuzasne, ale cem vidiet lepsejsie! 😀 taku nadheru treba odfotit samostatne nech si riadne ocka popasieme 😅 krasna torticka... 🙂

bzucinka2
7. aug 2011

@lusil2005 tak to by riadne nastvalo 😠 a preco sa to tak stalo z coho si ich robila, z akej hmoty, mna by drblo 🙄

lusil2005
7. aug 2011

@bzucinka2 z mmf a netusim preco... uz boli pekne uschnute. 😒 no uvidim. dufam ze dnes doobeda uschnu, tresnem ich na tortu, tu capnem do chladnicky a hotovo. uz sa mi nad tym nechce rozculovat 😅

lusil2005
7. aug 2011

jaj a aby som nemala malo, zajtra mam ist do tej nemocnice, a mala sa mi dnes rano zobudila s horuckou a s tym ze ju vsetko boli... 🙄 asi budem musiet kaslat na nemocnicu. sesternica u ktorej som mala Natalku nechat ma dve male deti, tam ju v takomto stave dat nemozem. Manzel robi, ja fakt neviem... 🤐

bzucinka2
7. aug 2011

@lusil2005 tak to neviem, ja robievam z K2, tak netusim cim to mohlo byt ☹
juj chudatko male, tak este toto ti chybalo, ale do tej nemocky uz musis ist, nie ze sa drobciatku v brusku nieco stane ☹ a mamina alebo svokra nemozu?

zdenallicka
7. aug 2011

@lusil2005 Manžel si přece může vzít volno - myslím, že je to i v zákoně.. 🙂 Resp, tak se mi zdá, že mu zaměstnavatel musí poskytnout volno..
A maličká bude do zítřka dobrá, uvidíš..🙂 Ono to teď lítá, jednodenní virózy.. A víš co - může se stát, že porodíš ještě dnes a bude..🙂 A mimochodem - fyziologické těhotenství trvá až 42 týdnů, teprve po nich by se mělo mluvit o přenášení... Boxuj za sebe!!!

bzucinka2
7. aug 2011

@lusil2005 presne tak, aj mne sa zda, ze manzel ma narok na volno aj na OCR 🙂 nieco urcite vymyslite 🙂

lusil2005
7. aug 2011

No narok na OCR ma, lenze s tou OCR-kou je to komplikovane... Zbabre ti to priemerku na vyplate, a dostanes len 55% mzdy 🤐 to neni pri hypoteke a len jednom prijme do rodiny bohvieco 😖

lusil2005
7. aug 2011

@zdenallicka ja si tiez myslim ze kazdy den na monitor mozem do tej nemocnice aj zbehnut, kvoli tomu tam nemusim cely den lezat! 🙄

zdenallicka
7. aug 2011

@lusil2005 Hmm, tak to je na prd.. :( Já bych ráno zavolala do nemocnice, že nepřijdu, že mám nemocné dítě a že přijdu další den..
NO a babičky by fakt nemohly?

erika107
7. aug 2011

Pripajam Matthiaskovu narodeninovu torticku... nebola som moc spokojna bo mi nesla zamiesat pekne cervena jednu hmotu som aj musela vyhodit bo som skusila pouzit praskovu farbu cervenu .a neako sa mi zgrcla ta hmota tak putovala do kosa :( .. a potom s cervenou gelovkou mi vysla takato ruzova no nestastna som bola hrozne :( ... babulky aku cervenu gelovku pouzivate aby ste mali taku krasnu cervenu???

dajna11
7. aug 2011

no takže tortička bola super....a ešte som sa piplala s takýmito kanapkami.....ale boli hned preč.

zvonkohra
7. aug 2011

baby ahojte mam prosbu pecie tu niektora baba torty v plzni???najlepsie okolie bory....vdaka mozte aj ip

alti
7. aug 2011

Holky to jsou zase úžasné dorty a hlavně obdivuji jak tu zvládáte za týden 4 a více to bych nedala... 😉
Nestíhám Vás bohužel ani přečíst tak jen v rychlosti zkouknu dortíky opravdu úžasné!!! samé 111111* 🙂
Teď koukám, že navíc tu jedna maminka @lusil2005 je těsně před porodem tak to teda klobouk dolů a hodně štěstí.

Já jsem dělala tento týden pro svou kamarádku k narozeninám ten pistáciový a pro synovečka na křtiny a bez manžela, který hlídal prcka bych to nedala - obdivuji všechny cukrářky-tady už profesionálky a přeji hodně inspirace ! 🙂

mrka2
7. aug 2011

@katy1979 super Shrek! naozaj! 🙂

yamahafazer
7. aug 2011

@lusil2005 ked ja mam taku sunku fotak a mne to vsetko rozmazava,ale tuto som skusila odfotit len uz sa mi to neda lebo o 9 prisly po nu a to som robila maliarskym valcekom
a ty este nerodis? maly sa ,ale drzi to pivo je suprove

yamahafazer
7. aug 2011

@lusil2005 skus si to pozriet na TOM tam je to lepsie vidiet

martinex
7. aug 2011

ahojte dievcata,dlho som sa tu neukazala,ale tolko roboty som mala ze nebolo casu.
pripajam posledne torty, len na tento vikend som ich mala 6 😎

zlatat
7. aug 2011

@dm1 Ďakujem - tú silikónku na stromčeky som si objednala vo formičkách ... napísala som im mail, že ju chcem a oni mi ju objednali - síce som na ňu čakala asi 2-3 mesiace ale stálo to za to 😅