Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

misa1982
28. mar 2012

ahoj dekuji za odkazy taky se mi zda 16 vajec nejak moc....

mamina1978
28. mar 2012

@jania023 ja som robila toto torzo nedavno a odtlacila som tam tento patchwork( kuk foto ) 😉 🙂

dada2007
28. mar 2012

@marci2305 ja som robila okrúhle mini torty s priemerom 14-15cm........a do všetkých som robila polovičnú dávku......napr. parížska šlahačka - z jednej šlahačky, z jednej čoko..a v pohodičke mi to vyšlo......

pristela
28. mar 2012

@mamina1978 robievam len tuto, ale takuto tocenu som robila len raz , robievam ju zvacsa na plechy , a priemer tam pise 24cm. chutovo je vraj super , mam holku ktora objednava u mna stale len tuto puncovu 😝

@misa1982 no do puncovej tolko ide 😀 ja davam este viac pretoze peciem vzdy puncove velke a treba mi vzdy o jeden plat viac ako je tu v recepte, to je odfotena pred poťahom : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2298501... , ale tak mozno baby budu vediet nejaky recept s menej vajickami i ked neviem , neviem , ved puncak je len o vajcach, ruzovej farbe a rume 😝 u nas ho preto nik nelubi, blééé

pristela
28. mar 2012

@mamina1978 ted citam ten recept, tam niesu len tri korpusy 😀 😀 😀 😀 😀 upecies jedne biely zo 4vajec, ten sa prerezava na polovicu cize budes mat dva a pak este musis upiect jeden biely plat na velkom plechu zo 6vajec a jeden ruzovy tiez na velkom plechu zo 6vajec 😀 😀 😀 😀 😀

anibas
28. mar 2012

@misa1982 obyčajný svetlý korpus a potr. farbou ružovou nafarbený korpus, marhuľový džem a rumovo-pomarančový sirup - toto je celá veda k punčovej torte 😉 😉 😉

anibas
28. mar 2012

@jania023 áno - vyvaľkala, rozmerala, otlačila, orezala a obliekla - potom som ešte perleťou poprášila 😉 😉

anibas
28. mar 2012

@misa1982 punčová je o vajíčkach - tam neide krém - len ľahúčky vajíčkový korpus a džem

mamina1978
28. mar 2012

@pristela ale ved tam pisu ze jeden korpus a dva plechy piskoty...... 😒 tak ja som to nazvala tri korpusy 😉

mmaammiinnaa
28. mar 2012

@miciatko já jsem dělala 3d mimčo a musela jsem - náš zákazník náš pán. Zdá se mi to hoooodně morbidní, nikdy bych takový dort nechtěla dostat, natož do něj zakrojit

janula.h
28. mar 2012

@jakelina akože keď sa s..e tak sa s..e ☹ pevné nervy želám!

jania023
28. mar 2012

@anibas sikulka 😀 dakujem

janula.h
28. mar 2012

ozaj baby mne sa zadarilo s tým pirátom ten mal iba 1,5 kg !!! ako to dokážete že máte také ťažké torty????Veď čo robím ako robím stále pidi váha

jania023
28. mar 2012

kocky asi pred 2-3mesiacmi tu daval niekto bielu torticku a na tom boli iba ornamenty teraz neviem ci zeéene ci cervene uz sa nepamatam,ta kocka mi hadzala link kde kupim tie folie na ornamenty bola to sada 5folii.Ktora to bolo neposlete mi ten link este raz som to nejak zapotrosila

pristela
28. mar 2012

@mamina1978 ano ale ty z tých platov na plechu krajas , co ja viem 10cm siroke pásy , ktore tocis postojacky dokola na tom spodnom korpuse , čiže 10cm , to mas okoby kolko 2-3 korpusy? cize spolu so spodnym aj vrchnym 4-5 korpusov -teoreticky , ved dole ma foto ako ta torta vypada, tam je vidiet 😉 treba prosto vidiet :P
toto bola ta moja tocena: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1966166... je to robene v tom velkom 6uholniku , ten pas cesta okolo som piekla naviac, moja prva puncova -hroza a stresy to boli vtedy ☹ si mozes porovnat aj vahu, mala 3kg a to si vezmi ze tam plnka nieje

jania023
28. mar 2012

neviete kde kupim silikonove babatko na akom e-shope je pekne?

dajna11
28. mar 2012

tak som skúšala....moje prvé konvalinky,a ved aj celkom ujdú nie?🙂 😀

eliska22
28. mar 2012

@dajna11 že ujdú, veď sú ako živé........krása 😵 😵 😵

misa1982
28. mar 2012

jejda dekuji moc za rady holky a jak mam udelat kulaty podle toho receptu jak se to toci nelame se to?

misa1982
28. mar 2012

krasne konvalinky!
a jaka je nejlepsi marmelada do puncoveho rezu,?

hankazamecnikova
28. mar 2012

Ahoj holky, můžu se vás zeptat - čím prokapávat korpus s ořechy? Myslím aby nezhořkly... Díky 🙂

mariann2
28. mar 2012
jania023
28. mar 2012

@mariann2 dakujem si poklad 😉

misa1982
28. mar 2012

holky tady je to moje auto jak jsem tady chodila na rady 🙂 jeste jednou dekuji
moje prvni auto 🙂

jakelina
28. mar 2012

Holky prosím, neviděly jste v nějakém obchodu nebo supermarketu růžové kuličky na zdobení. Mám udělat papučky, celé polepené kytičkama a uprostřed je malá růžová, taková perleťová kulička. Dívala jsem se už tady v Opavě, ale nic takového jsem nenašla. V internetových obchodech mají jenom takové celkem velké. Ještě jedu dnes do Tesca, tak se podívám tam. Dort má být přesná kopie, dokonce i jméno je stejné, Eliška a 1.
Kdyby jste je některá náhodou někde v čechách zahlídla, dejte mi vědět. Kujííííííííííííííííí

dada2007
28. mar 2012

@jakelina ja tuším vieeeeeeem............momentíííík 😉

dada2007
28. mar 2012

@jakelina no......nie je to perleťové.....ale tak, kuk tu 😉 je to samo CZ....to je tá, čo ma aj na MMB ponuku svojho tovaru.... a ja mám ten ružový a modrý máček

http://cukrarske-pomucky.cz/prods/?q=máček

bzucinka2
28. mar 2012

@yamahafazer a to sa potom ta burizonova hmota nejako potiera? a je tvrda, ci ani nie, napriklad vhodna ako vrchnak z krabice? 🙂

dada2007
28. mar 2012

.....baby, a mne sa dnes júnová tortička zmenila.......pre bratránka na 40narodky.........nechcú prsia ale pingpongový stôl s raketami 😅 😀 😀 ak by ste nááááááhodou mali niečo uložené, budem vďačná.......akú takú predstavu som s jeho ženou prebrala.....takže už viem aaaasi približne, ale jasné-nechali to na mňa...moju fantáziu 😉

yamahafazer
28. mar 2012

@bzucinka2 ja som ju robila teraz prvy krat som ju chcela vyskusat pre nas a nicim som ju zatial nepotierala ,ale asi ked ju budem potahovat tak potrem s maslom,cukrom a odrezkami a ono je to dost pevne ked to drzi pokope hadam by sa dal aj vrchnak spravit neviem ja som len toto skusala a mam to zabalene v saciku a ked sa to dokopy zmaga dobre to drzi