Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
21. apr 2012

@janula.h jakou???

janula.h
21. apr 2012

@jakelina za tá s jahodami čo som pridala vyššie

jakelina
21. apr 2012

@janula.h ta je krásná, holky berou 10 euro za kilo, tak kolem těch 50 euro můžeš chtít ne???

anibas
21. apr 2012

@lucka_o ked sa prihlásiš na stránku TOM, nájdeš Dada 2608 - otvoríš si jej profil a tam budeš mať ponuku kontakt, pošleš jej správu : Stretnutie Prešov, tvoje meno, adresu a ona ti odpíše podrobnosti 😉 😉

anibas
21. apr 2012

Pekný deň žienky - všetky torty náááádherné - ja mám len 1 na objednávku a net tej sily ju dokončiť - leží v chladničke holá a bosá 😀 😀 😀 😝 😝 😝 😝 😝 - no snáď do večera bude hotová 😅 😅

zlatat
21. apr 2012

@yamahafazer myslíš ktoré listy? mám žilkovač na ružu aj na manóliu. A ďakujem za pochvalu🙂
Keď jedni zbadali na nete moju ružu, hneď mi písali, či im spravím svadobnú tortu s takými ružami 😅 😅 Nechcela som ju moc brať, ale som si povedala, reku keď bude len do daru, tak bude maličká ( mám okrem nej na ten víkend už 3 torty a viac nerada beriem ) tak som súhlasila. Pred chvíľkou tu boli a že či nespravím 3-poschodovú. Skoro mi oči vypadli z jamôk.
Tak som ich ukecala na 2-poschodovú veľkú, lebo by som to nemala ako vopchať do chladničky, aj celkovo nemôžem si veľa brať, lebo potom som strašne unavená a nervózna ... no a zistila som že torta ide lekárovi z našej nemocnice - no odmietni také

pristela
21. apr 2012

@mia114 ja som to robila len tak bez postupu, pred dvomi tyzdnami som robila svojho prveho Bleska tak som si pamatala priblizne a toho prveho som robila podla videa rozpravky, ale fotila som postup mozno ti pomoze: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3380465...
Kludne to vezmi, ja som sa tiez hodne bala ho robit ☹ ale slo to , neboj zvladnes!!! 😵

pristela
21. apr 2012

a ozaj holky vcera som pri tom 3D aute zas na nieco dosla aby sa robilo lahsie a rychlejsie 😀
Otvory na kolesa som tentokrat nevyrezavala vobec, ani netvarovala, len som na uuz potiahnutu tortu gulatou kosticou tam kde ma byt koleso zatlacila aby sa urobila mala priehlbinka do obluka a tam som nalepila tenke koliesko 😀 a aby vypadalo ako normal hrube zospodu som dala kusok hmoty a pak vypadalo ako normal hruba pneumatika 😉 useterila som kopec casu a nervov pri potahovani, bo potahovat cervenou MMF 🙄 🙄
snad to na tejto foto je aspon trochu vidiet, bo moje vysvetlovanie chapat .... 😝

maya30
21. apr 2012

@pristela to auticko mas na tom podvozku z kartonu, ci len tie kolesa ho drzia tak pekne vydvihnute ?

florentina
21. apr 2012

@lifinka včera jsem si ten váleček koupila. Můj záměr je použít ho na stuhy, svislé pruhy a tak, prostě vše, kde je potřeba mít rovné strany a po celé šířce stejný rozměr...uvidíme jaká bude praxe 😎

pristela
21. apr 2012

@maya30 má podvozok z katonu, kolesa by neudrzali len cesto

vecernicci
21. apr 2012

teda, holky vyjste všechny tak šikovný, všechna dortíky jsem vám oklikala 🙂 fakt neskutečný 😉
a něco mojí trošky do mlýna 😉

jakelina
21. apr 2012

@pristela já jsem zase vymyslela na kola toto. Udělala jsem si z čokolády čtyři kola, nalila jsem čokoládu do kulatých otvorů od bonboniery a pak jsem je potáhla tenkou vrstvou černé potahovky. Ta bonboniera má i ty středy takové vypouklé, tak mi tam vznikla taková prohlubenina a tam jsem nalepila šedou hmotu jako disk. Tu formičku jsem si vyrobila tavnou pistolí.
Tady je to vidět. Vypadá to jak originální disk na autě.
Paní už si pro to auto a minidortík byla a líbil se, tak jsem ráda.

jakelina
21. apr 2012

Moc vidět to teda není ☹ a jinou fotku nemám, dort už je pryč.

mailli
21. apr 2012

takže... dortík hotov, snowboardová holčička je prý dokonce i podobná té skutečné, pro kterou dortík objednávali 😀
teď mám pár minutek času než pojedu potrápit své tělo na maraton (4 hodiny na kole, nejsem já už trochu blázen??? 😅 ). dortíky jsem vám holky "olajkovala" (hrozný slovo, ale nevím, jak jinak to napsat) a snad jsem na žádnou z vás nezapoměla. jste všechny šikulky! je to radost sem vždycky kouknout, co přibylo za poklady... 😉

janulkamartinko
21. apr 2012

@alenv ,
@mizulienka ,
@iwulka23 ,
@ajka82 ,
@aduskatt ,
@katulkaaaaaa Nadherne dielka 🙂

vecernicci
21. apr 2012

@jakelina tak ji zkus dát na fcb, tam jsou fotky větší 😉 koukám, že je to tady samý Ferda mravenec, práce všeho druhu 🙂 musíme si vymýšlet, jak si ulehčit práci 😉

pristela
21. apr 2012

@jakelina je vidis to je dobry napad .-) ja som robila tiez z hmoty formicku len nestihla vytvrdnut ani v mrazaku tak som ju nakoniec nepouzila, ale coko to je faakt dobreee, musim skusit tu tavnu pistol

pipka
21. apr 2012

ajojteee, tak pridavam svoju nocnu pracu...do jednej som sa s nou piplala 😅
baby ja vas obdivujem, co dokazete aj dve tri torty denne...to kedy robite 😕 😅 ja mam dost ked spravim jednu za tyzden 😅 🙄 😝 😀

jakelina
21. apr 2012

@mailli
@pipka super se vám povedly

pipka
21. apr 2012

@jakelina dakujeeem 😵 hned ma to povzbudi do dalsej 😀

caka ma krtko a kamarati a krstinova o dva tyzdne...tak ja uz sa teraz psychicky chystam 😅 😀

vlada111
21. apr 2012

@vecernicci tá s motýľom je krásna, tú mám uloženú aj ja. Mám robiť jenu pre dievčatko a všetko je na mne, možno ju urobím 😉

yamahafazer
21. apr 2012

@zlatat ja som myslela tie zelene listy nie tie co ma ruza,ale tie zelene okolo ruze su krasne zilkovane to mas na ne aku formicku alebo ten taky zilkovac co sa spoji a medzi ne sa zmagne hmota?Ja tiez ked toho mam vela som uz nervozna lebo mala mi len napriek robi co ponahlam a just ma bude jedovat vtedy.

krasne torty ste vsetky porobili a dakujem za paci sa mi 🙂

yamahafazer
21. apr 2012

@zlatat inak ty mas vsetky kvety strasne krasne takze sa ani necudujem,ze take chcu ja by som si ani vybrat nevedela 🙂

vlada111
21. apr 2012

@lamps tá kočka má perfektný výraz, normálne si jej dala charakter 😀

vlada111
21. apr 2012

@ajka82 omotávam každý

vlada111
21. apr 2012

@mariann2 tak tá je parádna, len ma mrzí, že vy šikovnice si neviete za tieto skvosty vypýtať ☹

vlada111
21. apr 2012

@pipka super tortička 🙂

reruna
21. apr 2012

Nádherné dorty! Já už jsem měsíc nedělala potahovaný, tak už přemýšlím, komu bych zase něco udělala.... 😀 ale potřebovala bych spíš shodit pár kilo a ne péct...uáááááá

aduskatt
21. apr 2012

@reruna
@jakelina dakujem za dobre rady🙂