Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yamahafazer
7. okt 2011

a dakujem vam vsetkym za paci sa mi 🙂 aj vase torticky su vsetky krasne 😵

monika76
7. okt 2011

Kočky potrebujem poradit 😉 aspoň približnú sumu, ako idú slané torty ? máte objednávky aj na tento druh tort ? mne sa to zdá velmi nákladné ...

katy1979
7. okt 2011

@monika76 spocitaj si naklady a pripocitaj si robotu. tiez by som nevedela co pytat.

mne zahlasil muz do telefonu ze nepride domov. lebo som si vypytala za tortu 50eur. teda to nevie ze 45 😀 to uz by vobec neprisiel. si doma vypocujem zasa 😀

monika76
7. okt 2011

@katy1979 ja že to ako marcipánové torty za kg na váhu 😒

katy1979
7. okt 2011

@monika76 vsak pockaj co baby napisu ci na TOM nie je tema o cene?

pristela
7. okt 2011

Jeeejda bay , naaadherne torticky ani nemenujem bo zas na niekoho zabudnem , ale opáčitkovala som vam ich 😉
Hoodne sa mi pacila ta detska s lienockami-take chutnunkave a krasne farby!
A este ta formula, no neskutocneee, parada...pacilo sa mi aj viacej ,a le som uz stara ženska , pamat mi hooodne vynechava 😠
Tak ja dnes odovzdala tu s tymi labutami 😀 teda ja na cisto biele moc niesom,ale nevesta chcela, este neviem ci si pamatate povodnu inspiraciu 😀 od neviem koho, ale dakujem za nu-tak tam boli take obrovske 4masle, no ale tie som uz odmietla dat, aj toto sa mi zdalo moc, no a labute 😀 som si narobila nahradnych krídel mraky, ze ked sa polámu , telicka som urobila len dve a zlomilo sa mi ako na just jedno telicko 😠

dadka212
7. okt 2011

@katy1979 😀 😀 odpadnem, aj mne hovorí, nech si pýtam viac...ale ja neviem keď sme si dávali robiť torty, tak to sa mu zdalo vela dať a teraz chce aby som si pýtala neviem kolko...

dadka212
7. okt 2011

@pristela krásna práca...tiež to nie je môj šialok kávy, ale proti gustu....no urobila si to velmi pekne 🙂

pristela
7. okt 2011

@monika76 urcite nie na vahu, ja som akurat teraz jednu odovzdala, sice jej vyroba mi trvala len 2hodiny, prisli si po nu o hodinu skor 😖 a prv som ju aj tak nemohla robit bo som mala v chladnicke tu svadobku 😒
Ono spocitaj si suroviny a pak cas a pracu

pristela
7. okt 2011

@dadka212 to akoby som mojho pocula, som si davala urobit v januari malemu tortu, skoro sa mi oci pretocili ked povedala holka 50€ 😀 ale tak chapem "hand made" mojmu som ani nepovedala az neskor, no ten nadaval 😀 ze taaaak vela, no a vo februari mi to nedalo nevydrzala som a zacala som aj ja piect a to sa mu zas zda ze si pýtam straaasne malo 😀

dadka212
7. okt 2011

@pristela chlapi 😀 u nás to bolo velmi podobne skoro identicky

katy1979
7. okt 2011

@dadka212 no len to som uz mala telefonat tento tyzden od mamy lebo viezli jednu spolu do blavy. ze ci som normalna. to bola kitty mala cez 4kg a vypytala som si 40. a teraz mi volal od nej takze to budem mat zasa na stole od oboch. ze 70 ci 80 ci kolko to zahlasil. tak chceli 4kg kapanek torta mala 4kg bez potahu takze plus potah plus traktor. tak ak niekomu poviem 40 nemozem zrazu povedat 60.

dadka212
7. okt 2011

@katy1979 ano to si spomínala 😀 ja tiež, keď mi niekto povie tortu do 30 eur a náhodou spravím väčšiu skoro vždy, tak vypýtam tých 30 pre niekoho je vela dať viac eur...ale zas dostávam aj tringelty 😵

katy1979
7. okt 2011

@dadka212 tak to mas stastie tringelty su malokedy. pocitala som si akurat naklady na tu tortu tak nejakych 37eur to vyslo. plus vodas elektrika tak asi 5eur za robotu mi ostalo 😅 tak keby som sa trafila s vahou a pytala si podla vahy tak je to viac. no hold blby lidi taky lidi

dadka212
7. okt 2011

@katy1979 mne sa to stáva tiež...niekedy bohužial aj prerobím...aj tých 10eur na kilo mi nevyjde do nákladov, lebo niektoré plnky som zistila sú bohovsky drahé 😝 ale už si asi urobím ceny aj podla plniek...

mia114
7. okt 2011

@pristela kraaasna torticka, aj ja chcem uz raz spravit svadobnu 😅

dadka212
7. okt 2011

@katy1979 a tringelty dostanem vždy od takých obyčajných ludí, od ktorých by som to nečakala a od takých zazobaných čo by si to aj mohli dovoliť, mi dajú presne niekedy aj v centoch....

katy1979
7. okt 2011

@dadka212 akurat si to pocitam. tato bola vajecna s cokoladou tak preto ale zober si pocitam teraz orechovy korpus a parizska slahacka, banany a vychadza mi to 12,70 to je na tu kitty to sa mi zda byt malo teda plus pootah este

katy1979
7. okt 2011

@dadka212 no o tych centovych mi ani nehovor. nad tym sa da iba pousmiat.

dadka212
7. okt 2011

@katy1979 no asi to tak má byť, že niekde pekne zarobíme a niekde skoro nič....

pristela
7. okt 2011

@dadka212 presne toto sme teraz vraveli s mojim 😀 s tymi tringeltami to tak je aj u mna

@mia114 dakujem 😉 , no toto bola moja prva hlavna svadobna a prva poschodova 😉 ja neviem preco sa tí ludia na SK nevedia odhodlat na poschodove, radsej kážu na narodky tortu velku na cely plech a aj vysoku 😖 akoby si dali poschodovu, pri tom poschodova ma vyhodu, ze kazde poschodie moze byt ina chut 😝

pristela
7. okt 2011

aa vsak som zabudla foto tej slanej 😖

mia114
7. okt 2011

No konecne mam upratane 🙂 deti su dnes u babky,manzel este v praci tak mam vecer dnes sama pre seba 🙂 konecne si pozriem vecer tv 😅 alebo nakoniec skoncim robenim kvetiniek na tortu,teda skusanim 😀

mia114
7. okt 2011

@pristela super slana gitara 😵 😵

mia114
7. okt 2011

@pristela no ja zase kazdeho presvdcim na poschodovu 😀 teda pokial chce vacsiu tortu.

anibas
7. okt 2011

@pristela krásna gitara a slané kvietočky - to je čo ???

pristela
7. okt 2011

@mia114 my sme tu male mesto, tu su lidicky-hlavne lacno si asi myslia ze dvojposchodova je drahsia

@anibas kvietky su biela redkovka- teda je to taka čierna gula, ja som to videla vcera 1.x v živote a cervena je paprika 😉

adul67
7. okt 2011

@pristela no to je náádhera ta biela je super krásna .,aj gitara je pekná 🙂 😉

lussy23
7. okt 2011

@pristela - nádherná
@pristela - prekrásna torta waw

monika76
7. okt 2011

@pristela Ok ďakujem za radu.