Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yamahafazer
4. dec 2011

@alenv som nebola doma az pred chvilou sme prisly a tu puncovinu necham zachladit a robim ju tak od oka aby sa dala tvarovat nie moc blatova taka akurat ked je tuha niecoho pridam aby bola meksia

vecernicci
4. dec 2011

@mia1111 jen přidej, přidej 😉 jsme zvědavé 🙂
@mojmacik krááásné perníčky, fakt luxusní 😉

jakelina
4. dec 2011

@mojmacik máš to nádherné, krása

mrka2
4. dec 2011

ahojte, tak pridavam svoje mikulasske pre moje deticky, t.j. dceru a manzela 😀 @mariann2 ty si tu davala inspiraciu na mufiny,tak som sa nechala inspirovat 😉 🙂 torticky maju len kilo kazda, tak to su take mensie,ale je to slahackova plnka,tak mozno aj pre to,lebo az take male sa mi nezdaju 🙂

lamps
4. dec 2011

@mrka2 to je milé - ty si super Mikuláš s dobrými nápadmi 😅

mia1111
4. dec 2011

...no babulky, tu sú moje dnešné výtvory, zdobila som prvýkrát, tak sú také... jednoduché... 😅 ale manželovi sa páčia 🙂 . Na vaše sa nechytajú, ale to nevadí, o rok možno budú aj tie moje o kúštik krajšie 😉

mrka2
4. dec 2011

@mojmacik krasne! a ty brdo.. trojicky... tak to ti verim,ze nemas teraz cas 😀 😵

dm1
4. dec 2011

Tak pridavam aj ja prve tohtorocne vianocne pernicky zatial len na rozbeh 😀

mrka2
4. dec 2011

@lamps vsak? Nelke som pokupila aj sladkosti do mikulasskeho balicka, ale manzelovi som kupila len cokoladu,ale uz sme ju stihli zjest 😀 ,tak len tak na rychlo nieco.. 😀

lamps
4. dec 2011

@mrka2 a nezabudla si náhodou na bábetinko 😅 ? Pozerám, že už si v 21. týždni, ako to strašne rýchlo letí 😅 😅

mia1111
4. dec 2011

@dm1 - nááááááádhnernéééééééééé 😵 😵 😵 . Môžem sa Ťa opýtať, kde si kúpila vykrajovačky na kostolík a domček? Lebo u nás som pozerala - nikde ich nemajú a ani na webe som ich nevedela nájsť ☹ . Som si chcela tento rok tiež urobiť nejaký pekný svietnik s kostolíkom, ale nezohnala som vykrajovačky, tak nehrozí... ☹

lamps
4. dec 2011

@mia1111 jednoduché, ale veľmi krásne 😅

Normálne chytám depky 😀 vždy, keď sem nakuknem. Ja nemám upečený ešte ani jeden medovníček, koláčik na vianoce. Hlavne, že sa stále hrajkám s tortami a modelujem kvietky a postavičky. Na tento týždeň mám tri torty, jedna z nich je pre moju najmladšiu lásku k 4. narodeninám. A potom už nemám žiadne torty, tak začnem vypekať na vianoce. Teda plánujem si to tak, ale pri deťoch človek nikdy nevie 😝

dm1
4. dec 2011

@mia1111 domcek mam klasika z pecenia hrou ale este by sa mi zisiel aj vacsi. Kostolik som vyrezavala radielkom podla sablony 😝

mrka2
4. dec 2011

@lamps no ved to je este vo mne,to papat nebude 😀 veru, strasne to rychlo leti... ale uz nech je april 😉 tesime sa velmi 🙂

mia1111
4. dec 2011

@lamps - ďakujem 😒 😉
@dm1 - kostolík si fakt vyrezávala? Tak to klobúk dole, veď hovorím - si šikulka 😵

lamps
4. dec 2011

@mrka2 ale bude 😀. To je krásne, že sa tešíš, ja sa vždy poteším, keď sa dozviem, že niekto čaká bábetinko. Aj moja úplne najlepšia kamoška čaká bábo, ale až v júni. Ja sa teším ako keby som ho čakala ja. A najlepšia je naša malá Veronka - rozšírila v škôlke, že čakáme bábatko 😀 len my s manželom o ničom nevieme.

mrka2
4. dec 2011

@lamps 😀 😀 😀 no som sa fajne zasmiala... podarena je 😀 tak zeby tuzila este po surodencovi? 😉 hmm? 😀

inac baby, to co za cukor? vcera som kupila v Kauflande,no ved to jak lata! dnes som robila cesto na vianocne kolace, som nepreosiala 😖 a som potom nadavala 😠 😠 😠 hroza des 😝

dm1
4. dec 2011

@mrka2 veru veru zachvfilku ho zacnu ludia miesto tehly pouzivat 😝

@mia1111 ja som to podla tychto sablon tie som prekreslila na peciaci papier vystrihla a radielkom vyrezala. peciaci papier som si mohla aj prilepit na cesto lepsie sa tak vyrezava a potom som to zlupla.

dm1
4. dec 2011
lamps
4. dec 2011

@mrka2 no ona a aj tí starší by ešte prijali súrodenca, ale ja už hlavne zo zdravotných dôvodov som vyradená v tejto oblasti z prevádzky.
A čo sa toho cukru týka, kúpila som tiež taký ako ty

vera_vila
4. dec 2011

@simasa Tak to je super, hned si to ukládám, chystám se taky na vánoční dortík, tak se to bude hodit...

dm1
4. dec 2011

baby potrebujem pomoct s cenou toho najvacsieho svietnika. zajtra si pren pride a ja netusim co za to pytat 😕

vecernicci
4. dec 2011

@dm1 a jak je velký? já je měla průměr 23 cm a nechávala jsem je za 250 kč a nikdo neříkal, že je to drahé 🙂

mia1111
4. dec 2011

@dm1 - jéééééj, ďakujem za šablonu, tak super, možno to vyskúšam, veď ak sa nepodarí, tak nevadí, ale skúsiť môžem 😀 .

dm1
4. dec 2011

@vecernicci toto je slza forma takze tak cca. 25x15 cm

vlada111
4. dec 2011

@zlatat ja by som 7 hodín robila len ten veniec 😀 . Nádhera...

vecernicci
4. dec 2011

@dm1 manža mi to počítal, jak dlouho jsem ten věnec dělala a vyšlo mi 5 kč na hodinu 😉 jen než to člověk napeče, něco stojí suroviny a elektrika, počítala jsem to nakonec náklady na suroviny, plus 10 kč na energie a vynásobila jsem dvěma a vyšlo mi těch 250 a ty je máš nádherný, takový elegantní 😉 tak se neboj si za takovou práci říct penízky 🙂 🙂

dm1
4. dec 2011

@mia1111 neni zac mam ju z ceskeho perniky.cz tusim. Inak mi povedali tu u nas v peceni ze mi vyrobia vykrajovacku ked donesiem sablonu 😵

mariann2
4. dec 2011

@mrka2 krásne, nenapadlo by mi preniesť ten nápad z mufiniek na torty 🙂