Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zklimekova
24. mar 2012

tak prikladám moj druhý pokus....prvý sa rozpadol..ďakujem za rady ktoré som odtiaľ dostala..ešte nie je ako živý...ale aspoň drží pokope a nerozpadol sa :D

alenv
24. mar 2012

@breberuska já dělala nedávno tuto

alenv
24. mar 2012
eliska22
24. mar 2012

@alenv perfišná 😵

alenv
24. mar 2012

@eliska22 děkuju 😵

larah
24. mar 2012

@ikula2 krásna nežná
@alenv super tá korčula je niečím vystužená?

alenv
24. mar 2012

@larah nene.. je to čistě kus vytvarovaného marcipánu

larah
24. mar 2012

@lusil2005 milučká
@zuzana124 zlatý havinko
@anibas s bicyklami sme sa zhodli,ale tvoj je krajší 🙂 a tá pre Tadeáša je super

larah
24. mar 2012

@alenv podarila sa ti ...a tie šnurky ...perfekt 🙂

alenv
24. mar 2012

@larah díky🙂 ty šnurky byla piplačka.. aby to bylo takové opravdové.. ještě jsem je dokreslila gelovkou

lamps
24. mar 2012

Babuľky strašne moc, moc, moc ďakujem za vaše páči sa mi k mojim posledným tortám, potešili ste ma a veeeeľmi. Ja som s tou tortou - záhradkou nebola spokojná, nerada robím takéto torty.

A idem Vás znovu otravovať, na budúcu sobotu mám objednávku na tortu v hnedo - krémových odtieňoch a majú byť na nej ruže, ale to je pre mňa dosť veľký problém. Tak pekne usilovne cvičím a pridávam moje novovyšľachtené odrody ruží. Rada by som vedela Váš názor, čo treba ešte vylepšiť. Ak sa nezlepším, budem nútená dať ich na tortu také aké sú, len sa mi zdajú dosť divné 😀

heni79
24. mar 2012

@lamps
Podľa mňa majú tvar v poriadku, "divná" sa mi zdá iba farba. 😅 Čo sa ti na nich nezdá? Ja napr. robím mini ružičky iba z ruky. Toto mi ale príde ako seriózne prepracované ruže. 🙂 Chýba mi ti ikonka palec hore. 😅

heni79
24. mar 2012

Jój a ďakujem všetkým za "páči sa" k mojej torte. Si toľkú chválu ani nezaslúži. 😅 Čím viac ju pozerám, tým viac viem, čo by som urobila inak. Aj vám sa to stáva? 😕

lamps
24. mar 2012

@heni79 😅 no tá farba je "divná" preto, lebo torta má byť jemná krémová v kombinácii s hnedou. Preto sú ruže hnedé. Torta bude pre 80- ročného dedula 😅

lamps
24. mar 2012

@heni79 áno, mne sa to stáva pri každej torte 😀 dokonca aj po dlhšej dobe, keď vidím foto mojej torty vidím na nej chyby

mrka2
24. mar 2012

@lamps ruzicky su super! ja by som nemenila nic, mne sa velmi pacia 😉

lamps
24. mar 2012

@mrka2 och Majka ďakujem, ja som asi divná. Mne stále na nich niečo nesedí 😀

mrka2
24. mar 2012

@lamps to preto,lebo si ich robila ty. keby sa niekto iny pytal to iste, ty by si isto povedala to,co ja tebe. tak to proste je 😝 😀 ty mas vsetky torty excelentne,tak co sa ty koho mas pytat na nazor? 😀 😉

lamps
24. mar 2012

@mrka2 😅 ďakujem za pochvalu, len keby si videla aká som ja naštvaná a protivná keď sa mi niečo na mojom výtvore nezdá. Preto sa pýtam, keď mi tu vy napíšete, že sa to dá, tak som spokojnejšia. Aj mm mi hovoril, že sú dobré, ale jeho názor som brala ako neobjektívny názor chlapa 😀

mrka2
24. mar 2012

@lamps presne... chlapovi sa neda verit. mne moj chvali vsetko,aj ked viem,ze to je zle zle zleee 😀 iba k autam sa mi furt vyjadroval,ze este toto by som tam dal a toto a to ma tiez stvalo 😝 😀 takze ani tak ani tak so mnou 🙄 to bude pekna torta,uz sa na nu tesim 🙂 ja uz nepeciem, uz total odmietam 😔 ledva obed navarim 🤐

lamps
24. mar 2012

@mrka2 😀 no ani sa ti nečudujem, veď ty už si zaslúžiš oddych. Ako rýchlo to ubehlo, nedávno si tu písala, že čakáte bábetinko a už si na konci. Ešte si užívaj chvíle bez drobčeka a pekne hladkaj bruško 😅, ja chodím hladkať mojej naj kamoške a sestre 😅

mrka2
24. mar 2012

@lamps dakujem 😵 no hladkam a on ma za to kopeee 😕 hadam ho to prejde,ked bude von 😔 😀 uz pozeram,aku tortu mu upeciem na krstiny... mam ich kopu ulozenych,len ci vobec nejaku zbucham... tak to som zvedava 😅

lamps
24. mar 2012

@mrka2 to sú také krásne chvíle 😅 a veľmi tajomné. Aspoň ja som to tak prežívala, bola som veľmi zvedavá ako bude drobčiatko vyzerať 😅. A váš malinký bude určite riadny fešáčisko aj malinkú máte strašne chutnú 😅

mrka2
24. mar 2012

@lamps uvidime 🙂 mala je cela ja,ked som bola mala,tak teraz by mohol byt prcek po tatikovi 😵 aj ty mas zlatunke holky, chlapci neviem,ako vyzeraju 🙂 no a dost,bo nas zmazu 😕 😀

mariann2
24. mar 2012

ahojte kočky, pridávam svoje tohtotýždňové, nie všetky, lebo som robila pár tort rovnakých ako už v albume mám, tak som ich ani nefotila , lienka bola fotená už vo dverách, preto tá "kvalita" fotky 🙂

vlada111
24. mar 2012

@ikula2 krásna tortička. Ako si miešala fialovú?

vlada111
24. mar 2012

@lamps lupienky na konci viacej vytenši, potom sa ti trošičku zvlnia. A lupienky ukladaj za sebou hustejšie. Ale máš to podľa mňa naštartované dobre 😉

pristela
25. mar 2012

@lamps andelicka keby viem teraz opisat to na čo myslím 😅 ja by som stensila kraje lupienkov a malinko tie konce ohla, aby bol ten kraj lupienka taky oblý ako máju ružičky, tym padom , ked budes vedla seba vrstviť lupienky budes zakladat aj ten ohyb a vypada to pak take realnejsie - no ak toto chápeš 😅 😅 a nasla som na tej mojej vankusovej to je vidiet : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2948324...
no myslím , že i takto ich más kraaaasne 😵 strasne som zvedava na hotovu torticku 😵 to bude nadhera v hnedom 😵

yamahafazer
25. mar 2012

@zklimekova no perfektne tato vyzera ovela krajsie ako ta prva super vidis sikula ide to 😉
@mariann2 krasne ta s krtkom ma krasnu farbu

ja akurat peciem muffiny

reruna
25. mar 2012

@lifinka drátky mám 24 a 26

Nádherné dortíky!!!
Já tento týden nepeču nic, ačkoli mám narozky, mládě je nemocné, tak to nechám na příští týden, bylo by mu líto, že nemůže ochutnat marcipán, má dietu