Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
1. mar 2012

@vlada111 Nieeeeeee 🙂.... Naopak je to super aj koli ,,ü´´ si sa vynasla 😵 Dakujem...velmi si to cenim 😵

lifinka
1. mar 2012

holky te´d mi došly stuhy z galanterie, které jsem si objednala, jsou hezké🙂 se těším...Ale čím ji přilepujete, nebo mám dát stuhu kolem dokola a přilepit piping gelem?zda to bude držet? a pak uvázanou mašli zvlášť přilepit?a pod to dáváte na dort nějaký lem, aby až tu stuhu oddělají byl zapravený????Díky

zanet2009
1. mar 2012
yamahafazer
1. mar 2012

@peroli ja tiez robim aj s kliestikami aj na spodu hmoty a na vselico mozne sa daju vyuzit co ma napadne a inak ozaj strasne vela hmoty tam dala to ja vobec tak vela nedavam

@artepf ja ked robim slanu tortu tak ju robim vten den ako je oslava vzdy skoro na sobotu rano ju robim a okolo obeda si pridu pre nu.Nemam rada robit skor salama nema ani zelenina taku trvanlivost a potom zbytocne oschne a vedne

yamahafazer
1. mar 2012

@lifinka ja stuhu len prilozim a na konci zlepi jedlym lepdlom alebo kuskom lepiacej pasky uz sa mi viac krat stalo ked som na stuhu satenovu davala lepidlo aj po celej torte a tak ju lepila,ze to lepidlo presvitalo a nebolo to pekne tak davam len na ten koniec lepidlo

misa1982
1. mar 2012

DEKUJI A MYSLITE ZE BUDE STACIT UDELAT MRAMOROVY KORPUS Z 1 A POL DAVKY? BUDU DELAT VANILKOVY KREM A PROKLADAT JQAHODAMA

yamahafazer
1. mar 2012

@artepf a etiketu davam na slane pivo z normalneho piva

misa1982
1. mar 2012

NEBO MAM UDELAT ROVNOU DVE DAVKY TO JE ROZDIL UZ JENOM DVE VAJICKA

misa1982
1. mar 2012

JAKA MOUKA JE LEPSI DO KORPUSU HLAKA NEBO POLOHRUBA?

yamahafazer
1. mar 2012

@misa1982 mramorovy nerobim tak neviem kolko toho je,ale racej sprav tie dve davky a bud zjete vy alebo si ho daj do mrazaku a mozes pouzit do puncoviny

miciatko
1. mar 2012

@yamahafazer ake robis piskotove cesto??? , ja na objednavku len to

misa1982
1. mar 2012

DEKUJI MOC ZA RADY A JESTE JEDEN DOTAZ NA TY DVE MASLA KOLIK MAM UDELAT PUDINKU?

mizulienka
1. mar 2012

baby, ktore ste uz robili s vanilkoyvm strukom...kupila som jeden od kotanyi..rozkrojila pozdlzne a vyskrabala tu dren ale to strasne smrdi, aj chuti to upne tak technicky, to tak ma??? 😕 😕 😕

yamahafazer
1. mar 2012

@miciatko ja robim len recepty zo skoly muka pol,cukor krys,vajcia,kypriaci,voda ja uz som mramorovy skusala ono je to to iste akurat,ze ja nedavam olej a davam poloh muku a krys.cukor

yamahafazer
1. mar 2012

@mizulienka vobec neviem este som nikedy vanilkovy struk nemala

ja som si rano upiekla tortu aj naplnila a vecer ju dorobim ked trocha stuhne lebo rano pre nu o 8 uz pridu a este mam jadnu sladku az na sobotu a jednu slanu.Mala spi tak reku vas musim trocha precitat lebo pisete ako dive 😀 a este si musim kavu spravit lebo aj na mna ide spanie 😀

miciatko
1. mar 2012

no a chuti tiez babovkovo, ci??

misa1982
1. mar 2012

POLOHRUBA MOUKA JE LEPSI?

mia1111
1. mar 2012

larah - tú raznicu ja nemám, ale to je podľa mňa o ničom. Lepšie sú klasické abecedy, kde si môžeš písmenká vyrobiť z rôzne zafarbených hmôt (čiže nemusia byť všetky písmenká rovnakej farby). Ja som mala prvú abecedu (a tú používam najčastejšie) z detskej sady Play-Doh, abecedu som si znárodnila pre seba a plastelínu využíva drobec. Je to táto, poradila mi ju @dadka212 (ďakujem 😵) . Mne sa veľmi páči to písmo:
http://www.dracik.sk/produkt-detail.aspx?jkpov=...
Takto to vyzerá na torte:

yamahafazer
1. mar 2012

@misa1982 ja neviem ci je lepsia ja pecem recepty co mam zo skoly ,ale na tento mramorovy co chces ty robit tak daj hladku ako mas v recepte je strasne vela receptov si pozri tuto na tejto stranke mas tam aj kremy aj cesta lebo kazdy recept je iny a ked do toho mramoroveho ide hladka tak daj hladku muku
http://www.tortyodmamy.sk/torty

@miciatko nechuti babovkovo lebo tam nejde olej

miciatko
1. mar 2012

@yamahafazer no daj mi sem receptik prosim, prosim

yamahafazer
1. mar 2012

@miciatko 120g krys.cukor,120g pol.muka,3 vajcia,necela polka kypriaceho ja davam od oka my sme v skole aj ten vazili a 50g vody a to uz si musis prisposobit do akej velkej formy chces robit do 32cm robim z 12 vajec normalne vyslahas zltka s cukrom pridas vodu potom muku a sneh

bzucinka2
1. mar 2012

@lifinka ja davam na konci obojstrannu lepiacu pasku 🙂

@misa1982 zalezi ake cesto ides robit, do mramoroveho davam hladku do orechoveho polohrubu...

miciatko
1. mar 2012

@yamahafazer tak toto skusim a potom ti dam vediet, dakujem mooc 😉

yamahafazer
1. mar 2012

@miciatko kazdemu vyhovuje nieco ine sto ludi sto chuti ja ani kremy slahane nad parou nerobim ja z vajec plnky nemusim co som mala salmonelu odvtedy som strasne hakliva na vajcia ked som bola mala v pohode som aj misu lizala od suroveho cesta ked mama piekla a teraz nehrozi aby som surove cesto len oblizla

lencza
1. mar 2012

preji krasny den

jdu zase s prosbickou.....kolik byste si rekly za dort ve tvaru klaves velikosti 15x30 cm, plnka tvarohova, ovoce, potazeno mlecnym marcipanem

miciatko
1. mar 2012

@yamahafazer ja cesto neoblizne lebo mam vaznu dietu a musi schudnut 😒

zdenallicka
1. mar 2012

@lencza KOlik váží?

lencza
1. mar 2012

@zdenallicka zatim nic, teprve se na nej chystam.......je pro segry svagrovou a chce vedet orientacni kalkulaci

zdenallicka
1. mar 2012

@lencza Nevím, jak jsi zdatná, ale pokud začínáš s pečením, vzala bych si tak 200-220,-/kg.

zuba
1. mar 2012

@yamahafazer ja používam tiež presne tento 😉 a je super