Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
18. feb 2012

@artepf super, já se těch 3D bojím.
Dnes jsem dostala pochvalu za tu růžovou krabici s mašlí, prý to byl výborný dort a rozkrájeli ho až pozdě večer. Ta Zuzka, pro kterou byl ho nechtěla rozkrojit. 😀 😀

dajna11
18. feb 2012

@abriela dík,ja chcem tiež robiť čokopolevu so šlahačkou,teda čokoláda a smotana....viem že nemožem horuce lievať ale ešte som to nerobila tak sa bojím,lebo ju potrebujem na zajtra obed a oprava nebude ožná,tak či možem smelo lievať na šlahačku 😀

jakelina
18. feb 2012

Holky já jsem dnes uvažovala nad dortem pro našeho Eliáška k druhým narozeninám. Normálně vůbec nevím co mu udělat. On zatím nemá žádnou oblíbenou postavičku, jenom usínáčka a psa se kterým spí. No tak fakt nemám ponětí co mu vymyslím. Nechci moc velký. Asi kulatý a nějak pořád nemůžu najít to pravé. 😒 😀 Kovářova kobyla chodí bosa. Že bych mu šla koupit do cukrárny??? 😀 😀 😀 😀
Nebo mi upeče večernice a pošle PPL. 😀

abriela
18. feb 2012

@dajna11 tato poleva nestuhne uplne, cize ju mozes nechat vychladnut. Inak nestuhne, ale na dalsi den je taka ina - krajsia ako v den, ked je torticka poliata.

dajna11
18. feb 2012

@abriela hej?ešte som ju nerobila len si ju chvália aj koli krájaniu...aký dávaš pomer:?a dobre sa leje?hlavne o boky mám strach ako ich pekne poliať...ako to robíš?

rejoice
18. feb 2012

@lussy23 - to som robila z tekej hmoty co sa rozpusti cokolada aj jojo cukriky urcite to poznas, a super sa s tym pracovalo, skusala som aj s bielou aj tmavou cokoladou 😉

@ajka82 - niekedy je fakt den blbec, aj ja som robila vcera piskotu na tortu, a urcite si uz videla co sa robi taka ze raz davas biele cesto a potom tmave a vznikaju kruhy, no ja som mal kruhy iba hore a inak cela sa potom zmiesala, ale inak je piskota chutna 😀 A na tvojej tiez vobec nevidno ze nieco nebolo ok, uplne ze mnamky 😀

abriela
18. feb 2012

@dajna11 nieje leskla a malokedy dodrziavam recepty, ajked som pouzila daky z mimibazaru - asi 1 cokolada, 0,5 krabicky smotany. Boky som ani nezdobila, lebo to bolo len pre nas.
Na prvej foto je cela torta poliata cokoladou a tie tmave smuhy - je poleva granko 🙂

lawli
18. feb 2012

Ahojte kočky ,už som tu nebola hádam aj vyše mesiaca...nemala som ani žiadnu tortičku no teraz ich bude zase dosť. A po dlhšej pauze som sa teraz rozbiehala na prvej čokoládovej tortičke. Sprvoti som sa hrozne bála ,že ako to dopadne ,ale dostala som super rady od @dm1 , tak som to nejak zvládla 😅 .....Dani 1000x ďakujem 😵
A tu je už ta moja čokoládová........

lawli
18. feb 2012

@dajna11 😀 😀 😀 😀 😀 asi som s tou mojou tortičkou aj trafila diskusiu...tiež som sa bála bokov a takto som to poriešila ,okopírovala od @dm1 Možno by si mohla aj ty 😉

mamina1978
18. feb 2012

@vecernicci Je krasne decentny... 🙂 ......Ale i tak nechapem ako moze niekto,, take´´ pre neplnolete dievcatko objednat. Viem , ze v dnesnej dobe uz 10 rocne deti vedia co a ako...... Ale este to podporovat tak nevhodne...... Ale si to krasne vyriesila s tym romantikom........pre pubertacku este taka nevinna varianta. Super........Aj tortu by som tiez ako si spominala tymi ruzickami a lupenmi vystlala.....mas to velmi decentne, pekne............
😵

daducha
18. feb 2012

Ahojte,tak mam po tohtotyzdnovej sichte 😀 .Teda este jednu dokoncit zajtra rano a hotovo.Zatial aspon tychto 7 😉 a idem Vas skusit docitat a popozerat torticky

daducha
18. feb 2012

@vecernicci perfektna torta,tak " slusne "pre 15-ku ,aj ked pre mna vhodnejsie tak od 17 😀 .Ale nas zakaznik ...

lusil2005
18. feb 2012

@daducha wooow krasne torticky!!!!! tie detske su uplne dokonale. aj ten bazen. a na balikoch - ta masla je nenormalna.

yamahafazer
19. feb 2012

@ikula2 krasa ten kapor ako zivy
@lusil2005 perfektne a ta poduska nadhera
@mima1311 ja by som spravila normalne okruhlu a vrch dotvarovala puncovinou a potom lepila po boko sulky ako tie stopky a na vrch tie kvetinky

yamahafazer
19. feb 2012

@daducha tie su perfektne to si si teda makla riadna fuska
@lawli super sa ti podarila cokoladova ja mam akurat nervy na tu cokoladu 😀

yamahafazer
19. feb 2012

@vecernicci perfektne si to vymyslela je to take decentne neni to vulgarne

katulkaaaaaa
19. feb 2012

@daducha wau obdivujem tvoje torty,mas ich vzdy krasne prepracovane...a tie mnozstva kazdy tyzden 😕 😕 😕

katulkaaaaaa
19. feb 2012

@vecernicci torta ako taka sa mi velmi paci ale skor tak pre 30tku...ja nechapem ze toto da niekto 15tke...akoze ok aj ja som bola pubertacka 😀 ale toto,neviem...ale sak co sa cudujeme ked uz macko pu mal samopal nie? 😀

katulkaaaaaa
19. feb 2012

ja mam teraz na piatok objednavku postel a dve babay jeden chlap....no sama som zvedava co vymodelujem a kde to pred deckami schovam 😕 tento tyzden bude zaujimavy 😀

katulkaaaaaa
19. feb 2012

@ikula2 stale ti chcem odpovedat ohladne tej modrej farby co si sa pytala,na srdieckovej torta cca dva tyzdne dozadu,pozerala som na to,ale ta farba ma zoskrkany nazov 😒 kupila som raz na stretku od p.Kovaca z cukrarskepotreby.eu ale teraz ju u neho nevidim

yamahafazer
19. feb 2012

@katulkaaaaaa ja co som robila postele na svadbu nastastie nechceli take vulgarne toto tiez moc nemusim ked tam ma byt viac chlapov alebo zien nastastie to odomna nikto nechcel este by som jedine dvoch spravila,ale zakrytych ,ale taketo ja nemusim osobne a torty este prsia a zadok spravim,ale chlapsky predok to nie jedine torzo a predok v nohaviciach aby to nebolo vidiet alebo som raz tiez jednu objednavku odmietla mala to byt rozozrana ruka taka krvava zhnita no fuj som sa na to ani pozret nemohla nie to este robit ble.Ako niektory maju take napady ,ze hnus a tieto rozne moc eroticke torty keby to mne niekto dal spravit k narodkam ja by som sa veru nepotesila

my sme vcera s malou modelovali auta cars vsetko sme komplet spravili aj ine ozdoby co tam potrebujem tak som rada,ze na jednu tortu mam uz nachystane lebo musim robit este vela kvetov na druhu tortu

yamahafazer
19. feb 2012

@jakelina moja ma oblubenca od 1 roka ovecku timmy tak unas furt len to frci a k druhym narodeninam som jej spravila 3D a nechcela ju ani rozkrojit sa snou hrala 😀 a teraz uz si rozkazala co tam vsetko chce vsetky postavicky az 13 😅 ,ale to ju musim este prehovorit ci jej nestaci len ovecka 😀

yamahafazer
19. feb 2012

@abriela teraz pozeram ako si to zaujimavo oblozila tymi trubickami super

yamahafazer
19. feb 2012

@daducha na tej trojposchodke je ta zirafa cela z hmoty?vyzera velika aj zirafa aj torta

mizulienka
19. feb 2012

jeej krasne torty ste vsetky dali 😉
a aj ja dakujem za vsetky lajky 😉

babulky moje, potrebujem znova poradit, ako by ste dozdobili tortu pre moderatorku do radia??
na vrchu bude mikrofon ale nieco na boky, nic ma nenapada.

mizulienka
19. feb 2012

@daducha ja odpadne, kazda jedna unikatna, krasna 😉 ako to ty robis, ze toto vsetko stihas?

mizulienka
19. feb 2012

@yamahafazer dakujem, toto som uz pozerala, povodne som chcela, ze dam okolo spodu notovu osnovu a asi pri tom aj skoncim 😉
hodi sa to k moderatorke, ze? myslim tie noty, ved tam vkuse hraju 😉

yamahafazer
19. feb 2012

@mizulienka jasne,ze sa to hodi a este tam popripade mozes aj male mikrofony podavat

mima1311
19. feb 2012

@yamahafazer ano , tak som si to aj predstavovala 😉 uvidim , vyskusam , pochvalim sa 😀 😀 😀