Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zlatat
11. dec 2011

@vecernicci ďakujem krásne 😉 Kamoška keď si prišla pre tortu mi povedaal, že aj s tými chilli papričkami som sa trafila - super 😀
@mariann2 krásne tortičky

jakelina
11. dec 2011

@zlatat krásná, ty drobné kapradí nebo co to je, to je úžasné

yamahafazer
11. dec 2011

@zlatat strasne krasna a tie kvety 😵 nadhera 🙂

dm1
11. dec 2011

@evamlynekova ja zdobim klasika obycajnym sackom bez spicky tu si odstrihnem. Su to take male sacky bez zvaru co maju ten uzatvaraci patent. Je to v kazdom papiernictve rozne velkosti

yamahafazer
11. dec 2011

@vecernicci paradna ovecka 🙂
@katulkaaaaaa jej zlatunky havkovia
@mariann2 fu,ale si si makla krasne

ja si chcem akurat dnes zarobit cesto na medovniky a orechove rozteky a tento tyzden budem mat uz len jednu poslednu tortu na objednavku

yamahafazer
11. dec 2011

@zlatat prosim ta ty ked peces bezlepkove torty tak pouzivas WI? lebo co som robila krsnatku tortu tak svagrina co ma brata tak jeho zena ani dcerka nemohli okostovat lebo ja davam smartflex a ten sa asi nemoze,ze?lebo mna to ani nenapadlo,ze oni take nemozu a ani nic mliecne nemozu a svagrina tiez na to zabudla lebo tuto tortu chcela este aj slahackovo tvarohovu plnku a malinka chcela papat marcipan len tento nemohla ☹

yamahafazer
11. dec 2011

@mamina1978 ta je uplne perfetna a ,ze druha
@livia76 toto pozname 😀
@gumkacka1 to je perfektny napad taky pol sud aspon to neni take vysoke ako ked chcu na stojaka a potom sa to blbo kraja

yamahafazer
11. dec 2011

@dm1 tie medovnicky su nadherne 😵 aj torticky ozaj a tie vlocky ti prisly?
@vecernicci ta je peknucka jemnucka
@katulkaaaaaa paradne su a to babo je super

vecernicci
11. dec 2011

@yamahafazer jé, máš novou fotku 😉

vlada111
11. dec 2011

@yamahafazer ni musím sa do nejakej pustiť. Urobím švagrovi alebo ocinovi k sviatku.

vlada111
11. dec 2011

@pipka perfektne si sa vynašla, je peknunká 😉

vlada111
11. dec 2011

@dm1 nešťastné, ale krásne. To prasiatko je tiež super 🙂

vera_vila
11. dec 2011

Tak perníčky upečené... Jen první plech jsem trochu připekla, tak jsou tmavší, ale u dalších už jsem to vychytala... Co vy na ně?
Příští týden budeme zdobit.

lucula73
11. dec 2011

@lamps no aj my máme iba vysoké teploty,nič viac,tak som zvedavá čo z toho bude...a ďakujem 🙂
tortička bola pre svokru k narodkám,celá čokoládová 😉

idem pokukať vaše krásne výtvory 🙂

lamps
11. dec 2011

@lucula73 tortička sa ti vydarila úplne super 😅.
Naša Terezka mala vo štvrtok vysoké teploty a zo štvrtka na piatok v noci a v piatok cez deň jej už nič nebolo. A dnes to chytila Veronka - tiež má len teplotu. Možno sa tu v našich končinách motá nejaký vírus - taký jednodňový 😅

vlada111
11. dec 2011

@mizulienka Luci a nechceš to využiť a vyskúšať ten bešamelový? Kamoška ho včera robila, bola zvyknutá na šľahaný nad parou a bola nadšená. Dala do neho aj roztopenú čoko ako ja a skonštatovala, že na čo sa doteraz ondiala s tým nad parou, že tento je super 😀

lucula73
11. dec 2011

@lamps ďík 😅
no ste neďaleko nás,tak asi majú deťuchy rovnaké vírusy 😀 ,moja Nika už tiež nemá teplotu,ale Matuško od včera poobedia vkuse v noci sme zrážali skoro 40ky 😠 ,,teraz spí,som zvedavá,koľko bude mať 😝

lucula73
11. dec 2011

@vlada111 ja som ho teraz robila ten bešamelový ,je výborný,ale sa mi trochu zrazil,som nechápala,všetko ok,ani hrčky nemal,čo je moja špecialita,ale ako som pridávala maslo,tak ku koncu sa začal zrážať,mikrovlnka to trochu napraavila,nebolo to vidno,ale neviem prečo 😕

yamahafazer
11. dec 2011

@lucula73
@vlada111
baby aky je to prosim vas ten besamelovy krem?

anibas
11. dec 2011

@mima595 Počúvaj moja !!!! A čo do mňa nedrgla ????? Ja som teraz nikoho nevnímala, ani tváre - ani mená - len som trpla či mi nespadnú figúrky 😀 😀 😀 😀

anibas
11. dec 2011

@mima595 skúšali na konci - asi 2 žienky si poťahovali torty a skúšali pomôcky čo nakúpili 😀 😀

lucula73
11. dec 2011

@yamahafazer ja ho mám od vlada111....60g masla,60g hladkej múky,400ml mlieka.......z mlieka múky masla urobíš kašu,necháš vychladnúť a ja som vmiešala až 300gr.masla,lebo sa mi to videlo stále múkové.....možno stačí aj menej masla....cukru som dala 200 gr. a kakao podľa chuti a farby 🙂

mima595
11. dec 2011

@anibas - ja som ta nechcela otravovat, lebo si sa stale s niekym rozpravala a my to prislo take blbe, že ahoj, ja som Mima595 z MK 😎 😎
ale ja som bola pri tebe, ked si riesila, aku velku hlavu ma mat Macko Pooh...že velku a hranatu 😀 😀 ...ale fakt i figurky isli od ruky, sa mi to vobec nezdalo take narocne 🙂 🙂

ja som vcera vecer skusala drotikovanie 1x...ale som skusala len listky brectana a mala som nafarbenu PDT, tak mi to padalo z drotikov, asi to mala byt trosku tensie, prip. viac ususene...len sa mi nechcelo na uplne prve skusanie davat WI

mima595
11. dec 2011

@anibas - aha, vidis, tak moj popis stertka plati iba do 14. hod 😀 😎

vlada111
11. dec 2011

@zlatat Zlatka to je pastva pre oči. Krásne sa ti podarila. Akú máš tu knihu od Alana?

vlada111
11. dec 2011

@lucula73 mne sa zrazil len raz a aj to preto, že som dodatočne pridala čoko. Ka čoko dávam do teplého bešamelu. Inak sa mi nikdy nezrazil, preto ho mám rada.

vlada111
11. dec 2011

@lucula73 ja dávam tiež viacej maslo ako bolo v recepte

lucula73
11. dec 2011

@vlada111 🙂 ,no mne sa tiež videlo tých 200gr. masla málo 🙂
a keď dávaš namiesto kakaa čokoládu,tak kedy je najlepšie ju tam pridať? 😉

zlatat
11. dec 2011

@vlada111 ďakujem moja - no mám asi 5 kníh od neho 😀 😀
@yamahafazer áno iba WI - smartflex obsahuje lepok, preto ho ani ja nemôžem používať

vlada111
11. dec 2011

@zlatat jej a hodíš mi sem link aké? Ja sa s kvetmi trápim sama, ale nie je to ono.