Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
16. feb 2012

@fodorka v bile zlatko v bile 🙂

ajka82
16. feb 2012

@reruna takze si robila bez tej slahacky, ze? a ja som sa tesila akurat na nu... no skusim... dakujem 😉

lifinka
16. feb 2012

@rejoice děkujííííííííííííííí

zuzana124
16. feb 2012

@pristela že waaauuuuu, nádherná postavička 🙂
@mizulienka @vecernicci najprv ortopedička myslela že sa jej tam usadil nejaky bacil, robili jej vyter z hrdla a zistili jej tam klebsielu pneumonie, ale potom ked jej spravili rontgen tak sa ortopedicke nepozdaval, a vravela že má podozrenie na nejakú chorobu (anomáliu) bedrového kĺbu, tak musíme počkať 2 týždne kedy znova urobí snímok a uvidíme, lebo že dedičky sa nemôžu tak často rontgenovať. ☹

rejoice
16. feb 2012

@reruna - dakujem za odpoved, tak ja teda vyskusam smartflex flower 😵
Baby a dakujem za ,,paci sa mi to" 😀

jakelina
16. feb 2012

@zuzana124 malé přejeme brzké uzdravení. 😉

mia.k
16. feb 2012

Dievčatá prosím vás poradte mne laikovi,ako zafarbím marcipán na čierno?

jakelina
16. feb 2012

@mia.k kup si gelovou barvu a pak už jenom v rukavicích zamíchat. Kup si tu extra černou.

mia.k
16. feb 2012

@jakelina ďakujem a ešte mi prosím ťa povedz kde ju kúpim a či sa s ňou dá i malovať. Vďaka.

jakelina
16. feb 2012

@mia.k ty gelové se dají sehnat jenom v nějakém e-shopu. A malovat se s ní dá, nebo si můžeš koupit jedlý fix, je v různých barvách i černý. Já na Slovensku nenakupuju, jenom pro ukázku, je to v takovém kelímku. Holky ti poradí, kde nakupují. http://www.pravacokolada.sk/cs/22-farby

ajka82
16. feb 2012

@mia.k pozeram, ze mas hc v pase...ak chces tu je jeden e-shop co ma aj predajnu v hlohovci http://www.peciem.sk/peciem/eshop/1-1-Farby/1-2...

simasa
16. feb 2012

@pristela Ty brdoooo - "zenska" je dokonala 😨
A vsetkym chorym detickam prajem skore uzdravenie.

lifinka
16. feb 2012

holky máte někdo takovou, či podobnou vykrajovačku, jak s ní pracujete? Já si koupila tuhle:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=51408685&ta...
vypíchne se tvar a pak i obličej, jenže nevím, jak na to? Vkrojit to z bílé hmoty a pak namalovat?

yamahafazer
16. feb 2012

moje dnesne
ta trojposchodova je taka mensia pre mojho synovca a neter a maju ju taku dvojitu z kazdej strany iny vek lebo som im chcela robit dve mensie torty kazdemu,ale ze jedna staci tak maju taku dvojitu mensiu 🙂 a ta slza na nej je na boku stencils,ale biely a na tej foto mi to neni vidiet

reruna
16. feb 2012

@ajka82 dělala jsem tento krém: 2 šlehačky v prášku, 3 dcl mléka, 1 kaštanové pyré
a nebo tento: 1 kaštanové pyré, 1 vanilkový cukr, 1-2 PL práškového cukru, 125 g máslo, 200 g kysaná smetana.
Ten druhý krém mi asi chutnal více a lépe držel.
Nebo můžeš dát 1 vrstvu toho kaštanového krému a druhou vrstvu toho smetanového krému (1 smetana ke šlehání, 1 kysaná smetana, 1 ztužovač a 1 vanilkový cukr)

abriela
16. feb 2012

BABY, celkovo som doteraz prispievala pravidelnejsie mozno do troch tem. Ale vy tu stale, tolko vela popisete, urcite drzite rekord 😀 . Ak by som postupovala tak ako som mala v plane citat uplne vsetko, tak ku koncu - do aktualneho casu sa veru nikdy nedostanem.
@yamahafazer krasna kombinacia farieb a nadherna orchidea aj ta krajka - co sa vola asi strencils 🤐

pristela
16. feb 2012

@jakelina 😀 😀 😀 haa, si ma rozosmiala, vies ako moj lutuje , ze ma má ? 😀 😀 😀 😀
@mamina1978 celá je z čoko MMF
@bzucinka2 😀 vlasy 😀 vidis vedla nej položene tie "natáčky" ? 😀 😀 na špáratka natocila hmotu, stiahla dolu a prilepila na hlavu
Holky mooooc dakujem za všetky like 😅 😅 ste andeličky !!!!

ajka82
16. feb 2012

@reruna dakujem 🙂 , ...ja mam iny, teda jak ten druhy co si pisala ale miesto smotany kyslej ide puding zo zlateho klasu a na ten krem povodne karamelova slahacka... ten tvoj druhy by som nemohla asi urobit, lebo moj otec zaciti smotanu vsade a potom to nechce jest 😝 ale vyzera ze je mnamki 😵

reruna
16. feb 2012

@ajka82 jé, tak ten recept neznám a vypadá dobře - karamelová šlehačka, ty jo, máš na to odkaz, ještě mám jedno pyré v mražáku, tak bych ho mohla hned vyzkoušet

ajka82
16. feb 2012
jakelina
16. feb 2012

@pristela že natáčky, já z tebe umřu. Nezapomněla jsi jí nechat propíchnout uši a nasadit naušnice?? 😝 😀 😝 😀 😀 😀

zdenallicka
16. feb 2012

@pristela TOpinkáááááááá ruléééééééz!!!! :-*

pristela
16. feb 2012

@jakelina nesmej sa mi 😀 😀 😀 ale vcera som presne premyslala, ze do nej bodnem náušnice 😀 😀 😀 ale inak som uuuuplne normalna 😵

reruna
16. feb 2012

@ajka82 to vypadá moc dobře, kdybys dala nahoru ještě jeden ten plát a potáhla, tak by to asi taky šlo

lussy23
16. feb 2012

@pristela perfektná. waw to je z jedneho kusu?
@rejoice krásne tortičky @lusil2005 perfektná torta @dajna11 krásne Muffinky @fodorka nádhera @jitta jej peknučká Kitty aj ružička

lussy23
16. feb 2012

@yamahafazer krásne torty.

lussy23
16. feb 2012

@lifinka @zuzana124 deťom skoré uzdravenie

mishulle
16. feb 2012

Holky prosím, na co to přiděláváte ty hvězdičky, to jsou nějaké vázací drátky? hodíte mi odkaz? děkuju

jitta
16. feb 2012

Holky děkuju za laiky a za vaše chvály, moc to potěší, i když vím, že se mám ještě hodně co zdokonalovat 🙂 kittyna už je snědená 🙂

lifinka
16. feb 2012

@abriela taky si myslím, že tato diskuze pokud tu chvíli nejsem nejde dočíst 😀 😀