Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vladka1
28. jan 2012

děkuju moc za všecny lajky 🙂 ...udělaly ooobr radost...díky

jania023
28. jan 2012

ahoj chcela som sa spytam nna farbenie marcipanu pouzivate gelovky?a este ked chcem urobit ruzovy kabatik-perletovy pre barbinku tak treba najprv zafarbit kabatik na ruzovo a potom dat perlet?mam ju v praskovej forme -ruzovu...ako ju potom nanasat?stetcom ci ako??dakujem za rady

jania023
28. jan 2012

@zuzana124 ahoj ako si robila tie zelene ornamenty na torticku? 😕

lussy23
28. jan 2012

@lucinka10011 nádherné
@jakelina to je akože torta? 😲
@yamahafazer krásnučká
@gagarinka jej krásna kabelka

lussy23
28. jan 2012

@lusil2005 krásny vankúš
@zuzana124 nádhera z čoho je tá zelená ozdoba?
@anibas nádherné tortičky
@lusil2005 to je torta??? ty kokso veď to je dokonalé!

lussy23
28. jan 2012

@eliska22 jej zlatý a krásna torta
@littlebubu krásna Kitty

peroli
28. jan 2012

@jania023 jj, rozředit v kapce alkoholu (vodka, slivovice) a nanést štětečkem 😉

lucinka10011
28. jan 2012

@lussy23 diky

peroli
28. jan 2012

@jania023 a já na obarvení potahovaček používám jen gelovky.. doteď jsem měla wilton, teď jsem poprvé použila sugarflair a spokojenost s obojím.. akorát tu barvičku co jsem teď potřebovala wilton nedělá, tak proto ten sugarflair.. 😉

peroli
28. jan 2012

moje dnešní, ale spokojená moc nejsem 😒 ale z té barvičky mám radost.. přesně takovou jsem chtěla.. už nevím kdo mi to s ní radil ale moc děkujuuuuuu 😵 😵

mariann2
28. jan 2012

@yamahafazer krásne topánočky, aký máš strih?

alenv
28. jan 2012

@peroli vždyt je krásná... tuhle barvu míchám zelenou ze žlutou 😉

lusil2005
28. jan 2012

wow baby v tej cokosutazi su kazdy den krajsie a krajsie torty!!! niektore su tam fakt ze wow 😵

anibas
28. jan 2012

@lusil2005 ja už som na to prišla, že najkrajšie torty sa dávajú na koniec 😀 😀 😀 aspoň taký zvyk je na TOM

yamahafazer
29. jan 2012

@mariann2 dakujem a sablonku na ne nemam to som si robila od oka lebo mne to podla sablonky co mam na tie take chlapcenske vobec nesedi tak ja si to vzdy vsetky od oka rezem a prisposobujem aby to ako tak pasovalo a podla oka vyrezavam aj na viac krat aby mi to sedelo. 🙂

vecernicci
29. jan 2012

@anibas fakt krásný dortíky a ta fialová to máš pravdu, když mrkneš do mýho albíčka na fb, tak ta třípatrová dorta svatební je tady barvená genciánkou a je z ní super barvička a nikomu nic nebylo, jedla jsem to i já 😀
@pristela náhodou můj chlap okukuje každý můj dortík a jen chválí 😉 protože jednou na mě zkoušel ty svoje porady, když jsem dělala hasičské auto, tak jsem ho vyhnala z kuchyně 😀 😀 😀 od té doby jen chválí a když se mu něco nezdá, tak jde radši pryč 😀 a neboj to zvládneš, oni ty auta nejsou tak hrozný 😵

vecernicci
29. jan 2012

@yamahafazer koukám, že jsi taky ranní ptáče 🙂 tady je teď ráno takový klid, když kluci ještě spí a nikdo mě nevyhání od pc 😀

yamahafazer
29. jan 2012

@vecernicci ja by som ani tak skoro nevstavala,ale mala vstava o 5 😒 niekedy o 6 ona od narodenia skoro vstava najdlhsie ked spi je tak do pol 7 -7,ale to ked bola mensia ,ale aspon som stale zabehnuta ako ked som do roboty chodila rano vstavat

mima1311
29. jan 2012

@anibas su kraaaaasne vsetky tvoje torticky , akurat som ich obdivovala na FB ... 😵 tie fialove si farbila genciankou , ako tu kocky spominaju ?

vinka
29. jan 2012

@abriela som už v roku 2009 písala.kriste to jaká doba.No to som ani netušila jak to rýchlo ubieha.Ale @yamahafazer ma fakt krásne torty.Už by som povedala,že krajšie jak alenka.čo tu bola fakt favoritka.sme furt čakali na jej prídel celotýždnovi a obkukovali.Ale idem o týžden piecť synovi tak už mám predstavu uloženú.Sa ob ávam výsledku 😝

mia114
29. jan 2012

@abriela ahoj, pismenka som robila normalne som si vykrojila vykrajovackou jedno modre a druhe fialove a dala na seba. a ten vzhlad ako vankusik som robila vykrajovackou kockou som ju oddtlacala, sice to nebolo najkrajsie ale dalo sa 🙂 je na to inac taka ta patchworkova vykrajovacka.

vinka
29. jan 2012

@zuzana124 ježiš to teba mám na FB?To teba som sa pýtala na tie kvietky? 😀 😀 😀 😀 No krásna je.A tie ornamenty sú predtlačené či tak krásne rovnomerne maluješ? 😕 A to sa dajú také ornamenty kúpiť? 😕

jitta
29. jan 2012

Dobré dopoledne, jdu se pochlubit svojí prvotinou,
děkuju @abriela za rady a Vám všem za rady, které tady dáváte. Dortík není moc dokonalý, buďte prosím shovívavé 😀 😀 nemám to ještě tak vychytaný, takže mi potah nešel moc dobře podhrnout, ale příště to snad vychytám, byl to zkušební dortík pro dceru, zítra jde k zápisu do školy - potah je z marshmalow bonbonů, náplň - krém z ledových kaštanů, banány 🙂 🙂

katulkaaaaaa
29. jan 2012

ahojte stvrta tento vikend,srdiecko 3,5kg na vyrocie sobasa 🙂

daducha
29. jan 2012

Ahojte,
tak mam to tento tyzden za sebou a poviem Vam, som grogy.Ta kriva torta mi zobrala 20 rokov zivota,rano o tretej uz som od zlosti plakala,ale nejako som to dobojovala.Ta s tym Noodym je pre nasho Timinka, mal 3 roky a ta s miminkom isla do nemocnice na JIS-ku pre predcasne narodene deticky ako podakovanie pre jednu sestricku.Dokopy 24 kg 😝

jakelina
29. jan 2012

@daducha jsou nádherné všechny a ta křivá je teda boží

mariann2
29. jan 2012

@daducha krásne, tá s majou a pre Timka super a krivá krajšia ako originál, verím ti, že sa ti chcelo plakať, ja mám občas tiež také stavy 😉

79zuzana
29. jan 2012

@daducha prekrasne torty, najviac sa mi paci ta s vcielkou majou 🙂
@katulkaaaaaa krasne srdiecko🙂
@jitta pekna prvotinka... len tak dalej 🙂

yamahafazer
29. jan 2012

@vinka ale neprehanaj kazda tu pecie nadherne torticky vsetky su krasne s neda ani vybrat
@daducha krasne su a teda ta kriva to musela byt robota ,ale je super a ten klobuk je tiez torta ci je iba z hmoty?

janulkamartinko
29. jan 2012

@peroli ,
@daducha ,
@katulkaaaaaa ,
@jitta , baby krasne,krasne,krasne vsetky 🙂